ulubiony charakter

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

ulubiony charakter

praworzadny dobry
8
5%
neutralny dobry
23
13%
chaotyczny dobry
34
20%
praworzadny neutralny
7
4%
neutralny
26
15%
chaotyczny neutralny
35
20%
praworzadny zly
17
10%
neutralny zly
11
6%
chaotyczny zly
13
7%
 
Liczba głosów: 174
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

ulubiony charakter

Post autor: laRy »

jaki jest wasz ulubiony charakter i dlaczego???
jak ma byc dobry to chaotyczny-dobry, a jak moge wybrac jaki chce to biore neutralny, chaotyczny neutralny albo (jak ma byc tylko rzeznia) to chaotyczny zly.

chaotyczny dobry bo mg niemoze powiedziec, ze postac mnie tak ladnie poprosila, ze niemoge sie powstrzymac i chce pomoc (a jak nie to sie rzuca ;( ), chaotyczne charaktery dbaja w pierwszej lini o siebie co mi odpowiada.
(chaotyczny) - neutralny bo robi co chce i nikt go nieobchodzi.
chaotyczny zly - rzeznia!!!
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Zaglosowalam na praworzadny-zly, bo moja najulubiensza postac, jaka gralam, to nekromantka Hogata (czar 'sfera bolu' wymiata) o takim wlasnie charakterze.
Czasami jestem tez neutralna-dobra.

A jesli chodzi o cRPG, charaktery zle nie wchodza w rachube. Zawsze jestem dobra, czasami nawet praworzadna-dobra. No bo widzial ktos zla wiewiorke?;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Falka pisze:A jesli chodzi o cRPG, charaktery zle nie wchodza w rachube. Zawsze jestem dobra, czasami nawet praworzadna-dobra. No bo widzial ktos zla wiewiorke?;)
Z cRPG się zgodzę - ponad 90% z nich faworyzuje dobre charaktery, a szkoda :(
Złą wiewiórkę? A juści: fiendish dire squirrel. Mówisz, masz :D

Jeśli chodzi o mój wybór to postawiłem na Neutralny Dobry, gdyż...jest najbliższy zasadom jakimi kieruję się w życiu na codzień.
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

Neutralny Zły

Ponieważ najbardziej pasuje do Krasnoluda zabijaki, a takimi postaciami z reguły gram.

Co do cRPG, to faktycznie każdy z nich faworyzuje dobre postacie, co uwazam za niesmaczne posunięcie ze strony twórców gier... BTW : Najbardziej mnie niszczą gracze grający postaciami PD... zero wolności w podejmowaniu decyzji, zawsze trzeba nacisnąć "1" ... :D [chodzi dalej o cRPG] ( a w p&p RPG, graczy łatwo zapędzić gdzie się chce, dajac im proste wybory zło/dobro ).

za wszelkie błędy przepraszam, niestety odebrano mi możliwość edycji postów ... :roll:
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

hej falka, w krysztaly czasu grasz??? fajno, tez mi sie czasami zdarzy...
ale fajny jest kamien ofiarny (albo jakos tak to sie nazywalo).
charakter w cRPG chaotyczny dobry.
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

A ja mam inne pytanie. Jak sądzicie, jaki macie charakter w prawdziwym życiu? Wiem, że jest to zbyt rozbudowane by określić dwoma słowami, a jednak możecie powiedzieć, który charakter dedekowski jest wam duchowo najbliższy. Jestem ciekaw ile osób jest tutaj FAKTYCZNIE złych. Od razu zaznaczam, że należy przemyśleć danie odpowiedzi, bo taki NZ nie ma żadnych skrupułów. Utykającą babcie popchnie, a widząc obrabowanego właśnie człowieka nie zawaha się skopać (i ew. zabrać mu to czego złodziejowi się znaleść nie udało).

Tak więc: jacy jesteście w życiu?
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

Haer'dalis a jaki ty jestes???
ja jestem chyba chaotyczny neutralny, bo zawsze mysle najpierw o sobie i co wyniknie z czegos dla mnie, a potem mysle o innych.
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

laRy czytaj uważniej. W swojej pierwszej notce w tym temacie zaznaczyłem, że najbliżej mi do neutralnego dobrego. Przy okazji chciałbym Cię poprosić o nie pisanie takich notek jak:
film ktory ostatnio widzialem jako zagadka:
brummmmmmmm zzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzz, aaaaaaaaaaa (tu odcieta noga), aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
ta w temacie Filmy. Wiem, że dałeś tam też coś więcej, ale nie do końca mi o to chodziło. Doczytaj mój post, proszę.[/url]
Pyrtles
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 22 października 2004, 00:49
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Pyrtles »

Chaotyczny zły jest najpiękniejszy. Uwielbiam tą swobodę jaką daję ten charakter. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia i zgryźliwość MG. Moja najlepsza postać miała taki charakter i było wspaniale. Polecem. :twisted:
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Ja nigdy nie każę grać swoim graczom z zapisanym charakterem. Nigdy nie lubię jednoznaczności. Zawsze istnieją odcienie. Oczywiście niektóre czyny są ewidentnie złe a niektóre dobre, ale jest cała masa pomiędzy. I czasem ludzie zachowują się dobrze czasem źle. Zależy od sytuacji. I nawet dziewięć charakterów DnD nie jest w stanie ich zakwalifikować.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

1. Graczy proszę o określenie charakteru _oraz_ cech charakteru, jakimi się kierują. To ułatwia sprawę. Niech się na coś te charakterystyki pisane w szkole przydadzą... ;P
2. W grach najbardziej lubię charaktery chaotyczne. A w zasadzie to nie... To mi się zmienia, dosyć symetrycznie zresztą do podejścia do prawdziwego życia. Na początu lubiłem neutralnych dobrych, potem środek ciężkości przeniósł mi się na chaotycznych dobrych, a ostatnio na chaotycznych neutralnych (ale takich... głębszych, kiedujących się własnym moralnym kodeksem odcinającym się od dobra i zła, etc).
3. W życiu... Kiedyś był to praworządny dobry, potem zacząłem patrzeć co się dookoła mnie dzieje i zwątpiłem. I tak przesunąłem się przez neutralnego dobrego, a obecnie określiłbym się jako chaotyczny dobry czerpiący dużo z chaotycznego neutralnego.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Pyrtles
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 22 października 2004, 00:49
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Pyrtles »

Jak najbardziej zgadzam się z przesłaniem, że charakterów się nie deklaruje na początku gry i sztywno trzyma się ich przez całą rozgrywkę. U mnie gracze w ogóle nie wybierają charakterów, a jedynie w sytuacjach w których musi on być określony (np magiczny przedmiot) toczy się grupowa dyskusja na ten temat i nie tylko ja, jako MG, mam głos decydujący, ale także pozostali gracze określają charakter kolegi. On sam ma tylko zadeklarować jaki charakter byłby najbardziej odpowiedni. Nie liczy się ostatnia sesja, czy 5 ostatnich sesji, ale cały przebieg życia postaci z akcentem na jej ostatnie czyny. Jest to bardzo zdrowy układ i wykorzystywany nie często, bo nie ma u nas dużo sytuacji wymagających takich rozwiązań.
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Ja uwielbiam Chaotyczny Dobry ma go mój Dante :P
Wedle mego uznania jest on najlepiej odzwierciedlający mój charakter dobry bochater mający w d**** władze.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

W życiu - jak to w życiu - praworządny zły - najbardziej mnie oddaje - dążę do celu tylko sobie znanymi ścieżkami w sposób wygodny interpretuję wszelkie zakazy i nakazy, ale zawsze tak by mi to pasoało i było z nimi zgodne...

W grach? Polecam Chaotyczny Neutralny - tylko od gracza zależy co bedzie z nim robił - mozna tym niejednego mistrza gry przerobić na siwo :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Moj wlasny charakter to chyba neutralny-dobry. Bo ja taka grzeczna i naiwna dziewczynka jestem... I ostatnio nie pasoztuje za duzo i nawet u spowiedzi bylam w zeszym tygodniu... ;)

Haer: a mozesz podeslac picturka z ta wiewiorka?
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Cóż, paladyn nie ma żadnego wyboru, a więc Praworządny Dobry :roll: .

A w życiu? Oj, chyba będzie Chaotyczny Dobry, ewentualnie Chaotyczny Neutralny. Proszę, możecie się juz śmiać...
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ja jak zawsze praworządny dobry - typowo paladyński, a paladyn to moja ulubiona profesja...od biedy biore czasem chaotyczny dobry, jak nie gram paladynem ;)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
ODPOWIEDZ