W co teraz gracie?

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Darky
Bezczelny Tawerniak
Bezczelny Tawerniak
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 13:06
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

W co teraz gracie?

Post autor: Darky »

No własnie, jakie kąciki byście chcieli widzieć w cRPGc? Jakiego typu teksty etc. etc. :>
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Heh - nie będę ukrywał - ja zaczynałem czytanie Tawerny RPG od Krypty 13... I do tej pory pamietamm np. tekst o tym ze chip do uzdatniania wody by potrzebny, bo do studni wpadło mydło....

Brakuje mi kącika o Falloucie! I mam azamiar przywócic do do życia posiłkujac sie osobnikami mniej lub bardziej zaangarzowanymi w tworzenie Radiated...

Nie wiem tylko kiedy będe miał na to chwilę...
Darky
Bezczelny Tawerniak
Bezczelny Tawerniak
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 13:06
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Darky »

-\/-

nie samym falloutem czlowiek zyje : ), czekam dalej na opinie nieBAZYLi
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

czy mnie mozna uznac za "nieBAZYLa" :?: jak tak to były takie dwa zawsze szczerze mówiąc
- Fallout najpierw "Krypta 13" potem "Radiated"
- BGcorner

aha a co do fallowego councika to można by chyba poczekać do jakichś bliższych informacji o trójce :D wtedy skieruje się do tego więcej osób niż sami maniacy F (jak ja czy inni napromieniowani)
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
panki_master
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 11 września 2004, 19:17
Kontakt:

id

Post autor: panki_master »

ej trzeba tu np dac icewind dale'a (nawet fszystkie częsci w jednym kąciku) bo to jest jeden z lepszych rpgów na pc w jakie gralem
co wy na to?
:twisted:
Dark Lord is comming! Be prepared to fight with your nightmares!!
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Raczej kiepski pomysł, bo wszystko co o Icewindzie było do napisania już w Tawernie się ukazało, a po co powielać podobne texty?

Moim zdaniem potrzeba ludzi piszących o w miarę świeżych grach, ile można czytać poradników do BG?. Niektóre gry są wieczne, ale trzeba dać im wreszczie spokój.

Ja proponuję coś w rodzaju Spellforce (już katuję), Sacred, Gothic 2, TotEE, KotOR itp.

Kto się ze mną zgadza?
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

Niestety Phoenix, niestety
ale masz rację, po prostu żadna nowa gra nie ma chyba takiego wzięcia co BG, Falle czy IwD (choć to ostatnie najmniej chyba)
bo cóż Morrek jest dla niektórych zbyt wymyślny (te dziwaczne rasy i potwory) ToEE ma za duże wymagania, Gothic`i mają niewygodne sterowanie, a NWN dziwaczną kamere która często przeszkadza w walce, KoTOR zaś jest w świecie gwiezdnych Warsów (nie mylic z WARS`em z pociągu) tak więc starsze gry niezależnie czy były w świecie postnuklearnym czy też fantasy były niemal idealne a tutaj pojawia się za dużo DOBRYCH innowacji do których ludzie nie są przyzwyczajeni,

tak więc z jednej strony nie uda nam się odejść od klasycznych cRPG a z drugiej musimy to zrobić bo co miało być napisane to już jest w zasobach.
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

mi sie wydaje ze o morku mozna co nieco napisac :) co jak co ale ta gra jest genialna. Ale z drugiej strony ci ktorzy ta gra facynwali sie jakis czas temu napewno znaja jush wszystkie receptury na miksturki itp. Dlatego wedlug mnie nie powinno sie przywracac cRPG.
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

ja w morka grałem sporo i ani razu nie tworzyłem mikstur :) i nie znam żadnych na nie przepisów, ale co tam, a wracając do tematu to może można by opisywać np. co ciekawsze plug-iny do morka a nie samą grę bo o niej już chyba wszystko było napisane w swoim czasie kilku odsłon morrowind cornera w cRPG`u
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ale juz zaniedługo powinien pojawić sie The Fall (upadek?) który może zajać miejsce fallouta... Zapowiada sie kawał świetnego erpega i napewno znajdą sie tacy którzy zechcą o nim pisąc...
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Czepiacie sie. W wielu czasoposimach KotOR jest wyzej ceniony niz BG :D. Ogolnie to wreszcie bym sobie musial go kupic, tym bardizej, ze jego cena to juz ino 69 zl. hm.
panki_master
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 11 września 2004, 19:17
Kontakt:

.

Post autor: panki_master »

czego chcecie od IwD? to naprawde spoko giera
ale niemowie ze te gry o ktorych mowicie sa zle
Dark Lord is comming! Be prepared to fight with your nightmares!!
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

hehe. ale co mozna odkrywczego napisac o ID ?
Faust
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 33
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Faust »

Ja zaczynalem czytac Tawerne od Baldur i Diablo cornera.
Niestety wszystkie te wielkie cRPGi sie juz mocno postarzaly... Co mialo bylo do napisania zostalo napisane. Faktycznie o tych nowych gierach nie daloby sie pisac po kilka tekstow miesiecznie przez rok czy dwa. Dlatego cRPGc powinno rezygnowac z podkacikow o konkretnych produktach miom zdaniem. Jesli ktorys z redaktorow gra np. w nowego Gothica- myk myk otwiera Worda i pisze solucyje :D Ja bym chetnie tak robil, tyle ze juz od ladnego kawala czasu moja ZiumMaszyna nie pozwala mi na ekscytowanie sie nowosciami... :cry: :cry: :cry:
Faust

See You Space Cowboy...
real_go'n'siur
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 19:25
Lokalizacja: Z łona matki
Kontakt:

Post autor: real_go'n'siur »

Z chęcią poczytałbym znowu o Falloucie oraz o wszelakiej maści mmorpg najlepiej Ultimie:online
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Nie kojarzę czy w kącikach BG były kiedyś solucje, opisy, przeglądy, poradniki i inne materiały dotyczące najważniejszych modów do serii? Jeśli nie, to z chęcią bym na takim tekście oko zawiesił... ;)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

ja kojarze tylko recke BG:TDD jeśli chodzi o mody do BG także chyba nic nie stoi na przeszkodzie abyś to napisał (offcoz moge sie mylić).

UPS dopiero teraz doczytałem że chcesz czytać a nie pisać także... jak nikt tego dotąd nie napisał to widać chyba już nei doczytasz chyba że wyjdzie trójka i będzie ta gra znów "na topie" nie tylko wśród maniaków
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
ODPOWIEDZ