W co teraz gracie?

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Karczmarz

Post autor: Karczmarz »

Arcanum to gra, przy której spędziłem mnóstwo czasu (więcej chyba tylko przy Diablo 1, ale to zamierzchłe czasy). Nie będe nic o niej pisał bo już wszystko zostało napisane, a ja chciałem tylko 'oddać swój głos' na tą grę :wink:
Problemem jest natomiast fakt, iż w Tormenta nie grałem i nie mogę go porównać. Szukam go (raczej biernie) już od dłuższego czasu i nigdzie nie moge znaleźć :(
Co do Baldura to gram sobie ostatnio w niego na komórce, ale to nie to samo :wink:
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja tormenta w empiku kupilem :D ukazal sie jako "nowa extra klasyka". ja w wiekszosci sklepow z grami widzialem go do kupienia (to bylo kolo wakacji, jak bylem w Polsce na wakacje :D)
Karczmarz

Post autor: Karczmarz »

Mówiłem, że szukam raczej biernie, czyli nie wychodząc z domu :wink:
Ale po tych wszystkich zachwytach nad tą grą jakie tu przeczytałem może się nawet wybiorę.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

jak sie wybierzesz i znajdziesz to przez kilka tygodni niebedziesz wychodzil :D tylko fanom "normalnych" ras (elfy, krasnoludy, itp. sie moze niespodobac, bo tam sie czegos takiego nieznajdzie).
teraz troche offtopicu:
w bg2 mozna bylo odwiedzic sigil (glowne miasto z tormenta). jak sie uratowalo tego barda (haer'costam, pozdro dal haera :D) i przynioslo sie ten kamien do teatru pod gospoda 5 dzbanow mozna bylo pomoc tej grupie aktorow-magow i zabezpieczac ich podczas gdy oni szukali odpowiedniego kanalu do teleportu. po kilku potworkach sie pojawilo kilku kolesi i wszystkich porwali, mozna bylo wejsc do portalu i pozabijac kolesi i jakies questy zrobic, ale sorry ze niewiem jakie bo mi 4 z 6 osob z teamu zalatwili i dalej nieszedlem (quick load :D). na 15-16 lvl mozna ich spokojnie rozpykac.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Jeśli mnie pamięć nie myli ten portal nie prowadził do Sigili, ale do międzysferowego więzienia (z którego oczywiście "nie można" wyjść)... można tam było trochę połazić, powalczyć i uratować trupę, a także włączyć Haer'a do dróżyny (a może już przed tym portalem można było włączyć? skleroza... )
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ja teraz gram w Neverwinter Nights, bo wreszcie się dorwałem :). Fajne nawet, ale ja wolę IWD II.
A co do Sacred... juz wcześniej pisałem, ze lubię Sacred i zdania nie zmieniłem. Z Sacred tak jest, albo ktos je lubi i gra, albo nie cierpi i patykie nie tknie. nie ma posredich raczej. Rzecz gustu, mimo wszystko wole Sacred od Dungeon Siege'a.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Oj, z Sacred są pośredni, na przykład ja. Gry nie mam, bo komp za słaby. Chciałbym pograć, ale w skepach już nie widać (albo dopiero nie widać :P ).
MAd Phantom pisze:Arcanum - gra wyraźnie niedopracowana, ale mimo to naprawdę wielka (strach pomyśleć co by było gdyby autorzy mieli jeszcze więcej czasu (czyli więcej $ na koncie))
Trzeba im było sypnąć trochę kasiory :wink: .

Do moich ulubionych gier doszła jeszcze jedna. Jest to...



Otchłań!
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Pierwszy sredni! ;) nie no, po prostu na Forum Actionum albo ktoś lubiał albo nie...
A jak nie widać w sklepach (w Empiku nie ma? Jeśli jest Empik w Twoim mieście) to zamówić. Ja zamówiłem an http://www.fajny.pl chyba, dostałem, łądne pudełeczko... Tam jest najtaniej w Polsce. Chyba, ze ktoś woli piracić ;).
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Randalf Czarny pisze:Haer'dalis - z twego opisu wynika, że pomyliłeś tytuły!
Tobie chodzi o Sacred!
Pisałeś coś o znikających przedmiotach - ja grałem trochę, mój brat więcej i nigdy nam się nic takiego nie zdarzyło...
ups! Racja. O Sacred mi chodzilo. Nawiasem mowiac Sacrfice (mowa o tej grze strategicznej z otarzami, duszami i innymi bajerami :D ) bylo niczego sobie - to wykanczanie kolejnych bostw by w koncu dowiedziec sie, ze (tralalalala) :twisted:
Odnosnie tych bledow - jak Boga kocham! Co rusz mi znikaly pierscienie i talizmany,ktorych postac uzywac jeszcze nie mogla - nie wiem, moze jakis patch to rozwiazywal, ale w mojej (oryginalnej) wersji, ten bug powtarzal sie co chwila.
laRy pisze:w bg2 mozna bylo odwiedzic Sigil
to nie bylo Sigil - to bylo wiezienie w przestrzeni Astralnej ;) Poza tym oni wcale tacy trudni tam nie byli - jak sie mialo przygotowane odpowiednie czary to i na 10-11 poziomie mozna bylo tam startowac :)

To tak w ramach odnawiania zdechlego topicu ;)
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Haer, jeśli masz problemy z Sacred to faktycznie poszukaj patcha albo ściągnij sobie Sacred Plus - to chyba powinno załatwic sprawę... Ja tez mam oryginał i mi teznic takiego sie nie zdarzyło. Ale i tak mam Sacred+ bo duzo przedmiotów dodaje.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

a ja zaczelem sobie w serious sam 2 pykac :D zajefajna gra!
a przejsc katedre na serious... to juz wyczyn...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

1. Betrayal at Krondor (bo se wersje z audiosciezka zassalem :P)
2. Planscape Torment
3. Final Fantasy 7
A i tak obecnie za bardzo nie mam czasu grac :| (bo np. na forach odpisuje :P)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja nad planescape torment siedziedzialem dzien i noc... potem odlozylem go na 3 miesiace i gralem tylko w q3 :D a po q3 wzielem tormenta i przeszedlem do konca :D
a naprawde duzo piszesz na forum :D:D:D
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Tak, wiem, jestem cholernie aktywny. Ale przynajmniej nikt mnie o nabijanie postów nie posądzi :P
Co do Tormenta, to go przechodze po raz koljeny. W sumie to z w/w nie przeszedłem Krondora. I zapomniałem o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy.
HEROSKI!!! Druga część przez neta, 3 rekreacyjnie :P
Rochatyniec
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2005, 21:51
Lokalizacja: grod z herbem szlonego dzika
Kontakt:

Post autor: Rochatyniec »

Icewind Dale II rządzi
W końcu po tygodniu zmęczyłem rozdział trzeci I jestem z siebie dumny
Fakt faktem nie był trudny pod względem przeciwników tylko ten martwy las dał mi w kość
"...Jestem okruchem ostatnim, zagubionym w powrzechnej eutropii, tak niewielkim i tak bolesnym ziarnem..."
Delirium w Tharsys
Wiktor Żwikiewicz
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

no co do heroes to ja tylko w 3 gram. 4 byla skopana, 1&2 nieznam zbyt dobrze, gralem w obie po kilka godzin. a w 3 to z dodatkami (armagedons blade i shadows of death sie pyka do dzisiaj.)
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Carchmage pisze:Haer, jeśli masz problemy z Sacred to faktycznie poszukaj patcha albo ściągnij sobie Sacred Plus - to chyba powinno załatwic sprawę...
cóż nie zrobię tego z dwóch powodów - z niewiadomych przyczyn mój laptop nagle przestał kooperować z tą grą (czyt. dawniej działała, teraz już nie). Podejrzewam, że to sprawka Service Packa 2, bo przed nim działało, a teraz jakiś błąd związany z zabezpieczeniami wyskakuje (wyłącząłem wszystko i grzyb :( )
Drugi powód jest nawet banalniejszy - po prostu nie chce mi się. Nie podoba mi się gra, w której bez względu na to ile razy bym danego odcinka nie oczyszczał z potworów, one i tak się odrodzą (diablo 2 w tej kwestii jest dużo sensowniejsze - respawn bestii dopero przy restarcie gry), poza tym bardzo łatwo można niektórymi postaciami zrobić zabójcze combo. np battle mage: petryfikacja + kilka rojów meteorów i nic nie jest w stanie stanąć Ci na drodze - nawet smoki (co ciekawe, czasem bestiom zdaża się ziać ogniem pomimo zmiany w kamień - głupi bug :P). Zdecydowanie powinni byli dopracować zakęcia/specjalne ataki, bo później wychodzą takie numery. Ah jeszcze jeden kfiatek - umiem jeździć na koniu, ale na koniu bojowym już nie, czyli dlaczego trzeba wydawać bezcenne punkty umiejętności na jeździectwo 8)
laRy pisze:no co do heroes to ja tylko w 3 gram. 4 byla skopana, 1&2 nieznam zbyt dobrze, gralem w obie po kilka godzin. a w 3 to z dodatkami (armagedons blade i shadows of death sie pyka do dzisiaj.)
kilka znajomych bardzo polecało mi dodatek Wake of Gods - czyli takie Heroes 3.5 - z tego co pamiętam jest darmowy i dostępny gdzieś na sieci (ba! pojawiło się nawet jego spolszczenie). Dodaje m.in kolejne ulepszenie jednostek (generalnie chodzi o te najlepsze jednostki, ale to i tak sporo) i dowódców - coś w stylu reprezentanca herosa na polu bitwy (AFAIR sami herosi nadal oglądają pole bitwy, z rzadku ciskając jakimś czarem ;) ). Sam Wake of Gods wymaga zaś SoD, ale widzę, że go masz więc nie powinno być z tym problemów.
ODPOWIEDZ