[KGF] Opis tawerny

ODPOWIEDZ

Na ile oceniasz ten tekst?

1
8
44%
2
5
28%
3
2
11%
4
0
Brak głosów
5
1
6%
6
2
11%
 
Liczba głosów: 18
AfricA
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 23:11

[KGF] Opis tawerny

Post autor: AfricA »

Opis wyciągnięty z sesji storytelling :) Powiedzcie co poprawić, nad czym jeszcze popracować i czy w ogóle się nadaje :) Jeżeli ktoś chce skorzystać z opisu to proszę bardzo :)

Wyruszyliście, podróż zajęła wam czas do późnego wieczora. Słońce już dawno schowało sie za szczytami drzew, bezchmurne niebo dawało wam jasny widok na niebo. Szliście już powoli, karczma była niedaleko słychać było już odgłosy głośnej zabawy, w powietrzu unosił się aromat pieczonej dziczyzny i ziemniaków. Powoli wychylając się zza kolejnego zakrętu dostrzegliście karczmę wyłaniającą się zza drzew, był to przysadzisty, szeroki budynek, drewniany, lecz lekko podmurowywany, dach pokryty był dachówką, w słabym świetle księżycowym wydawała się być zgniłozielona. Na zewnątrz karczmy na szerokim zajeździe, który jednym końcem stykał się z gościńcem stało kilka wozów, niekiedy słychać było rżenie koni zza karczmy, zapewne znajdowała się tam stodoła.
Do przybytku wchodziło się szerokimi dwuskrzydłowymi drewnianymi drzwiami, główna izba karczmy była duża, na przeciwko drzwi znajdował się duży kominek, w którym paliły się całe pnie, przy kominku na podłodze siedziało kilka elfów rozmawiając między sobą swoim cichym, melodyjnym językiem. Na środku pomieszczenia stało kilkanaście dużych kwadratowych stołów przy każdym stały po dwie ławy i cztery krzesła, stoły najbardziej po lewej, najbliżej szerokiego i długiego baru, za którym uwijał się rumiany człowiek, zajmowały krasnoludy głośno śpiewając swoje niedwuznaczne pieśni, towarzystwo było liczne, wśród nich także kupcy, których zeszłego dnia widzieliście po drugiej stronie rzeki.
Po środku siedzieli Illiari, wznosili kufle, śpiewali, gawędzili.
Po prawej zaś ludzie niczym nie ustępujący innym rasom pod względem picia, śpiewania i rozmów.

Barman był człowiekiem, miał ok 40 lat, był wysoki, czarne włosy pozostały mu tylko na skrajach głowy, gęsty i długi wąs zdobił jego rumianą pulchną twarz, na której co chwila wykwitał radosny uśmiech.
Zauważył was i zaprosił do baru gościnnym gestem, lekko pobladł widząc stojące wśród was drowy, jednak nie przerwał zapraszania was do środka.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Opis tawerny

Post autor: BAZYL »

:arrow: Nie wiem jak wykorzystać to jako tekst...
:arrow: Opis bardzo potoczny, zupełnie 'nieliteracki'.
:arrow: Wyrwany z kontekstu
:arrow: 1.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [KGF] Opis tawerny

Post autor: krucaFuks »

Ja dałem 3, bo opis. Już dawno zdecydowałem, że będe dawał przynajmniej 3 każdemu tekstowi opisowemu - taka premia za oryginalność, wobec zalewu "głębokich i przejmujących" tekstów opisujących ontologiczne rozterki autorów...
Ale na więcej tekst nie zasługuje, chwalebna próba, ale język dośc ubogi - chociaż bez większych wpadek
Obrazek Obrazek
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: [KGF] Opis tawerny

Post autor: Tori »

Dwa. Bez ładu, składu, wyrwane z kontekstu, gramatyka i powtórzenia masakrują tekst. Ćwicz, ćwicz, ćwicz... I koniecznie czytaj swoje prace nawet po kilkanaście razy, i zmieniaj to, co nie pasuje.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Re: [KGF] Opis tawerny

Post autor: Kaczor »

Jeden. Masakra. Głównie z powodów wymienianych poprzez mych szanownych poprzednikow:P:P:P Acz jest jeszcze jedna rzecz. To ma byc w zalozeniu na sesje storytellingowa. Ok. Zawsze wydawalo mi sie, ze taka sesja musi opierac sie na 'klimacie'(zabieg stylistyczny-celowy) oraz na dobrym opisywaniu swiata otaczajacego naszych kochanych Graczy. Nie mowie ze jak kto gra w dedeka tego byc nie musi-acz schodzi to na drugi plan. A Tekst powyzszy za cholere nie jest klimatyczny i szczegolowy. Chyba nudzilbym sie na takiej sesji(wiem ze DOBRY MG da rade i na takim tekscie zbudowac klimat, ale dobry MG nie musi brac takich tekstow ze stron. Wymysla je, tyle ze te jego sa 1000 razy lepsze) A, Tori, moim zdaniem nie pisze sie "i" po przecinku.:)
[Są dwa wyjątki i w poście Toriego właśnie znajdziesz jeden z nich - dop. BAZYL]
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Ziomalek
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2011, 10:54

Re: [KGF] Opis tawerny

Post autor: Ziomalek »

Bez ładu, składu, wyrwane z kontekstu, gramatyka i powtórzenia masakrują tekst.
pozycjonowanie - pozycjonowanie
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: [KGF] Opis tawerny

Post autor: Wevewolf »

Słońce już dawno schowało sie za szczytami drzew, bezchmurne niebo dawało wam jasny widok na niebo
uaaa...

Skoro nic się na TRPG nie dzieje, wypowiadajmy się w tematach z ostatnich pięciu lat, taki rodzaj reinkarnacji xD
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
ODPOWIEDZ