Wasze ulubione miejsca do sesji!

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Gdzie najbardziej lubicie grać?

W domu u MG
29
31%
U któregoś z Graczy
5
5%
Piwnice pełne pajęczyn i ciemności...
3
3%
Strychy z "naturalną klimą" :P
6
6%
W plenerze
9
10%
Na obozach, koloniach, wyjazdach etc
1
1%
W podróży
0
Brak głosów
Wszędzie dobrze
37
39%
inne
4
4%
 
Liczba głosów: 94
Rhiannon
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2007, 14:33
Lokalizacja: Underdark

Post autor: Rhiannon »

najlepie gra się w autokarze tylko jest problem z rzucaniem koscmi, ale za to nie-gracze dopowiadają fajne texty i jakis tak... luzno jest. i nalezy się wspierać duuuuza paczka chrupek ze stacji banzynowej w połowie drogi z zakopca
You say I'm defenceless
You must be joking
I'm rough diamond
You are only shining me

You'd better watch out...
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Ja mogę grać wszędzie. Największym problemem jest z reguły zebranie całej paczki w tym samym miejscu o tej samej porze. Jak już się uda (a udaje się raz na tydzień-dwa), to nie ma innych przeszkód. Do samej gry wystarczy mi kartka i coś do pisania (skrajny przypadek).
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Hmmm... Ostatnio mam chekę na grę w McDonaldsie. Grał tam ktoś? :D
.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Żeby Cię z mopem nie przegonili :lol:
Z takich bardziej praktycznych rzeczy, to u mnie np. sesja bardzo rzadko trwa poniżej 5 - 6 godzin. Siedzieć tyle w McDonald' sie...
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

-Koval- pisze:u mnie np. sesja bardzo rzadko trwa poniżej 5 - 6 godzin. Siedzieć tyle w McDonald' sie...
czemu nie? :lol:

My [moja drużyna] ostatnio stwierdziliśmy, że na styrchu w naszej szkole byłaby swietna sesja :D
Tylko nie sądzę, żeby nasza dyrcia udostępniła nam strych do jakichś ekscesów ;P
.
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Wilczy Głód »

Ja z moją drużyną grywaliśmy do niedawna w MacDonald'sie... fajnie się tam gra, mówiąc najkrócej. Żarcia jest jakby co pod dostatkiem, więc głod nie był problemem na naszych sejsach... jedynym problemem może byc brak prywatności :) Jeśli was poniosą emocje to potem ludzie dookoła trochę dziwnie się będą patrzec...
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Wilczy Głód pisze:Ja z moją drużyną grywaliśmy do niedawna w MacDonald'sie... fajnie się tam gra, mówiąc najkrócej. Żarcia jest jakby co pod dostatkiem, więc głod nie był problemem na naszych sejsach...
Nie? A sytuacje, w których coś zamawiamy, a potem lecą hasła typu "MG, zaczynamy w końcu? ... Zaraz, tylko zjem". A jak zje to "Czekajcie, jeszcze tylko wypiję". Albo w połowie sesji "Czekajcie, ja sobie pójdę coś zamówić". Dlatego wolę jednak grać tak jak teraz w bardziej kameralnym miejscu, bo jak się chipsy skończą to nikt nie będzie stękał, że idzie coś kupić :wink: A brak prywatności to może problem, ale ludzie wbijający się na stryszek pubu i pytający "A co wy w ogóle tu robicie" rozbrajają mnie kompletnie :wink:
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Wilczy Głód pisze:jedynym problemem może byc brak prywatności :) Jeśli was poniosą emocje to potem ludzie dookoła trochę dziwnie się będą patrzec...
To jest spory problem dla nieśmiałych (czyli np dla mnie). U mnie jedna nowa osoba w drużynie, prawie na pewno spowoduje, że będę cichy i nijaki. W miejscach publicznych to po prostu tragedia -_-
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Pamiętam jak graliśmy w Empiku, ale nie powiem, zebyś sie jakoś specjalnie peszył. Inna sprawa, ze ta sesja była jakaś tak dziwna troche, a Ty siedziałeś dość cicho :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Saturas
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2007, 20:26
Lokalizacja: Z Korinis

Post autor: Saturas »

Hmmm.... Ulubione miejsca? To tak super sie gra na strychu-idealny klimat i te wszystkie skrzypiące podłogi :twisted: . W domu u MG tez sie dobrze gra bo nie trzeba nigdzie taszczyc wszystkich podręczników, kostek itd. W piwnicy jeszcze nie gralem ale moze byc ciekawie :D . Jak jest ładna pogoda mozna grac na dworzu gdzie jest bardZofajna atmosfera. Ogólnie rzec biarac wszedzie dobrze.
"(...)Ponieważ tchórz umiera 1000 razy, a bohater tylko raz(...)"
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Post autor: Trankvilus »

Dla wszystkich, którzy mieszkają w Wawie i lubią klimaty post-apo (względnie "industrial") - Okęcie, skrzyżowanie Łopuszańskiej i Flisa (mała, wewnętrzna uliczka). Idziemy ulicą Flisa mając za plecami Łopuszańską, a przed oczami biurowiec. Mijamy biurowiec, skręcamy w prawo... I mamy idealną miejscówkę do RPG, ASG i robienia mrocznych fotek :D Opuszczone hale produkcyjne, kilka tysięcy ton żelbetowych płyt, lanego betonu, wystających zbrojeń, zbitego szkła, gruzu, gumy kauczukowej z poręczy, śmieci... Nic tylko rozpalić nocą ognisko i zacząć grać.
Trzeba tam tylko chodzić w kilkuosobowej grupie i najlepiej, żeby każdy miał przy sobie coś ciężkiego, czym można zdrowo przywalić - niekiedy bezdomni oburzają się na niespodziewanych gości :wink: Do tej pory nigdy się z nimi nie biliśmy, ale kilka razy musieliśmy popierać siłę perswazji demonstracją narzędzi :D
Koyaanisqatsi!
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Na takiej miejscowce to nawet nie musisz sobie mutkow, czy zombiakow wyobrazac. Bezdomni moga za nich robic. Nie trzeba tez mechaniki i rzutow koscmi. Walki na zywca mozna inscenizowac. :wink:
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Wasze ulubione miejsca do sesji!

Post autor: Adamir »

Zazwyczaj gramy po prostu w domu u MG lub u jednego z graczy. Jak jest ciepło to idealnie roleplayuje się na ławce w ogródku u kolegi - miejsca dużo, ciepło, pięknie ;] jednak najbardziej klimatycznie gra się na strychu.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Wasze ulubione miejsca do sesji!

Post autor: Force »

To teraz żeby nie było tak miło: gra na konwencie... W dzień oczywiście jest fatalnie bo ludzie się wszędzie plączą i jedyne co słyszymy to "Przepraszam gdzie jest gamesroom?" Za to w nocy gdy zmęczona* ferajna śpi jest wspaniale ;)



*Bo alkoholu wnosić nie można.
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Wasze ulubione miejsca do sesji!

Post autor: Kruk »

Ja gram (a raczej grałem, od jakiegoś czasu wyposzczony jestem, ale już niedługo sesja się kończy, hehe...) w domu mg, czyli na ogół w moim. Mogę wszystko spokojnie przygotować, zagospodarować przestrzeń i tak dalej. Wszelkie inne wymienione w ankiecie miejsca są wg mnie dobre, ale jako urozmaicenie występujące raz na jakiś czas a nie sytuacja, że ekipa gra non stop w, dajmy na to, lesie, piwnicy czy w innych kanałach ;)
Kilka razy zarzyło mi się prowadzić w domu któregoś z graczy i też nie było najgorzej. Ale tak czy owak z godzinę przed sesją musiałem do gracza wpaść i ogarnąć trochę pomieszczenie.
Sex, Drogen und Industrial
c1chy
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2008, 09:33
Numer GG: 5684974

Re: Wasze ulubione miejsca do sesji!

Post autor: c1chy »

Każde miejsce jest dobre jeżeli ma się tylko dobrych graczy i dobry pomysł na sesje nawet WoD'a można grać "na łące wśród kwiatków i w słoneczny dzień" dobry MG opowie tak historie, że gracze będą oglądać się nie pewnie za siebie.
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Re: Wasze ulubione miejsca do sesji!

Post autor: Falandar »

Szczerze to nie wyobrażam sobie grania w Mcdonaldzie, ale to zależy od systemu (ja nie znam takiego, który by pasował)... Przeważnie grywam w klimatach fantasy, gdzie królują scenerie leśno-piwniczne, ale i potulnym domostwem wyposażonym w kominek nie pogardze.
ODPOWIEDZ