Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

cRPG Corner
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

Hej :)

Otóż ciekaw jestem czy da się zagrać w jakieś pierwsze części d&d, te jeszcze przed neverwinter nights i baldurem, te takie "rdzeniowe" części d&d na pc, jeśli ktoś wie jak można zagrać w jakąś według możliwości najstarszą wersję owej gry to będę wdzięczny za pomoc ;)

Pozdrawiam
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Wymagające życzenie :D

Z tego co wiem to pierwszą grą crpg korzystającą z d&d był właśnie Baldur's Gate. I chyba tak jak dwójka korzystał z wersji 3.5

Ewentualnie na stronce rebelu są do kupienia podręczniki pierwszej i drugiej edycji, ale... Po angielsku.
Ale to nie pecetowe rpg.

Tyle wiem, ale jeśli coś znajdziesz, to daj znać ;)
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

No baldura sobie przechodzę obecnie, potem z d&d chcę neverwinter nights zacząć w między czasię oczywiście będę szukał tego "rdzennego" d&d i jak coś to oczywiście dam znać ;)
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Grasz w jedynkę baldura?
Mnie zraziła niska rozdzielczość i drobny detal.
Brak odpoczynku do wyzdrowienia.

Zaczynałem od rewelacyjnej dwójki i tam to już było. No i gdy przesiadłem się na jedynkę...
Dokucza to bardziej niż się wydaje.

Dwójka jest genialna, a co neverwinter... Cóż, nie wiem, czy się nie rozczarujesz, choć jak mawia lady Aribet del Tyrmaran, paladynka w służbie Tyra ( czy jakoś tak ):
"Neverwinter" cię potrzebuje". ;)
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

Ja lubię się wkręcić czasem w te stare grafy :) A czy mi przeszkadza.. raczej jest spoko, poza tym nie mam porównania do dwójki ;p
Ostatnio zmieniony piątek, 25 lipca 2014, 00:33 przez arsen12, łącznie zmieniany 1 raz.
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Dołączyłeś do swojej drużyny Minsca i Boo? :D
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

Jeszcze nie ten etap :D wolno idzie bo jeszcze teraz zacząłem w pierwszą część sniper elite gierczyć ^^ Ale postacie wydają się sympatyczne także uważam, że nie omieszkam ich "zgarnąć" :)
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Też grałem w pierwszego snipera elite :smile:
Fajna gierka, bardziej skradanka niż "rambo fps".
Czuć, że twórcy chcieli wyciągnąć coś więcej z płytkiej tematyki strzelanek.

Choć do głębi baldurów się nie umywa! :D
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

No zaiste, że nie umywa się ! ;d
Chociaż nie wydaje mi się żeby tematyka strzelanek była płytka, aczkolwiek w mojej wizji światopoglądowej wojny to jedynie specjalnie spreparowany teatr, służący wprowadzaniu represyjnych systemów i zarabiania pieniędzy podczas gdy żołnierze na wojnach mają złudzenie, że od nich coś zależy podczas gdy pojedynczy ludzie ustalają wynik grając w niedziele po obiedzie w golfa. Ale to tak tylko mimo chodem, także grając w taką tematykę nie wierzę w to wszystko ale udaje sobie inną tożsamość ^^ Tak samo jak w cs'a grałem tyle lat to nigdy nie wierzyłem np w terroryzm ale gra to gra, nie musi mnie obchodzić sama tematyka bo obojętnie po której stronie nie gram to dla mnie takie samo zło i taki sam smutny los biednych oszukanych żołnierzy. Aczkolwiek na pewno mimo kłamstwa i ustalonego rezultatu przewija się przez te opowieści honor jednostek, duma, odwaga i wiele innych wartości, także niekiedy bywa głęboko ;p A pomijając tematykę i grafikę która odstaje dość znacząco od nowszych części to gra się według mnie b.przyjemnie :)
Za niedługo może nowy pc będę miał to spróbuję sniper elite III bo wygląda świetnie :)
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Gorzka refleksja :cry:

Ale są też i walki "bez pleców", nakierunkowanych czysto na jakieś materialne profity. Tak było w Egipcie, tak było na Ukrainie.
Ludzie walczyli z chorym systemem o zwykłe prawa i wolności. Nie o złoża ropy, czy szersze granice.
Żołnierze to nie półgłówki, wiedzą o co walczą. Jeśli cel jest wyjątkowo mało wartościowy dorabia mu się jakąś szlachetną bajkę, by utrzymać wysokie morale. To już poważna propaganda, wtedy wojna przybiera postać, o której mówisz.

Zasada jest brutalnie prosta:
Atakujący to ci źli, którzy chcą na zbrojnym wystąpieniu "coś" ugrać.
Broniący się to ci, którzy walczą po prostu o wolność, o swoje.

Tyle NoBieskowej ideologi wojennej na dziś :lol:
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

Nie mowie ze polglowki :) Po prostu zolnierze tak samo jak 99.9% spoleczenstwa zostali oklamani, to nie ma nic do inteligencji, dali sie nabrac i tyle, i kazda wojna jest ustawiona, egipt czy nie egipt wszystko ustawione jest, no bo w takim razie dlaczego nasz kraj, kraje sasiednie nie walcza o odzyskanie niepodleglosci ? Kit juz z reszta krajow ale np polska skoro zyjemy w takim komunistycznym,represyjnym,totalitarnym i okupacyjnym systemie zniewolenia - czemu nie walczymy o wolnosc i podstawowe prawa ludzkie, o suwerennosc naszego kraju ? bo ludzie nawet nie zdaja sobie sprawy ze jestesmy okupowani a niepodleglosc stracilismy juz jakis czas temu formalnie no i Panowie, rzadzacy swiatem nie wydali takiego rozkazu, ukraina to juz wgl teatr, nie zwracamy uwagi na to co sie dzieje, tylko patrzymy na jakies udawane wojenki, wojny byly kiedys, teraz to wszystko to teatr ktory ustawia waskie grono elit. Ale i tak nasze zdania na ten temat sie roznia, ale przypominam kolego ze to nie forum polityczne :) Znamy juz swoje opinie i nie rozkladajmy tego tematu, bo gdzie sie nie wypowiem kazdy chce o tym dyskutowac, po prostu kazdy powiedzial co mysli i tyle, ja sie nie zgadzam z toba, ty ze mna i finito, tutaj rozmawiajmy o grach :)
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Zgadzam się...
To znaczy nie zgadzam się :D

Ale prawdę rzekłeś, to nie miejsce na podobne dyrdymały;)

Lepiej grajmy w baldury!
A nie gadajmy bzdury!
Bard NoBieski:)
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

Dokładnie :)

A ty co, zacząłeś w jedynkę grać ?
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Niestety procesor mi poszedł.
PC narazie stoi i się kurzy :cry:
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

Twój się kurzy a mój mnie wKurza ;p Ale już zamówiłem części do nowego, jutro albo pojutrze pewnie pojadę odebrać :)
a tak się przedstawiają podzespoły:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4455595693
http://allegro.pl/show_item.php?item=4456142152
a do tego jeszcze osobno kostke 4gb ramu się dokupi i nowy dysk twardy 0.5gb(bo od paru lat cisnę na 80 xD)
;p
NoBieski1
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:51

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: NoBieski1 »

Gratuluję!
Zwłaszcza 1 GB karty graficznej. Moja ma... 256 MB :roll:
Co do procesora, jakby cię wKurzał możesz go przesłać mnie :D
Co prawda korzystam z innej podstawki, ale coś wykombinuję :P

No to z takim pecetem chyba w baldura grać już nie będziesz?
"Skoro ktoś zadaje pytanie, powinnien mieć
na tyle odwagi, by przyjąć odpowiedz."
G. Martin
arsen12
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2014, 14:17

Re: Dungeons and Dragons - jak zagrać ?

Post autor: arsen12 »

Wiesz niby używane ale kto ma kase na "brand new" skoro i tak na te używane dają gwarancje ;p
Ja na tym mam 2.8ghz x2 jakbyś chciał to spox, mam tu też karte graficzną 512, mogli byśmy się może dogadać :)
A co do baldura to pewnie, że będe grał ! :) Będę dalej też napierdalał w konsolowe typu Nethack czy też mudy, jaram się takimi starymy produkcjami zwłaszcza, że mam zajawke na programowanie i robię sobie takie proste programy/gry na konsole takie pisane, lubie takie starsze tematy :) Napewno nie przestanę grać w te oldschoole co prawda też pogram w coś nowszego ;p Ja się w grach bardziej jaram fabuła niż grafiką dlatego rok produkcji mniej dla mnie znaczy bo z takiego samego powodu jaram się czytaniem bo otoczenie sam mogę tworzyć w głowie, tak samo jak ze starszymi grami, czy pisanymi czy też tymi ze słabszą oprawą graficzną, cała akcja dzieje się w ludzkiej wyobraźni i to jest super :) Bo jak powiedział Einstein - "Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie" ;) Pozatym wyobraźnia ma nieograniczone pole popisu podczas gdy ramy wiedzy są ściśle zamknięte :p
ODPOWIEDZ