Seria Gothic

cRPG Corner

Najlepsza część serii Gothic to:

Gothic
5
50%
Gothic 2
5
50%
Gothic 3
0
Brak głosów
Arcania: Gothic 4
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Seria Gothic

Post autor: Kloner »

Fakt, w 1 i 2 sterowanie było naprawdę dobre, a co do "genesis", jako wielki fan serii, mam nadzieję, że ta gra zostanie tylko w fazie projektów...
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Seria Gothic

Post autor: BAZYL »

Kloner o czym Ty mówisz? Ja w jedynkę jak grałem, to dłuuugo się męczyłem nad podnoszeniem kazdego przedmiotu, zanim zapamiętałem jak sie to robi. To się nazywa dobre sterowanie? Raczysz żartować. Jak tylko w 2 pojawiła się możliwość zmiany sterowania (do wyboru - z 1 i nowa) to wybierałem nowe. Największą wadą Gothica 1 jaką pamiętam było skopane sterowanie!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Seria Gothic

Post autor: Kloner »

Widzisz BAZYL'u mi sterowanie bardzo przypadło do gustu i grało mi się na nim bardzo dobrze. Fakt, trzeba było się do niego przyzwyczaić, ale jak już tak się stało, to grało się bardzo przyjemnie.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Seria Gothic

Post autor: BAZYL »

Rzecz gustu, ale na uwagę zasługuje fakt, ze od drugiej części sterowanie sie zmienia... To chyba o czymś świadczy - jeśli byłoby takie świetne, to nikt by go nie zmieniał :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Seria Gothic

Post autor: Alucard »

Hmm... Właściwie zalezy co kto lubi. Mnie się podobało rozwiązanie z jedynki. Za to w dwójce nowe kompletnie do mnie nie przemówiło. Najpewnie po prostu przyzwyczaiłem się do tego z pierwszej części. Zreszta uważam, e jak je juz człowiek je opanował, to grało się miodnie z takim a nie innym ;)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seria Gothic

Post autor: Azrael »

Rzecz gustu, ale na uwagę zasługuje fakt, ze od drugiej części sterowanie sie zmienia... To chyba o czymś świadczy - jeśli byłoby takie świetne, to nikt by go nie zmieniał :)
Po prostu wielu ludzi odrzucało grę zanim się przyzwyczaiło... zresztą nawet gdyby nie podobało się do tylko 10% graczy to i tak nowe sterowanie nie odrzuciło by wiernych fanów, a te 10% to zawsze klient.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

Azrael666 pisze:Po prostu wielu ludzi odrzucało grę zanim się przyzwyczaiło... zresztą nawet gdyby nie podobało się do tylko 10% graczy to i tak nowe sterowanie nie odrzuciło by wiernych fanów, a te 10% to zawsze klient.
Zdaje sie ze to bylo znacznie wiecej niz 10%, ale tutaj masz racje. Mi tez z poczatku troche to przeszkadzalo, ale po 1 lvl juz sie nauczylem. Z pewnoscia nie jest to sterowanie standardowe i nie spotkane w zadnej innej grze cRPG. Wiele osob moze to przeszkadzac, ale jezeli ktos by przeszedl 1 i 2, a pozniej nagle pojawila by sie Gothic mmorpg z sterowaniem z obu czesci, wiekszosc wybrala by to z jedynki. Lepsza kontrola nad postacia, a jak juz sie nauczysz nie widzisz roznicy, a zwazajac na fakt ze gra toczy sie na dluzsza mete to jedynka ma przewage (imho offc).
dópa
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Seria Gothic

Post autor: Perzyn »

Do sterowania da się przyzwyczaić, choć ja osobiście jestem zwolennikiem kombinacji WSAD + mysz. Sprawdziłoby się jak dla mnie dobrze, ale nie można niestety przypisywać czynności do klawiszy myszy.

Jedna rzecz jaka mnie w Gothicu urzekła to fakt, że wszystkie dialogi są subowane. Ale Deus Ex i tak jest lepszy.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seria Gothic

Post autor: Azrael »

Eh... ja wiem, że to prymitywne i że nawet jeśli ktoś z tawerny za cokolwiek choć trochę mnie szanował to teraz przestanie, ale.... mnie to śmieszy:
http://www.youtube.com/watch?v=hNvKp_iQYu4&NR=1 - UWAGA! PRZEKLEŃSTWA!
No i nie śmieszą mnie teksty na poziomie podstawówki, a raczej oglądanie Gothica z zupełnie innej perspektywy z nowymi questami :P

Teraz to już jestem pod dnem....
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 19:51 przez Azrael, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Seria Gothic

Post autor: kajtek Raulin »

No i nie śmieszą mnie teksty na poziomie podstawuwki
1.Chodziło Ci o podstawówkę ?
2.Czuje sie urażony.Chodze do podstawówki.
3.BTW to co to za podział tekstów na podstawówkę itd. ?

Pospamowałem. xD


Co do Gothica 3:
Jak dla mnie fenomenalna grafika.Piękna.Tylko ta walka.Aż cholera bieże jak widze tylko 3 ataki(z lewej,z prawej,specialny).
Nie wiem jak to wygląda to z innymi broniami.

W 2 też grałem.
Grafika daje rady ale sterowanie posysa na maxa.Wiecej nie będe mówił bo jest to opisane wyżej,gdzie chrzanicie na sterowanie. xD
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

Jezeli chodzi o grafike w gothicach. Najlepszy efekt daje zroznicowanie terenu. Przykladowo w morrowindzie bylo w zasadzie plaska plansza i jedynie z pofaldowaniami majacymi udawac gory. W gothicu wystepowaly doliny, gory, skarpy i wodospady ktore przedstawialy sie fenomenalnie.
W gothicu 3 grafika faktycznie byla niczego sobie. Chociaz czasem zdawalo mi sie ze jest troche zbyt bajkowo. Owszem, dawalo to klimat, ale musi byc jakas granica. No i miedzy takim crysisem i gothiciem jest taka granica jak gothic od tibi, no ale czego ja tutaj wymagam ;p.

@Azrael666
Szczeze nie wiem co w tym zabawnego. Ze bluzgaja na siebie? Toz jak sie ivona wsrod dzieci rozprzestrzenila to tego pelno w sieci. Na kazdy temat i na podobnym poziomie.

@kajtek Raulin
No tak to juz jest. Jak chodzisz do gimnazjum to mowisz "A co ja do podstawowki chodze czy jak?" lub 14 latek mysli ze 12 lat to gownarzeria. Tak juz jest i tak bylo. Nie wiem dlaczego Cie to tak zirytowalo. Walczyc z tym razcej nie mozesz wiec naucz sie z tym zyc (olewac :P).
dópa
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Seria Gothic

Post autor: Dioskias »

Według mnie to najlepszą częścią jest Gothic I choć dwójka też jest wporzo ale nie wiem dlaczego dużo ilość osób uważa że gothic 3 jest do D**Y wkonću to gothic nie dośc że jest zaj****ta grafika to to i fabuła jest super według mnie wiara się poprostu nie zna na grach cRPG i tyle.... :mad: :mad:
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Perun
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 11:03
Numer GG: 5862179
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Re: Seria Gothic

Post autor: Perun »

Co prawda w Gothic III nie grałem (słyszałem, że nie mam za bardzo czego żałować), ale wg mnie najlepiej prezentowała się część pierwsza. Ciekawy pomysł, iście gotycki klimat, dobra fabuła, ciekawe postaci i często zabawne dialogi. Ktoś może powiedzieć, że w Gothic II (plus NK) też tak jest, ale dla mnie pierwsza odsłona miała "to coś" i chętniej wracałem do tej części. Swoją drogą fajnym urozmaiceniem jest darmowy mod "Mroczne Tajemnice" do Gothic I
Bądź wytrwały - będąc wytrwałym wzrastaj w siłę
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Seria Gothic

Post autor: BAZYL »

Pozwoliłem sobie zmienić tę ankietę na coś świeższego. Oto wyniki poprzedniej:

Jak oceniacie Gothic?

Zajefajna Gierka - 62%
Spoko Gierka - 18%
Gra do d**y - 5%
Niezła - 4%
Fajna Gra - 3%
Bardzo Słaba - 2%
Nie mam zdania - 1%
Słaba - 0%
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Seria Gothic

Post autor: Ardel »

A ja powiem tak. Czekam na Arcanię - mam nadzieję, że na powrót powróci klimat z wcześniejszych części, który w 3 zaniknął. Aczkolwiek też był na swój sposób piękny. Bajkowość też ma plusy, lecz to nie gothic. Dlatego czekam na Arcanię, może będzie miała to czego 3 brakowało.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seria Gothic

Post autor: Ravandil »

A ja nie czekam na nic. Moja przygoda z Gothikiem zakończyła się na dodatku do dwójki, którą w tym duecie skończyłem kilka razy. Trójka raczej na laptopie raczej mi nie pójdzie, a nawet jeśli to mam ważniejsze rzeczy na głowie, niż granie. Np. studia ;p
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Uriziel
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 16:09
Numer GG: 11926008
Lokalizacja: Gniezno

Re: Seria Gothic

Post autor: Uriziel »

Jako fan serii czekam i na dodatek do G3, i na Arcanię. Chociaż to już pewnie nie będzie to samo... Ale nadzieje mieć trzeba. Chyba jednak bardziej od gothica oczekuję teraz na Risena, być może będzie bardziej przypominał poprzednie części gothica niż Arcania i Forsaken Gods. Poczekamy - zobaczymy
Va faill, dhoine...
ODPOWIEDZ