Komputery czy konsole? - gry

cRPG Corner
Kenshin-san
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 19:10
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kenshin-san »

"Oficjalnie planowana jest konwersja Afterfalla na konsole nowej generacji, która ma ujrzeć światło dzienne mniej więcej w tym samym czasie co wersja PC. Użycie tu słowa konwersja nie jest przypadkowe, gdyż właśnie tym Afterfall na konsole będzie - konwersją wersji PC. Tym samym chcieliśmy uspokoić wszystkich wymagających graczy, iż takie posunięcie nie wiąże się z żadnymi cięciami w fabule czy też grafice i dalej tworzymy cRPG czystej krwi."
Twórcy Afterfalla to takie noobki... nie?
A kłótnie co jest lepsze - RPG z kompa czy z konsoli są absolutnie bez sensu, bo to są zupełnie inne typy gier i łączy je jedynie zdobywanie doświadczenia i rozwinięta fabuła.
Racja, ale... ja wolałbym np. Ferrari.
"Jeżeli gry takie jak seria BG, morrowind, czy przede wszystkim Gothic oraz KOTOR są uznawane za najlepsze na PC to tylko świadczy o tym, jaki ten rynek jest... żałosny."
Garra
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 15 czerwca 2008, 21:02
Numer GG: 4055557

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Garra »

Ja sam kupiłem xboxa czysto ze względów ekonomicznych bo po prostu nie miałem 3k na zakup new kompa, co do rpg na exa to jest 1 wielki żal jedyne oblivion i fable jakoś trzyma poziom. Na konsole nie mamy takich IMO kultowych tytułów jak wcześniej wymienione gothicki czy baldury które bardzo lubię. Konsola swoje ale jednak RPG to nadal działka PieCów no i jestem skazany na męczenie gothica 3 i nwn2 na detalach typu niskie... choć w przypadku nwn zawsze mogę zaprosić kumpli i sobie pyknąć w D&D FR ;)
O jama shimashita ;)
Kenshin-san
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 19:10
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kenshin-san »

Nie martw sie Garra, niedługo na X'boxa wyjdzie konwersja Wiedźmina...
"Jeżeli gry takie jak seria BG, morrowind, czy przede wszystkim Gothic oraz KOTOR są uznawane za najlepsze na PC to tylko świadczy o tym, jaki ten rynek jest... żałosny."
Garra
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 15 czerwca 2008, 21:02
Numer GG: 4055557

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Garra »

I tak go nie kupie xP Wiedźmin stoi u mnie na półce od czasu gdy już kompletnie się ciął w 3 akcie, Kiedyś tam new kompa się dorobię to sobie przejdę szkoda wydawać 2 razy kasę na grę o tej samej fabule tylko z nowym systemem walki...
O jama shimashita ;)
Wiciwinci
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:00
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Wiciwinci »

http://www.gram.pl/art_8APiJ,1_Wybieram ... datow.html

Ilość PC'towych tytułów jest największa.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

o ja pierdole .... -_-"

gamespot - ilość konsolowych kandydatów jest większa

IGN - jak wyżej

Gametrailers - jak wyżej

ale nie, wyrocznią jest gram.pl

linków nawet nie podaje, bo każdy szanujący się gracz powinnien znać te strony, a później pierdolić farmazony w topickach tj. starac się dyskutować na poziomie
Har Har Har
Wiciwinci
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:00
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Wiciwinci »

ale nie, wyrocznią jest gram.pl
Ja napisałem tylko "Ilość PC'towych tytułów jest większa"... xD

Weszłem na Gamespota i policzyłem gry z ostatnich 12 miesięcy. Nie liczyłem tych wydanych zarówno na PC, PS3 i X360.

1. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots PS3 - 10
2. Braid X360 - 9.5
3. Street Fighter IV PS3 i X360 - 9.0
4. Burnout Paradise: The Ultimate Box PC - 9.0
5. World of Warcraft: Wrath of the Lich King PC - 9.0
6. Resistance 2 PS3 - 9.0
7. Gears of War 2 X360 - 9.0
8. World of Goo PC - 9.0
9. Crysis Warhead PC - 9.0
10. LittleBigPlanet PS3 - 9.0

Ilość tytułów wydanych tylko na PC - 4
Ilość tytułów wydanych na PS3 - 4
Ilość tytułów wydanych na Xbox'a - 3
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: jokemaster »

Pita pisze:
Z całym szacunkiem w czym GameSpot jest lepszy od gram ? W tym że gram nie stawia dobrych ocen recenzowanym grom za kupno reklamy ?
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Wiciwinci
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:00
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Wiciwinci »

Zapewne w tym, że Gamespot wie jakim grom stawiać dobre oceny ;) (Fallout gorzej oceniony od Fallouta 3 :shock: )
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

W tym, że nie skupia się na jednym rynku. Ale dla Waszej wiadomości, żeby nie było - gamespot jest proPC :)

a tak propo wyższości konsolowych RPGów nad PCtowymi. Tutaj wrzuce pare linkaczy do gier naprawdę niszowych, ale stanowiących esencję cRPG na konsoli. Nie jRPG, nie cRPGów, które później lądują też na PC, lecz prawdziwe hardcorowe i megawyrabane gry ;)

http://www.youtube.com/watch?v=osOU3lARcVo

http://www.youtube.com/watch?v=f9Heo4w5oBk

http://www.youtube.com/watch?v=i-AAiLjNVkg

http://www.youtube.com/watch?v=i6lksFOmsz8

http://www.youtube.com/watch?v=DvZjIPmw ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=92SIdHQbpCU

tu dungeon crawlery:

http://www.youtube.com/watch?v=sCLswXm1Z4c

http://www.youtube.com/watch?v=WtRrClXKK1o

http://www.youtube.com/watch?v=Fzk_mRjS ... playnext=1

a to krople w morzu w którym h&S, dungeon crawlerów, jRPGów i tRPGów są masy

ale żeby nie być takim ZUYM. PC ma serię YS (jest też na konsolach, ale główna platforma to PC) świetnego jRPGa + protoplaste Diablo:

http://www.youtube.com/watch?v=OYmaIXB8-C4
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Kiedyś faktycznie można było dyskutować o różnicach w grach na konsole i pc. Teraz wszystkie są jednakowo beznadziejne - ale za to na pc można odpalić emulatora i pograć w jakiegoś jrpga :P
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

A mi sie jakoś tak wydaje, że wszystkie te gry to są takie mało RolePlayowate. Nie grałem w żadną z nich, ale po pierwsze te filmiki są straaaaasznie nudne, po drugie w tych grach są jacyś NPC z którymi można przeprowadzić dialog?

Nie mówię o tej grze na DS'a na tą nawet nie patrzyłem. Sądze że nie powinno się porównywać komputera z przenośną konsolką. Konsolki z konsolą też nie.

Wygrzebałeś kilka jakiś tytułów... dobra może i są one fajne. Tylko takie wygrzebanie niczego nie udowadnia, bo PC'ty też mają dobre RPG o których już tak się nie mówi i nie używa się ich w argumetnach.
(Kings Field ma cienkie oceny na gamespocie :/)

Jakie to tytuły? Bez tych z XX wieku? Nom... np. Vampire the bloodlines, Vampire: The Masquerade - Redemption, Lionheart: Legacy of the Crusader, Wizards & Warriors ( w to nie grałem), Drakensang: The Dark Eye, Dungeon Siege II .... no to kilka tytułów. I co ono zmienia? Nic.

Samo podawanie tytułów niczego nie udowadnia, bo chyba nikt nie przeczy że na konsole są gry RPG. Problem w tym że są one inne. W moim przypadku to inne znaczy gorsze.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Właśnie - nie grałeś w żadną z tych, które pokazałem. A Kings Field to seria, przy której TES jest grą za rączke. Tam Cie nikt nie prowadzi, robisz co chcesz, a początkowo jesteś sam. Cholernie i przerażająca sam. I tak, są tam NPCi. I tytuły mogę wymieniać długo. Dla mnie jednak przemawia fakt, że na konsolach mam wszelkie odmiany RPG. Na PC? Zero dobrych tRPG, niewiele dobrych jRPG, bardzo mało dobrych h&s. Nie, dziękuje postoję. Wolę się nie ograniczać do platformy.

Swoją drogą dziś pograłem w KF1 - ta gra uczy pokory. Oj uczy :) Polecam
Har Har Har
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

A Kings Field to seria, przy której TES jest grą za rączke.
Niestety ma dużo gorsze oceny niż TES... ludzie nie znają się na grach, nie?
I tak, są tam NPCi.
Rozumiem przez to, że można z nimi przeprowadzać dialogi bardziej rozbudowane niż "Buy" i "Sell"?
bardzo mało dobrych h&s
H&S to nie bardzo RPG... zresztą MMORPG to takie H&S'e.
Zero dobrych tRPG
CO!?

Ekhem, ekhem... to może zaczne od tych w które grałem:
1. Fallout: Tactis
2. Night Watch
3. Ether Lords 2
4. Gorky 17
5. Hm... liczą się Herousi i Kings Bounty?
6. Silen Storm

Rozumiem, że konsole mają dużo więcej takich gier z XXI wieku i nie nadających się do emulacji?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Ano nie znają. King's Field to seria za ciężka, za trudna i za skomplikowana dla przeciętnego gracza, żeby była powszechnie doceniania. Co zresztą widać po Tobie :) Ja mam dosyć nudnych TESów, które kończyłem na konsolach (tadam!). Co do NPCów najlepiej przekonaj się sam, jakie straszne i żałosne głupoty wygadujesz.

Co do tRPGów? buhaha słonko, żadna z tych gier nawet nie dorasta do pięt konsolowym odpowiednikom. Wystawiania takiego Fallouta z FFT w jednym pojedynku jest śmieszne. (choć uważam je za fajne gry, ale nie ta liga, nie ta liga... ) A tRPGów na konsole z XXI wieku jest tyle, że nie chce mi się wymieniać i sprawdzać dokładnie. Sprawdź sobie gamefaqs bo tak z głowy to Luminous Arc, La Puccele, Disgaea, SMT: DS, najnowsze odcinki Front Missionów, Yasotano Kirishi, Culdcept, Blue Dragon Plus, C.O etc etc. I co, ja niby jestem bonzo bo na PS3 mogę przez Linuxa zemulować większość RPGów, które wyszły na PC i są kompatybilne z nim? Bez jaj proszę.

Jasne graj dalej tylko na PC. Udawaj, że nie genialnych pozycji o głębi, fabule i rozbudowaniu systemu jakiego nie mają gry na PC. Wmawiaj sobie, że te gry są proste i ubogie, albo że Final Fantasy to szczyt na konsolach. Ja sobie podobne pierdoły wmawiałem o innych platformach, gdy byłem szczylem fanatykiem PSXa. A później otworzyłem oczy i rozpoczełem szarpać w co najlepsze ma każda platforma. I tak jak nie zamieniłbym chwil z Tactics Ogre, King's Field, serią Chrono i setkami innych na konsoli na żadne inne, to samo mogę powiedzieć o Dungeon Keeperze, Falloutcie i Planescape na PC.
Har Har Har
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

Ano nie znają. King's Field to seria za ciężka, za trudna i za skomplikowana dla przeciętnego gracza, żeby była powszechnie doceniania. Co zresztą widać po Tobie
Oczywiście :roll: Trudno żebym jakkolwiek oceniał jakąkolwiek gre bez grania w nią, ale ty już wiesz. Ba! Dodatkowo oceniłeś moje zdolności jako gracza nie widząc, nie słysząc i nie wiedząc. Brawo udowodniłeś jakie to konsole są the best.
Co do NPCów najlepiej przekonaj się sam, jakie straszne i żałosne głupoty wygadujesz.
Żałosne jest twoje podejście do pytań. Nie zamierzam grać (a tym bardziej jej kupować) w przeciętną gre sprzed kilku lat bo mam lepsze rzeczy do roboty.
Co do tRPGów? buhaha słonko, żadna z tych gier nawet nie dorasta do pięt konsolowym odpowiednikom. Wystawiania takiego Fallouta z FFT w jednym pojedynku jest śmieszne.
Oh my fucking god! Sprawdzałem te twoje genialne tytuły i żaden z nich nie miał lepszej oceny na gamespocie (tak, tym który ty podajesz za wiarygodne źródło choć ja go nie lubię) niż Fallout(o Hirołsach i KB nie wspominając) Kilku z nich gamespot wcale nie znalazł... kolejna gra dla geniuszy takich jak ty? (POMINOŁEM TEŻ FAKT, ŻE WIĘKSZOŚĆ Z NICH ZOSTAŁA WYDANA NA DS'a CZYLI PRZENOŚNĄ KONSOLE, KTÓREJ RACZEJ NIE POWINNO SIĘ PORÓWNYWAĆ Z PC'tem)
Jasne graj dalej tylko na PC.
:lol: :lol: :lol:
Mam ci wysłać zdjęcie z moim Xbox'em?
Udawaj, że nie genialnych pozycji o głębi, fabule i rozbudowaniu systemu jakiego nie mają gry na PC.
Que?
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Atak wściekłości fanatyka konsol? ;) Czas podgrzać atmosferę!

Pamiętaj że na pc wciąż wychodzą tytuły na widok których sony i nintendo mogą się najwyżej poślinić, choćby SC2. ;)
ODPOWIEDZ