Czy można stwarzać nowe rasy ?

Kącik Gier Fabularnych
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

CoB pisze: Ja bym proponował rasę miłych i dobrych BAZYLi - wtedy to byłby hit! Przecież to byłoby całkowite spaczenie BAZYLa :D
Mogą być dobre też różowe pluszowe i ZŁE BAZYLE.

Tak już widze historie tej rasy :

BAZYLE są rasą ZŁYCH różowych jaszczurek spokrewnionych z oślizgłymi bazyliszkami. Rasa ta wywodzi się z podziemi. Dokładnie nie wiadomo jak powstała ale prawdopodobnie zapoczątkował ja pewnie osobnik zwany ZŁYM BAZYLEM żył on w Tawernie RPG bo tak nazywała się grota zamieszkała przez najróżniejsze stworzenia z których on był najbardziej ZŁY i różowy. To dowodził Tawerną RPG. Cała rasa BAZYLI powstała od niego. Teraz te stworzenia żyją wszędzie. W miastach, lasach, jaskiniach i podziemiach. Budza powszechny lęk. Ten kto je ujży najczęściej ginie ze strachu. Mimo to zostały znalezione zapiski dotyczące tej rasy. Opisany w nich jest ich wygląd: "BAZYLE są pluszowe i różowe, poruszają się na dwuch kończynach podobnych do ludzkich. Posiadają także dwie ręce, sprawne niczym ludzikie. Od ludzi różnią ich tylko kolor, to że są pluszowe i oczywiście strach który budzą i to ze ich skóra jest pokryta łuskami". Strzeżcie się BAZYLI!

:D
Obrazek
Smok
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 13:49

Post autor: Smok »

Ja nigdy nie próbawałem robic nowych ras bo to trochę z tym zachodu, ale moi kumple wymyślili takie wariacje, jak pół wilkołak- pół wampir :)
"Jam jest Troksar barbarzyńca, szaman Temposa-Boga Wojny, z Doliny Lodowego Wichru, posiadający najwięcej żelaza na Północy, przyjaciel Wielkich Magów i Kowali, pogromca nieumarłych i demonów, podróżnik ku południu, szerzący wiare w swego Boga"
Radar
Mat
Mat
Posty: 434
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 15:58
Lokalizacja: Warszawa - Praga Północ.
Kontakt:

Post autor: Radar »

Ja tworzyłem własnych ras tyle, że trudno zliczyć. Żadko to były mieszanki. Zazwyczaj wszystko wymyślałem sam. Wygląd, umiej ętności itp. itd.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Smok pisze:Ja nigdy nie próbawałem robic nowych ras bo to trochę z tym zachodu, ale moi kumple wymyślili takie wariacje, jak pół wilkołak- pół wampir :)
Pół wampir to nic nadzwyczajnego... notabene nazywa się to bodaj dhampir... Przykłady? Blade, BloodRayne 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Co powiecie na półorka półkrasnoluda w WFRP? (mistrzowi gry zaczyna odbijać i wali schizy na sesji :D)
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Całkiem niezły pomysł. Zawsze coś żeby urozmaicić sesję.
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

HEREZJA!!!! Krasnoludka zasiekałaby orka więc nie ma szans na taką krzyżówkę.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja jak robiłem rasy to nie pamiętam kiedy zrobiłem np. pół wilkołaka, czy coś w tym stylu. Ja zawsze robię całe od nowa rasy, np. jakiś nowy rodzaj demonów, ale zdarzyło mi się że łączyłem dwie rasy ze sobą, nie kiedy wychodzą fajne efekty... :P
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Półwilkołak czy półwampir to nie nowe rasy. To nowe choroby. :]
Ania

Post autor: Ania »

Ciekawe jak to jest, byc półczłowiekiem...hmm
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

LOD pisze:HEREZJA!!!! Krasnoludka zasiekałaby orka więc nie ma szans na taką krzyżówkę.
A ja ten ork by jej podał tabletke gwałtu? :D

Pomysł z tworzeniem nowych ras jest ciekawy i może przynieść naprawde ciekawe efekty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Dotąd nie chciałem się włączać w tę dyskusję, ale muszę - gdyż sprawa jest poważna ;)
Chciałbym zauważyć, że ojcem mógłby być także krasnolud, a matką orczyca. Orczyce nie tylko są znacznie bardziej atrakcyjne niż wieść niesie (potwierdzam doświadczeniem!), ale też i dla zakompleksionych karzełków muszą stanowić uosobienie seksu, siły, witalności, rozbuchanej kobiecości i w ogóle jawić im się jako niedostępne walkirie! Howgh! ;)

A co do mieszańców w ogóle: bodajże Sapkowski zauważył w jednym ze swoich tekstów, że w tradycji fantasy ludzi mogą się zazwyczaj krzyżować z dwoma tylko rasami: elfami i orkami (choć u Tolkiena wystepują zdaje się półkrasnoludy, o których co prawda jest wiadomo tyle, co nic). Ograniczenie takie ma sens o tyle, że jeśli go nie wprowadzimy, będziemy mieli wkrótce świat zalany różnymi kombinacjami ras, a po kolejnych kilku stuleciach ujednolici się to wszystko w coś pośredniego - czyli zapewne w ludzi...
Aby temu zapobiec, trzeba niestety postawić bana genetycznej kompatybilności ras - albo też uznać, że nawet ze związków mieszanych powstają "czyste" egzemplarze. Jak wolicie.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja wolę grać na "czystych", ale półork półkrasnolud to była totalna schiza na sesji. Zamierzam także zrobić półkrasnoluda półgoblina :twisted: :D:D
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Tja, zrób sobie ćwierć krasnoluda, ćwierć goblina, ćwierć elf i ćwierć orka :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Zobaczymy efekt, spróbuje :P . Kiedyś łączyłem anioła z demonem i wyszedł mi nie zły efekt :P .....
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

heh, ja raz na sesji w jakimś systemie autorskim zrobiłem fuzję z kolegą i powstał krasoniziołk (niziołek stanął krasnalowi na ramionach i obaj przykryli się płaszczem) :) jak się fajnie po mieście chodziło :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Seto pisze:A ja ten ork by jej podał tabletke gwałtu? :D
Nie ma czegoś takiego.
Solarius Scorch pisze:Chciałbym zauważyć, że ojcem mógłby być także krasnolud, a matką orczyca. Orczyce nie tylko są znacznie bardziej atrakcyjne niż wieść niesie (potwierdzam doświadczeniem!), ale też i dla zakompleksionych karzełków muszą stanowić uosobienie seksu, siły, witalności, rozbuchanej kobiecości i w ogóle jawić im się jako niedostępne walkirie! Howgh!
To chyba jakiś wybitny, bo krasnoludowie mają wrodzoną nienawiść do orków, goblinów i tym podobnych zielonoskórych humanoidów, więc nigdy żaden krasnolud nie dałby tak się zgorszyć i splamić swego honoru. Równie dobrz mógłby się wyprzeć swej rasy o ile to nie jest konieczne by w ogóle taka sytuacja zaistniała.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ