Przygotowanie graczy do sesji

Kącik Gier Fabularnych
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

tylko wy mi znajdzcie w Polsce ludzi ktorzy potrafia porozumiewac sie po lacinie :D (ja bym u siebie niemial problemow, bo sam mialem wybor miedzy lacina a francuskim)

pomysl dobry, ale czasami trudny do wykonania. powiedzmy, ze gracz 1 z niemieckiego zna tylko "butem w morde" i "scheiße", a koniecznie chce grac krasnoludem, ok mozna zmienic niemiecki na inny, albo wymyslic mu historie dlaczego niemowi po krasnoludzku, ale ile mozna?

w Polsce mowi sie wlasciwie tylko po angielsku (z jezykow obcych), poziom niemieckiego jest dosyc niski (z tego co w ogolniaku u kumpla slyszalem to nawet bardzo niski :twisted:).
a jakim jezykiem beda mowic olbrzymy, reptilioni, gnomy, orki, itp.? to jest wlasnie problem...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

laRy pisze:a jakim jezykiem beda mowic olbrzymy, reptilioni, gnomy, orki, itp.? to jest wlasnie problem...
Olbrzymy mogą mówić po rosyjsku, gnomy po czesku (czeski to prawie niemiecki :P), reptiliony po włosku, orki... eee... No dobra, faktycznie trudno stworzyć jakieś reguły uniwersalne. Może jednak chodzi raczej o rozwiązywanie tych kwestii na bieżąco, w danej scenie... Jeśli mamy akurat gracza który mówi po francusku, a gra on reptilionem, to można uznać że co powie po francusku, to jego postać po reptilioniemu. Sztywnych zasad jednak ustalić się nie da, zresztą nie ma potrzeby - to przecież tylko w gruncie rzeczy taka dodatkowa zabawa...
Lifthrasil
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 10:46
Numer GG: 0

Post autor: Lifthrasil »

U mnie gracze tolenie kompletne... czasami nawet nie pamiętają co było na poprzedniej sesji.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Do tego służy przedmowa MG przypominająca najważniejsze wydarzenia i BNów z poprzedniej sesji :P
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

BLACKSouL pisze:Do tego służy przedmowa MG przypominająca najważniejsze wydarzenia i BNów z poprzedniej sesji :P
Nie do końca się zgodzę - do tego służy przemowa Graczy przypominająca najważniejsze wydarzenia i BNów z poprzedniej sesji :)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Solarius Scorch pisze:Nie do końca się zgodzę - do tego służy przemowa Graczy przypominająca najważniejsze wydarzenia i BNów z poprzedniej sesji :)
Zgadza się - każda moja sesja rozpoczyna się od tego jak pytam graczy co zdarzyło się na ostatniej sesji. Ma to wydźwięk nie tylko retrospekcyjny, ale gracze przy okazji mówią mi co im zapadło wpamięć najbardziej - a wiadomo zapada w pamięć to co się podoba i to co się nie podoba... Kupa materiału dla MG!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ja robię dokładnie to samo. Pytam ich, co było na sesji, i co utkwiło w pamięci, zwłaszcza jak długo sie nie grało, to warto sobie poprzypominać.

Raz zsrobiłem graczom mały żarcik. mianowicie zapisałem runami na mapie zagadkę dotyczącą pewnej lokacji. Tylko, że była po łacinie i wspak. Pól godziny, zanim wpadli o co chodzi. miało to oczywiście przełożenie w grze, gdyż chodzili po kartografach, skrybach i pisarczykach wydając grubą kasę. Wiedza kosztuje!
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Lifthrasil
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 10:46
Numer GG: 0

Post autor: Lifthrasil »

Jelcyn pisze:Raz zsrobiłem graczom mały żarcik. mianowicie zapisałem runami na mapie zagadkę dotyczącą pewnej lokacji. Tylko, że była po łacinie i wspak. Pól godziny, zanim wpadli o co chodzi. miało to oczywiście przełożenie w grze, gdyż chodzili po kartografach, skrybach i pisarczykach wydając grubą kasę. Wiedza kosztuje!
Borys, jesteś wspaniały! Musze coś takiego zrobić! :D
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

a za to moi gracze są wspaniali normalnie... musze być na stałe przygotowany na sesje i łazić z podręcznikiem pod pachą bo nie można się z nimi umówić a gramy "kiedy im się chce"
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Lifthrasil
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 10:46
Numer GG: 0

Post autor: Lifthrasil »

Obelix pisze:musze być na stałe przygotowany na sesje i łazić z podręcznikiem pod pachą bo nie można się z nimi umówić a gramy "kiedy im się chce"
Znam to :? Nie jest lekko ciężko zyc... :roll:
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Jak się nie da z nimi umówić, to niech nie grają i tyle. MG powinien mieć autorytet, a to mi się wydaje włażeniem mu na głowę.
Chyba że MG taki układ "z zaskoczenia" jednak odpowiada - wówczas wszystko jest OK!
Darkon
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:23
Lokalizacja: z Wołomina
Kontakt:

Post autor: Darkon »

Też znam ból i ciągle narzekałem jak to może być, żeby to MG szukał graczy, a nie gracze łazili za grą za MG, normalnie skandal. Niech to gracze troszczą się o to, żeby MGkowi było wszystko na ręke, w końcu przyczyniają się do lepszej gry, która im ma zapewnić przyjemność :P
To czego szukasz jest zbyt głęboko, żebyś mógł to znaleźć.
ODPOWIEDZ