Kodeks Gracza

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Ja jednak w zasadzie zgodzę się z Halgrenem, że Mistrzowi Gry powinno się wskazywać rzeczy, które dało się zrobić lepiej; jak Mistrz Gry ma się doskonalić, gdy nie wie jakie popełnia błędy i w czym ma braki? Oczywiście powinno się to odbywać w cywilizowanej atmosferze, czyli po prostu z szacunkiem wobec kogoś kto powięcił godziny na przygotowanie dla Graczy zabawy (i kto przy tym władny jest nastepnym razem zesłać na narzekacza pioruny i błyskawice grzmiące ;)).
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

No to dobra potraktujmy to jako brak pkt. 18, ok?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Był jeden punkt pod tytułem: "Nie pouczaj MG" i później uzasadnienie, że gracze kompromitują MG... itp. itd.
Ja byłem uczony prowadzenia przez gracza i wcale się tego nie wstydziłem. Dopiero kiedy zacząłby mnie złośliwie pouczać, wtedy ten punkt miałby jako taki sens...
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Właśnie o tego rodzaju sytuację mi chodziło.

A co do wskazywania błędów MG przez graczy, To ja zawszę się ich po sesji pytam co jeszcze mógłbym poprawić.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja po sesji pytam.
-Było chyba nieźle...?
-Nooo...
-A wczułeś się trochę chociaż w klimat?
-Ano

I jak tyle słyszę to mnie to satysfakcjonuje. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Chyba mnie nie zrozumieliście :lol: :
Mi chodzi o to że np. gracze powiedzą ci że nie powinieneś im dawać jako przeciwnika gościa z 7- pozu, bo oni są 5- pozu. Lub inna sytuacja: Gracze mówią ci że np. pół- demon ma 800 żyw, a nie 900 itp. A przecież może mieć jakiś np. talizman +100 do żywotności, o którym oni nie powinni wiedzieć, i nie będą ci chcieli odpuścić tego pół-demona.... :wink:
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Jakby moi gracze zrobili coś takiego... to bym się zdziwił ^^ Oni sami mi mówią, że nie mam brać wszystkiego z podręcznika i lepiej żebym sam wymyślał. (Teraz jak o tym myślę, dochodzę do wniosku, że oni są stuknięci :D)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Czemu CoB? Przecież gracze nie decydują o tym co ma ich spotkać, lub kto ma ich spotkać, tylko ty, czyli MG... To by było bez sęsu jak gracz mówił by MG kto kiedy ma go spotkać, lub jaka ma być pogoda na następnej przygodzie........ A uwierz mi że tacy są........
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

O.o - taki gracz to doskonały materiał na MG :D Myślę, że jeżeli gracz jest dojrzały to sobie poradzi i nie bedzie buczył. No to by było dziwne słyszeć od graczy co ich ma spotkać... Całe napięcie i klimat poszłyby się...
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

CoB, to jest znakomity pomysł! Gracz cię poucza, to następnym razem niech sam prowadzi :)
A tak w ogóle to uważam żeby raczej w trakcie sesji ufać MG i przymykać oko na wtopy... Raczej nie dyskutować. Za to po sesji można sobie ( i jemu) nie żałować :)
Na "złych" graczy mam prosty sposób: "Nie musisz wcale grać w miarę porządnym bohaterem. Ale ja też nie muszę wcale prowadzić".
Cały problem ze "złymi" jest taki, że sesje z ich udziałem są nudne (dla każdego poza delikwentem).
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Uwierzcie mi... Spotkałem się z taką grupą, u mnie w mieście, z którą mieliśmy grać. Pewnego dnia postanowiliśmy się spotkać w pub-ie, więc oni przyszli, my też, i podczas tej rozmowy padły słowa od pewnego gracza: "- ty Hary weź na następny raz w przygodzie jak będziesz prowadził, daj nam jakiegoś potworka za którego będzie dużo PD, ok?" a on na to "ok. postaram się jakąś fajną zrobić, żeby on był". To było naprawdę CoB, więc, wiesz jak jest...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Chryste Panie... :)
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Taaaa, i jeszcze zeby ten potworek mial tylko kilka PŻ... Tak jak komentarze graczy w stylu: Jak to zombie?? Przecież jest południe. Co?? Czemu już trzy?? Już 15?? I tak aż sie nie uspokoją :P Tak jak grałem, wchodzimy do katakumb, a MG ma głupi zwyczaj dobierania potworków przez kilka rzutów kośćmi. I rzuca raz, drugi, a gracz: Nie będzie dużo żywotrupów. No widzicie?? 3, 15, 38, o q*wa...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Dodajcie jakiąś nową rzecz jak wam przyjdzie na myśl, bo mi żadna zasada dla gracza nie przychodzi do głowy..... :(
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Po zakończionej sesji pomóż Mistrzowi ( osoby u której grałeś) posprzątać tj zanieść naczynia do zlewu, pozbierać buteli/puszki/papierki i inne.

często jest, że gracze przyjdą, pograją, wyjdą, a biedny MG (bądź osoba u której gracze grali) musi sprzątać cały ten burdel jaki zostawili.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Podziękuj mg za sesję, choćby była najbardziej badziewna, w jakiej brałeś udział - zaznaczam, że nigdy nie usłyszałem podzięki od graczy, którzy traktują mnie prawie jak sługę :(
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Jelcyn pisze:Po zakończionej sesji pomóż Mistrzowi ( osoby u której grałeś) posprzątać tj zanieść naczynia do zlewu, pozbierać buteli/puszki/papierki i inne.

często jest, że gracze przyjdą, pograją, wyjdą, a biedny MG (bądź osoba u której gracze grali) musi sprzątać cały ten burdel jaki zostawili.
Nie radzę, na sesji u kolo zniszczyli krzesło i szklankę. Jeśli gracze są zdolni manualnie to jak najbardziej.

Oczywiście, podziękowanie się należy.

Dodałbym punkt - nie bełkocz na sesji. Bo wkurza mnie jak jeden gracz bełkocze i totalnie psuje rozgrywkę, np. mają do wyboru jechać przez kanion lub autostradę, ten im bełkocze że w kanionie są gangerzy, na autostradzie też, zawracają, rozwalają całą przygodę. Czyli nie gadaj głupot na sesji :D
ODPOWIEDZ