Seria Diablo

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Diablo

Post autor: Pita »

Cholernie żałuję, że gra nie będzie w 2D. Cholernie żałuję, że póki co nie widać klimatu podobnego do Diablo 1. Cholernie żałuję braku wersji na konsole. Wreszcie na razie nie wiem jak wypadnie fabuła, bo ta wbrew pozorom była całkiem niezła i bardzo klimatyczna w poprzednikach. Czekam, ciekawi mnie jak wypadnie pojedynek Too Human (X360) z Diablo III (PC)
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Diablo

Post autor: Mr.Ofca »

Dobra grafike potrafi zrobic kazde wieksze studio. Ale stworzyc tak dobre gry jakie robi blizzard to jest dopiero sztuka. Grafika w diablo 2 na rok 2000 to rozdzielczosc 640x480 i to w 2d. Zadna rewelka. A gra moim zdaniem zasluguje na dyche.
dópa
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Seria Diablo

Post autor: arthil »

Dla mnie Blizzard udowodnił już, że potrafi sprawnie przejść w trzeci wymiar. Więc myślę, że finalna wersja nie będzie ustępować poprzednim częściom klimatem. By gra wyszła na jakąś konsolę szczerze wątpię bowiem wszyscy znają stanowisko Blizzardu w tej sprawie, moim zdaniem sprzedaż musiałaby być naprawdę fatalnie niska. Swoją drogą trochę nie rozumiem tego, że jedni narzekają na słabą grafikę tych filmików, a jednocześnie drudzy narzekają na przejście w bardziej zaawansowaną grafikę.
Tak BTW nie wie ktoś czy w trójce będzie możliwość wcielenia się w nekromantę?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Diablo

Post autor: Pita »

Mówisz jakbyś uważał, że grafika 2D jest gorsza niż grafika 3D. Brakuje mi właśnie pięknego 2D w dzisiejszych czasach... A żadna częśc Diablo nie była grą na dyche moim zdaniem. W 3 narazie z klas potwierdzono barbarzyńcę oraz znachora
Har Har Har
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Seria Diablo

Post autor: arthil »

Jeśli tak to zabrzmiało to muszę popracować nad wyrażaniem moich myśli, bo uważam grafikę 2D za przecudną nawet jeśli jest rozpikselowana z rozdzielczością 320 na 200. Chodziło mi raczej o to, że dobre 3D nie jest złe a jak znam większość graczy, gry z grafiką 2D by nie kupili.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Diablo

Post autor: Mr.Ofca »

I dobrze myslisz. Gradika 2d to juz przeszlosc. Teraz zadnej gry juz sie takiej nie sprzeda. I dobrze, bo to pseudo3d ktore bylo z 5 lat temu to nic, w porownaniu z tym co dzis mamy. W koncu to jakos wyglada. Nie mowie ze gry 2d sa zle, bo niektore maja urok, ale przeniesienie diablo do trzeciego wymiaru to dobry pomysl.
dópa
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Seria Diablo

Post autor: necron1501 »

Tak jak powiedział Mr. Ofca i inni 2D było i jest piękne, ale niestety jej era minęła i chyba nic tego już nie zmieni... Najnowsze filmiki z Diablo III (przynajmniej dla mnie nowe ;) ) są szczerze powiedziawszy grafiką nie grzeszą. Natomiast walka barbarzyńcy z "czymś", była taka sobie, taka niesamowicie koślawa.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Diablo

Post autor: Pita »

Phi 2D ma się wciąż dobrze, a pseudo-3D 5 lat temu może było - ale na PC. Odjeście w 3D spowoduje jedno - taka oprawa zestarzeje się dużooooooooooooo szybciej niz oprawa w 2D.... Chyba aż sobie zapuszcze pierwsza czesc serii na PSone dzis
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Diablo

Post autor: Mr.Ofca »

Kurde, Pita, Ty tylko o tych konsolach. Ja rozumiem ze to lubisz, ale co post, to konsole rewelka, a komp to szajs ostatni. A kto sie temu sprzeciwi ten odrazu debil, smiec ostatni i do rynsztoku z nim. I gdybys to chociaz jakos argumentowal, to tylko krzykiem potrafisz zawalczyc.

Gralem kiedys w nfs4. Na konsoli i na kompie. Jaka byla roznica w grafice? Zadna! Tak samo mnostwo innych gier. Obecnie konsole maja te same procesory graficzne co komputery (moze zmodyfikowane, ale potrafia to samo) wiec grafika zawsze byla, jest i bedzie taka sama na obie platformy.

A moze ja wytlumacze dokaldniej o co chodzi mi z tym pseudo3d bo widze ze nie wszyscy rozumieja o co mi chodzi. Prawdziwe okreslenie pseudo 3d, to bylo uzywane na amidze 500 w grach typu lotus. Ja mowie o grafice ktora jest faktycznie 3d, ale wogule tym nie przyciaga. Najpierw byly gry 2d (tekstowki pomine). Pozniej powoli, wraz z rozwojem akcerlatorow zaczely wchodzic gry 3d. Zobaczmy na grafike z gothica czy dungeon siege. Jedyna zaleta byla taka ze moglismy sie swobodnie poruszac w 3 wymiarach tak jak jest to w zyciu. Ale swiata to to w zasadzie nie przypominalo. Teraz gry typu assassin creed, wiedzmin czy crysis sa juz bardzo dopracowane graficznie. Do tego stopnia ze czasem zatrzymam sie i zaczne podziwiac wodospad czy piekne gory. Wczesniej te szpikulce nie robily na mnie wrazenia. A swiat idzie dalej wiec mysle ze w przyszlosci grafika coraz bardziej bedzie przypominac prawdziwy swiat. Nie wiem co przyniosa nowe technologie, ale grafika 3d moze byc coraz lepsza, a wypali sie tylko wtedy , gdy wyprze ja cos jeszcze lepszego (wszak kiedys nie myslelismy nawet o tym by zobaczyc cos w trzecim wymiarze na ekranie komputera).

Ale Pita, jak juz tak strasznie stoisz przy swoim, powiedz mi. Jaka gra 2d ostatnio zbila furore?

Co do diablo. Diablo 1 bylo w 2d z oczywistych przyczyn. Druga czesc, mogla w zasadzie juz przejsc w 3 wymiar, ale tego nie zrobili i bardzo dobrze. Teraz pojawi sie 3 wymiar. A ze oni poprostu potrafia robic gry, to wyjdzie im to na 99%.

I jeszcze jedna uwaga. Gry z blizzarda nigdy nie byly hiperwymagajace odnosnei maszyn. Dlatego mam nadzieje ze zamiast przepelnionej zbednymi efektami gry dostaniemy cos, w co szary obywatel Polski bedize mogl pograc.
dópa
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Diablo

Post autor: Pita »

gry 2D z ostatnich lat które zrobiły furorę:

Castlevania Aria of Sorrow & Portains of Ruins & Symphony of the Night - trzy świetne części, świetnej serii będącej połączeniem platformerów z RPG - sprzedaż - od 500 tysięcy do 2 milionów

The King of Fighters XI - przez wielu uznawane za najsensowniejsze mordobicie na rynku, połączenie swietnej gry walki z duza iloscia elementow taktycznych, swietne postacie i fabula - sprzedaż - okolo 500 tysiecy

Contra 4 - chyba wiecie co to kontra, Contra 4 to wiecej tego samego - sprzedaz - okolo 300 tysiecy i rośnie

Odin Sphere - RPG na PS2, bedacy nastepca Princess Crown z saturna. Piekna oprawa, swietne walki - sprzedaz - nieznana mi, ale gra radzi sobie dobrze :)

SNK Arcade Hits 1 - zestaw 16 gier 2D od SNK - sprzedac - nieznana, gra dlugo na szczycie listy w miedzynarodowym sklepie Amazon :)

seria Metal Slug - tylko nie mów że nie znasz

seria Guilty Gear, zbliżający się The King of FIghters XII, czy BazBlue - jest wciaz miejsce na 2D. Stąd slabe tlumaczenie smierc 2D. Dlatego tak wyglądają nasze rozmowy - ja argumentuję, mam więdze. WY "PC ROXXXXX, 3D ROXXXXX". Pisalem - tak sie bawic nie bede, rozmawiasz albo nie obrazajac mojej inteligencji i wiedzy, albo ja nie rozmawiam i stwierdzam fakty - bo nagadalem sie juz setki razy.
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Diablo

Post autor: Mr.Ofca »

Hmmm... Dobra, przyznaje sie, ze pomylilem sie do wyjscia 2d z uzycia (chociaz przytoczenie "Contra 4" nie powinnismy uznac). Rynku konsolwego nie znam i nie jest to tajemnica. Ale na PC era ta juz minela.
Dlatego tak wyglądają nasze rozmowy - ja argumentuję, mam więdze. WY "PC ROXXXXX, 3D ROXXXXX". Pisalem - tak sie bawic nie bede, rozmawiasz albo nie obrazajac mojej inteligencji i wiedzy, albo ja nie rozmawiam i stwierdzam fakty - bo nagadalem sie juz setki razy.
Jest jedna roznica. Ja staram sie nie wypowiadac o konsolach. Ty mieszasz PC z blotem, mimo iz jestem przekonany ze istnieja dobre gry na te platforme. I to nie 1 post. To jest w zasadzie w kazdym poscie, nawet w temacie o diablo gdzie ta gra kroluje na blaszaki. Jestes fanem konsol, ok. Chcesz przekonac innych ze gry na PC sa gorsze od konsolowych, ok. Ale z umiarem i sensem.

I nikogo nie chce wyzwac czy obrazic. Ale zdazylo sie juz tak, ze Ty mnie nazwales glupcem, bo nie chcialem przyjac Twojej teorii.
dópa
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Seria Diablo

Post autor: Aras »

Mr.Ofca to pojmij, że rozmawianie o grach trzymając się peceta własnie tak wypada jak wypada - wykazując niewiedzę piszącego... 2d na nim wymarło? o to tak jak platformery i bijatyki, że o nigdy nie narodzonych slasherach i arcade'ówkach nie wspomnę.

Chciałbym też koniecznie dowiedzieć się co ma takiego Contra 4, że się ma 'nie liczyć' :) to musi być szalenie ciekawe wytłumaczenie.
nie chcialem przyjac Twojej teorii.
są teorie i są fakty.
Obrazek
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: Seria Diablo

Post autor: Meee »

arthil pisze:Tak BTW nie wie ktoś czy w trójce będzie możliwość wcielenia się w nekromantę?
Raczej nie. Na razie zapowiedziano 5 różnorodnych klas (jak to u Blizzarda wszystko może się jeszcze zmienić), a Witchdoctor zdaje się przejmować większości umiejętność starego nekrosa - ma przywołania, klątwy, nawet swego rodzaju corpse explosion (chociaż już nie ten sam).
Osobiście, jako że fanem umarlaków nigdy nie byłem, zmiana mi się podoba. Dopakowywanie zwierzaków innymi czarami (takimi jak locust swarm czy ta ognista bomba) to imo ciekawy pomysł.
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Diablo

Post autor: Pita »

Obrazek Czyli to co ulubiony blog nas wszystkich wie i twierdzi o trzeciej części przygód Diabołka

TUTAJ!
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Diablo

Post autor: Mr.Ofca »

Aras pisze:Mr.Ofca to pojmij, że rozmawianie o grach trzymając się peceta własnie tak wypada jak wypada - wykazując niewiedzę piszącego...
Wiec mam mowic bzdury (skoro sie nie znam to co innego?) o innych platformach? Mam PC, wiec bede mowil o grach na PC. A niewiedze, owszem, mam. Ale czy to wstyd? Nie. Ja nie musze wszystkiego wiedziec. Szczegolnie o tym, co mnie nie interesuje i nie dotyczy.
Aras pisze:2d na nim wymarło? o to tak jak platformery i bijatyki, że o nigdy nie narodzonych slasherach i arcade'ówkach nie wspomnę.
Szczeze nie wiem o co Ci chodzi w tej wypowiedzi.
Aras pisze:Chciałbym też koniecznie dowiedzieć się co ma takiego Contra 4, że się ma 'nie liczyć' :) to musi być szalenie ciekawe wytłumaczenie.
Bo z tego co pisze wiki, jest to gra na konsole przenosna, ktora z ledwoscia tworzy grafike 3d. Wiec jak juz robia gre, to lepiej zrobic lepsze 2d, niz gorsze 3d. I to sie tyczy wszystkich gier tego typu. Ale najnowsze PC potrafia uciagnac trojwymiarowa grafike w bardzo dobrej jakosci i gracze sa juz do tego przyzwyczajeni. Wiec gdyby diablo 2 powstalo teraz w 2d, to znalezli by sie zadowoleni, ale wiekszosc krzyknelaby "osz fak, co to za piksloza, szkoda mi mojego superwypas kompa na takie gowno" i sprzedaz bylaby niska.
dópa
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Seria Diablo

Post autor: Grim »

Mam pytanie, czy ktoś miałby radę jak rozwijać lodową czarodziejkę? Tj. czy brac też z innych drzewek, np: Teleportację, która wiele razy uratowała mi skórę...
For Honor & BIG Money!
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Seria Diablo

Post autor: necron1501 »

Ostatnio powstała nowa petycja na temat grafiki w Diablo III. Według twórców petycji i wielu innych graczy grafika na prezentacji i na screenach jest zbyt cukierkowa, podobna do World Of Warcraft. Proszą w petycji o wprowadzenie klimatu mrocznego, gotyckiego, nie natomiast żeby wszystko było żółciutkie i zieloniutkie. Moim zdaniem mają racje lecz trochę przesadzili na proponowanych screenach ponieważ jest zbyt ciemno.

Oto link do petycji: http://www.petitiononline.com/d3art/petition.html
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ