"Przypowieść o ciszy"

ODPOWIEDZ

:)

1
0
Brak głosów
2
2
22%
3
2
22%
4
4
44%
5
0
Brak głosów
6
1
11%
 
Liczba głosów: 9
Aurora
Mat
Mat
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:43
Numer GG: 1668791
Lokalizacja: Ziemia Niczyja
Kontakt:

"Przypowieść o ciszy"

Post autor: Aurora »

Dziewczynka siedziała nad jeziorem. Nad horyzontem zachodziło słońce.
Była nieruchoma. Siadała tak każdego wieczora od conajmniej dwóch tygodni. Pewna babcia zauważyła to i przyglądała jej się. Po kilku dniach zaczęła zatrzymywać się w tyle za nią. Choć osobno, nie były samotne. Siedziały obie i wpatrywały się w powoli uspyiającą toń jeziora. Kobieta zawsze wstawała odrobinę wcześniej i znikała. Jednak tym razem czekała, aż dziewczynka podniesie się pierwsza. Kiedy ta wstała i obróciła się w jej stronę, starsza pani chciała coś powiedzieć lecz milczała, gdyż zobaczyła jak mała
w uciszającym gescie przykłada palec do ust. Wyszly razem na ścieżke, która prowadziła na osiedle i wówczas to odezwała się jej zapytać "Dlaczego spędzasz tu tyle czasu..w ciszy?".
"Cisza jest moją przyjaciółką, ona mnie nie zdradzi. Cisza nie potrafi mówić, więc mnie nie okłamie. A ja nie chcę jej przeszkadzać w byciu ciszą. Więc przychodzę tam, słucham jej i przestaję być samotna".
Mój świecie rozpal duszę moją, aż do końca! Mój świecie zamień duszę w cząsteczkę słońca! Niech świeci w mroku, niech rozjaśnia dni parszywe! Chcę mięc gorączkę! (...) Ogrzej mnie, miłości, której nie znam jeszcze(...)ogrzej mnie!
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

bo gdy wypowiesz jej imię zniknie....
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Coś ostatnio się moda na krótkie teksty naszła. w ogóle to takie nijakie to jest. Nic więcej niż 2 nie da się postawić zwłaszcza, ze to tekst do zinu.
.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Auroro, zdecydowanie lepiej wychodzi Ci poezja niz proza. Niestety, tak jak Deep, więcej niż 2 dać nie mogę.
...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

:arrow: Błędy.
:arrow: Jak na miniaturkę, to nieźle. 4, ale chyba to ciut za mało do TRPG.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ