Monastyr

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Monastyr

Post autor: BAZYL »

Z tego co się orientuję, to zaróno oficjalna strona jak i linia wydawnicza Monastyru mają się dobrze. Po szczegóły odsyłam choćiażby tutaj: http://kgf.tawerna.rpg.pl/O-Podreczniku ... -n3809.php
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Monastyr

Post autor: Kruk »

Rzeczywiście, mój błąd. Zmyliły mnie informacje z działu na Polerze.
Niemniej jednak popatrzcie: temat Monastyrowy na forum praktycznie nie żyje, jedna z większych stron poświęconych systemowi zostaje zamknięta... Dodatków też za wielu nie ma... Faktycznie, planuję się np. Podręcznik Gracza, ale czy na planach się nie skończy?
Co dzieje się z przygodami osadzanymi w kolejnych państwach Dominium, co z nationbookami?
Myślę, że Monastyr mimo wszystko nie ma się dobrze... Wystarczy porównać z linią Neuroshimy.
Sex, Drogen und Industrial
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Monastyr

Post autor: Asthner »

Podręcznik o Nordii się nie udał, toteż nationbooki są zawieszone. Z przygodami jest ten problem, że ludzie zgłaszają zapotrzebowanie na nie, ale potem towar nie schodzi. To się dzieje, że ludzie nie kupują, może za trudny ten system jest po prostu dla nich.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Monastyr

Post autor: BAZYL »

Ja myślę, że zwyczajnie ludzie są leniwi. Systemy żyją dzięki temu, ze są ludzie, którzy do nich tworzą i o nich mówią. Takie samonapędzajace się koło. Gdy zabraknie jakiegoś elementu - koło zaczyna zwalniać. Portal zawsze traktował Monastyr jako jednorazową przygodę, a potem, wbrew zapowiedziom, zaczął robić dodatki.

Dodatki powstawały, bo ludzie ich chcieli i można było na tym zarobić - gdy jednak jakiś się nie sprzedał - Portal bardzo zwolnił. A bez wsparcia twórców system długo sie nie utrzyma - nawet najlepszy. Tak było z 7th Sea, z L5K, tak bedzie z Monastyrem. No chyba, że Portal zacznie wspierać ten system tak jak Neuroshimę (może Dwanaście krzyży rozrusza trochę tę grę).
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Monastyr

Post autor: Kruk »

Otóż to-dodatki, oby merytorycznie wartościowe-powinny zmienić tę sytuację. Pierwszy nationbook może się nie udał, nie wiem, nie czytałem. Ale w Neuroshimie też nie każdy dodatek był sukcesem. A mimo to wciąż powstają kolejne, choćby kampania o Molochu.
Zobaczymy, trzeba czekać na Podręcznik Gracza. A jeśli i on się nie sprzeda, myślicie, że to będzie definitywny koniec systemu?
Czy w ogóle w Monastyra się jeszcze gra? Jak jest u Was?
Sex, Drogen und Industrial
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Monastyr

Post autor: Brzoza »

Naprawdę aż tak źle z Monastyrem? szkoda tego systemu. Zwłaszcza że na moich rekach ;) umarła Arkona. Ale to raczej z winy wydawcy, niż autorów/graczy. Wracają do tematu, Monastyr mnie zachwycił różnorodnością świata, kultur, charakterystyk nacji i państw. Mam podręcznik i co prawda nigdy go nie przeczytałem całkowicie ( to m.in przez brak bestiariusza, kiedyś właśnie od tego zaczynałem czytanie podręczników), naprawdę mi się spodobał, jak ktoś już stwierdził: klimat(bardzo elastyczny).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Monastyr

Post autor: Kruk »

Czy jest aż tak źle? Nie wiem, dlatego pytam Was :smile: Wydaje mi się jednak, że najlepiej nie jest, dodatków mało, a i w moim środowisku nikt nie pisze się na sesje w Monastyra, bo 'klimat dziwny', bo 'założenia ograniczają' i tak dalej, i tak dalej...
Sex, Drogen und Industrial
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Monastyr

Post autor: Brzoza »

bo 'założenia ograniczają'
To takie pierdolenie bez sensu. Świat jest na tyle rozbudowany że możnaby zrobić niezłą sesję Thiefa dla jednej osoby, poprowadzić bandę rozbójników albo bawić się we 'francuską arystokrację' i dworskie intrygi. Jedyne czego w jakiś sposób brakuje to jakieś demony, potwory etc(mam tylko podstawkę, nie bijcie jeżeli pojawiło się w dodatkach).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Monastyr

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Kruk pisze: Czy w ogóle w Monastyra się jeszcze gra? Jak jest u Was?
Ja gram w Monastyr jakiś rok i na pewno tak łatwo go nie porzucę, sądzę, że mojej drużynie też odpowiada. Co do nationbooków nie mogę wypowiedzieć się osobiście, bo nie miałam go w ręce (wyszła tylko Nordia?), jednak słyszałam, iż merytorycznie są świetne, za to siadają od strony technicznej - w twardej okładce papier jest szary i średniej jakości, ponoć graficznie też nie wygląda to pięknie. Nie można za to narzekać na scenariusze - "Ostatnia wspólna jesień" to cud miód i karmelki ;)

Co do ograniczeń, Brzoza ma rację - "to takie pierdolenie bez sensu". Osobiście nie poczułam zbyt wielu ograniczeń, gdy pisałam scenariusze, wręcz mogę powiedzieć, że otworzyły się przede mną nowe horyzonty ;)

@Brzoza - bestiariusz jest, tylko bez obrazków ;) Nie wiem, jak to się przedstawia w wersji z miękką okładką, ale w twardej zaczyna się na 244 stronie ;) Zresztą - zawsze można siec ludzi ^^
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Monastyr

Post autor: Brzoza »

Mam wydanie pierwsze z miękką okładką. Przejrzałem. Nie ma. A może jest tylko pod mylnym tytułem rozdziału.
A co do ludzi: Zawsze można ich siec.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Monastyr

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

U mnie jest to "Bestiariusz Dominium", ale podręcznik mam raz, że w twardej okładce, dwa, że dość nowy, więc pewnie jest to dodany rozdział ;) Niemniej demonów i innego plugastwa jest tam masa, nawet gatunki specjalne dla poszczególnych krajów, a nawet lokacji (np. Wampir z Grande).

Swoją drogą, ostatnio odkryłam bajeczną rzecz: Dandysa. Klasa jest po prostu genialna do gry w sesji, gdzie trzeba dużo mówić :D Nie ma jej niestety w podręczniku, ale na stronie Monastyra jest dokładny opis ;)
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Monastyr

Post autor: Kruk »

Bestiariusz jest na pewno w edycji HC (tej zwykłej, w limitowanej pewnie tym bardziej), nie jestem pewien dokładnie, w którym miejscu, a nie sprawdzę, bo nie mam Monastyra przy sobie teraz... Ale, jeśli pamięć mnie nie myli, to chyba w którymś z dodatków na końcu książki, na tych czarno-białych stronach.
Brzoza, ja wiem, że to pierdolenie, ty wiesz, ale co z tego, skoro gros ludzi-mówię o moim środowisku-twierdzi, że Monastyr to kupa, bo 'jesteś stary, nic tylko gadasz albo uciekasz' etc. i nie daje się przekonać, że tak nie jest. Jasne, znajdą się ludzie, dla których system jest ok, ale należą do zdecydowanej mniejszości.
Sex, Drogen und Industrial
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Monastyr

Post autor: Brzoza »

Bestiariusz jest na pewno w edycji HC (tej zwykłej, w limitowanej pewnie tym bardziej), nie jestem pewien dokładnie, w którym miejscu, a nie sprawdzę, bo nie mam Monastyra przy sobie teraz... Ale, jeśli pamięć mnie nie myli, to chyba w którymś z dodatków na końcu książki, na tych czarno-białych stronach.
Cały mój 'Monastyr' jest czarno-biały, nie licząc kolorowych wkładek.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Monastyr

Post autor: Kruk »

Trankvilus, tak właśnie o Monastyrze myśli większość (nie wszyscy!) ludzi 'siedzących' w rpg, z którymi mam do czynienia. Smutne, ale prawdziwe.
Brzoza, pewnie masz to wydanie miękkookładkowe, a w nim, niestety, nie znam rozmieszczenia informacji...
Sex, Drogen und Industrial
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Monastyr

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 10:14 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Monastyr

Post autor: Kruk »

Może też być i tak, że Monastyra przygniotła Neuroshima. Wiele więcej dodatków, większe nagłośnienie=naturalne skupienie się graczy na tym systemie. Neura jest atrakcyjniejsza w odbiorze.
Sex, Drogen und Industrial
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Monastyr

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Grozili, grozili i w końcu jest: Podręcznik Gracza do Monastyra. Osobiście ucieszyłam się jak dzik na widok trufli, gdy w newsletterze znalazłam taką wzmiankę:
Monastyr: Podręcznik Gracza
________________________________________________

To właśnie ten podręcznik Portal tak bardzo chciał wydać,
nie patrząc na koszta i inne. Nie ma to jak spełniać marzenia :)
http://www.rebel.pl/product.php/1,365/1 ... astyr.html
Na grubo ponad stu stronach czekają na graczy nowe Profesje,
nowe Pochodzenia, nowe Cechy do dotychczasowych dziesięciu
Pochodzeń, także dodatkowe pomysły do Pamiętnika i inne.
Poczytałam sobie trochę w internecie na temat tego podręcznika - brzmi kusząco. Chociaż jestem MG, z pewnością go nabędę - perspektywa nowych profesji i Historia Bohatera (opcjonalny krok przy tworzeniu postaci) jest zbyt kusząca ;) No i tak po cichu mam nadzieję, że pojawienie się tego dodatku trochę ożywi atmosferę wokół systemu, bo ostatnio strasznie cicho było.
ODPOWIEDZ