Dungeon Keeper

cRPG Corner
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Dungeon Keeper

Post autor: BAZYL »

Hmm... DK to przykład gierki która podchodzi do problemu RPG od innej strony (dla niezorientownych - drążymy lochy które zasiedlamy stworami, aby bohaterowie i poszukiwacze przygód nigdy z niego nie wleźli).

Tę gierkę uważam za absolutny przebój jeżeli chodzi o gry i ośmielam sie nawet zaliczyć ją do gier cRPG. A wy jak myślicie czy DK można uznać za grę cRPG? A co myśłicie na temat kącika w Tawernie na jej temat?

ech... jak dobrze być złym... :]
kostuch
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 10 września 2004, 22:12
Lokalizacja: z tamtego świata ;P
Kontakt:

Post autor: kostuch »

IMO to "tylko" rts (jeden z bardziej przelomowych) i nie wiem, czy oplaca sie zakladac. Ciekawe jak wypowiedza sie inni.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

E.. to jest RTS. Aczkolwiek nie przecze,ze ma elementy RPG. Tak jak np Diablo :twisted:
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja w DK duzo nie gralem ale moj brahol zagrywal sie w to calymi dniami. a gdy gralem to gierka spodobala i sie ale i tak wolalem pograc w cos innego. Jak dla mnie DK jest oryginalna grą nawet teraz troche lat po jej premierze.
panki_master

dungeon keeper

Post autor: panki_master »

moim zdaniem to bardziej rts niz rpg lecz jako zagozaly fan wszelkiego rodzaju RPGów niezle sie przy tej grze bawilem
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Tak, ale z drugiej strony DK wcale nie jest dalej do klasycznych cRPG niż np. Diablo...

W końcu tutaj także rozwijasz umejetności stworów i wbijasz je na poziomy... Poza tym można opetać stwora i grać 1-szo osobowo... Przykładów można mnożyć...
panki_master
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 11 września 2004, 19:17
Kontakt:

';..;'

Post autor: panki_master »

diablo dla mnie byl nieco lepszy od keepera choc szybko sie nudzil
Dark Lord is comming! Be prepared to fight with your nightmares!!
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

nie mozna napisac ze ktos woli diablo od DK ! przeciez to zupelnie nie mozliwe łączyc w jakikolwiek te dwie gry !! no chyba ze tu nie chodzilo o jakies zwiazki miedzy tymi grami. no to sorry.
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

grałem tylko w DK II i to krótko, bo mi się posypała, ale zabawa przednia. Tylko mnie wkurzało w rozgrywce wielu graczy (tylko ja żywy, reszta to kompy), że w niewyjaśniony sposób wrogowie mnie pokonywali pomimo słabszych rodzajów stworów i ogólnie mniej rozbudowanych lochów... :evil:
żyję
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Eeee... Widzisz - stwory to nie wszystko - to jest gra pseudoRPG i poziomy doswiadczenia stworów też maja znaczenie - i dodam ze niebagatelne...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

no, zapomniałem dopisac, że stwory mialem tez lepsze (nieiwele, ale lepsze - ok. 1-2lvl przewagi) i jedyne, w czym przeciwnik miał przewage, to ich ilośc... bo zawsze wyszukiwal portale, nim ja je znalazłem... ale co tam... cieniak jestem po prostu :D
żyję
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Grałem w DK 2 (pl). Misje niby standard ( ale z pomysłem). Ciekawe czary ( tylko mało). Najfajniejsze jest opętanie. Pamiętam jak opętywałem potwora i chodziłem nim po lochu, walczyłem z bohaterami. Ciekawie z bliska wygląda sala tortur ( wraz z obsługą :)). Czy ktoś z Was opętał kiedyś kurczaka :D? Bo ja tak, ale potem mnie zjedli :twisted: .
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

no kurczaki opetywalem w DK1, ale niejest to zdrowe jak sie jest w kurniku przeznaczonym dla ROGATEGO ROZPRUWACZA! najfajniejsza jednostka z RTS-ow jaka znam
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

no rogaty był rulez! :D ale ja lubilem takze tego spaślaka :) pamietacie?
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Ta, ten gruby był moim zdaniem najśmieszniejszy w DK 2, a szczególnie jego czar "wiatry" Very Happy Jedank moim ulubionym potworem jest najsilniejszy Anioł Mroku Twisted Evil Kiedy się go wyszkoli na 8 lvl, to nikt ci nie podskoczy... Ale nie wiem, czemu, ale sympatią także darzę kościotrupy 9mimo tego, iż słabe) i olbrzymów, których tylko za pomocą tortur mozna było przeciągnąć na swoją stronę... Ale wtedy mozna było takiego opętać i se porzucać krasnoludami lub tymi smiesznymi małymi robotnikami... Jak im było? Aha, chochliki!
Ciekawym potworem jest również wampir, bo może hipnotyzowac wrogów, co jest bardzo przydatne.
żyję
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

I teraz takie pytanie- czy słuszne jest doszukiwanie się w DK cech RPG? Chyba raczej FPS... Czarodzieje wymiatali. ;P
Giera zresztą też. :twisted:
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Dobre były też opisy w interfejsie - np. Chochlik podczas walki - działanie: Okrąża... a tak napraawdę szubrawiec zwiewał :) Demon żółciowy był spoko -swietne też były filmiki z demonem żułciwym :D
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ