Czy można stwarzać nowe rasy ?

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Kloner pisze:Wiesz, to czy krasnoludki mają/nie mają brody zależy od systemu i MG :P
Mówię o Warhammerze. Wszystkie moje wypowiedzi są na podstawie dodatku Dwarfs Stone and Steel. LOD też mówi o WFRP chyba.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Nie wiem, ale tak jak mówię, to zależy tyl;ko i wyłącznie od pomysłów MG :P ja w drużynie miałem (ja byłem graczem) krasnoludkę z brodą :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Krasnoludka z broda tow spaniala psotac do odgrywania :) gralem z jedna takla sam tez odgrywalem anwet pwostaly elgedy o krasnoludce o dzwiecznym imeiniu "bronisłąwa" czytaj Bronia.
neidaj bog by ktos zakrzyknął np "neiwzielismy Broni" wtedy pojawiala sie ona i spadaly wszystkie nieszczescia na druzyne ;)
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Już to wiedzę, a jaki MG miał ubaw :D
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

hahah no wszyscy meili ubaw ;)
dotej pory mzona zobaczyc Bronie ajk przemieza swiat na osiolku tak tak 300 kilogramow zywego emisa + 150 kg zbroi na amlym osiolku :)

a motywy z Bronia na zmaine wprwoadzalismy Hagen, Ja , marqs ;) zalezy kto byl MG :D
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

:) no to wam się udało, u nas krasnoludka dzierźyła miecz obustronny :D
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

dzierzyla i sie nie pokaleczyla ? ;) mhmm mogal sie chociaz ogolic ;)
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

MG był na tyle upierdliwy, że jej na to niepozwolił :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

czyli maila duza zrecznosc wiesz tak propo krasnoludzkich kobiet to mi sie przypomnialo jak upilismy ans esji Hobbita i zesfatalismy goz krasnoludką jak ie arno obudzil w jej objeciach to sie zdziwil chopak :d
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Co do wzrostu: E, ja mam w drużynie (Earthdawn) krasnoludzką wojowniczkę o wzroście ok. 180 cm. No co? Było kilka przerzutów na k10 :D
W każdym razie zwraca powszechną uwagę... Szczególnie że jest bardzo ładna.

Co do scenki z hobbitem: skąd wytrzasnęliście krasnoludkę na powierzchni?? :)
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

no nie to niebyla krasnludka a norsmenka chyba 180 to przesada oż i ladna nie to juz napewno nie

z skad sie wziela na powierzchni to byly urodziny krasnoluda 100 urodziny i to wielkeigo wojownika na ktorych byl sam krol tych krzatow :) aja jeden elf ;)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Eglarest pisze:no nie to niebyla krasnludka a norsmenka chyba 180 to przesada oż i ladna nie to juz napewno nie
CHA chyba 16, suckers :P

Krasnoludki SĄ ładne.
Norsmenki NIE SĄ.

[proszę przesunąć ten temat!]
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Eee, ja tam nie jestem fetyszystą i brody u kobiet mnie nie kręcą :)

Co do wzrostu, to w WFRP można (nie powiem że łatwo, ale zdarza się) wylosować krasnoluda o wzroście 170+ tak samo jak człowieka 210+. Wydaje mi się to całkiem logiczne - wśród wszystkich ras są karły i olbrzymy, nie?

Co do tworzenia nowych ras, to jak to jest, że zawsze pół-cośtam mają wszystkie cechy pozytywne rodziców i żadnych negatywnych? Jako posiadacze genów recesywnych powinni posiadać właśnie same cechy negatywne rodziców i żadnych pozytywnych (np. pół elf-pół krasnolud: rachityczny, krótkowidzący konus nie lubiący przyrody i z klaustrofobią, być może do tego albinos) :) No i podobnie jak np. muły winni być raczej bezpłodni :)
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

W pełni się zgadzam z przedmówcą. takie ekstremalne krzyżówki nie powinny mieć szansy na przeżycie( to tak jekby krzyżować psa z kotem, ich potomstwo będzie niezdolne do życia.) np takia krzyżówka elfa z krasnoludem. Ale np elf + człowiek (to tak jak koń i osioł), więc ich potomstwo powinno mieć np zamarłe gonady, brak melaniny w skórze czy pewne upośledzenia umysłowe/psychiczne, ale za to zwiekszoną jakąś cechę (w przypadku muła jest to ogromna siła i wytrzymałość).

Za niejasną terminologię przepraszam, ale z racji uczęszczania na profil o zacnej nazwię Biol-chem, posiadłem pewne skrzywienie "zawodowe", charakterystyczne dla mojej przyszłej profesji.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Terminologia nei ejst az tak skomplikowana ;)

no ale racja ilerazy bym neiprowadzil gry czy neigral toz awsze gracze piszcza ze przeciez polelf to ma taki wzrok takie umiejetnosci strzeleckie etc etc ze niewspomne o innych krzyzowkach gdzie istotnie osobnik niepowinien byc zdatny do zycia.

i gracze dziwili mi sie zawsze jak elefem odpowiadalem polelfom na przywitanie "witaj szlachetny elfie" wiazką"witaj mniej szlachetne coś"
Lifthrasil
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 10:46
Numer GG: 0

Post autor: Lifthrasil »

Nie widzę przeszkód by tworzyć nowe rasy. Toż to moze być wspaniały budulec na ciekawa postać. :D
Darkon
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:23
Lokalizacja: z Wołomina
Kontakt:

Post autor: Darkon »

Gdyby nie tworzono nowych ras to byśmy mieli do wyboru pewnie tylko ludzi, elfy, krasnale i jakieś nizioły... przepraszam, szlachetne niziołki :P albo nawet tylko ludzi niestety. Samych podras elfów jest zatrzęsienie, krasnali tak samo. Jeśli chce się dobrze uzasadnić stworzonąrasę to może to stwarzać większe problemy niż się wydaje, napisanie samej historii to nie jest wszystko, ale próbować można :)
To czego szukasz jest zbyt głęboko, żebyś mógł to znaleźć.
ODPOWIEDZ