Seria Gothic

cRPG Corner

Najlepsza część serii Gothic to:

Gothic
5
50%
Gothic 2
5
50%
Gothic 3
0
Brak głosów
Arcania: Gothic 4
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

A co myślicie o Gothic III? Bo po przeczytaniu recenzji, i oglądnięciu galerii to gra zapowiada się wyśmienicie. Aby ułatwić wam odpowiedź wejdcie sobie na : http://gry.wp.pl/core.html?filtr=1,0&x= ... 35,2737,-1

Zapraszam...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Screeny są zajefajne, tylko zastanawiam się czy 5taka grafa pójdzie na moim 440 Mx`sie, skoro w II czasami się kwasiła( czarne twarze postaci, zawieszki, białe tło).

Może zapykam w GIII jak nową kartę kupię
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Gradika nie powiem, b. ładna. Wręcz świetna :) Ale zobaczymy jak to się będzie odnosić do reszty. Czy gra bedzie dodatkiem do grafiki czy grafika do gry. Modlę się eby to drugie wyjśicie :)
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ale już czuje kilmat gry :lol: , po obrazkach, a co dopiero po grze. Gra napewno będzie mieć grafikę na 6, ale wymagania też podobno nie małe. Na HDD będzie zajmować sporą część GB, bo skoro ma być dużo więcej potworków, grafika wypasiona, dzwięk, to co do HDD nie muszę się wypowiadać... 8)
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Teraz jak mam swojego G-Force 6600 to mogę sobię popykać w każdą gierę jaka dotycgczas wyszła i wyjdzie przez następne półtora roku. No już się poprostu Gothica doczekać nie mogę. Toż to będzie pocisk!!!
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Malutkus
Marynarz
Marynarz
Posty: 314
Rejestracja: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 16:58
Numer GG: 9627608
Lokalizacja: prawie Gliwice

Post autor: Malutkus »

I wreszcie można będzie popykać na koniach (wg zapowiedzi). JUUUUUUHHHHHHUUUUUUU!!! To była właśnie jedyna rzecz, której mi brakowało w poprzednich częściach. I właściwie we wszystkich grach cRPG, bo jeszcze się w żadnej nie spotkałem z wierzchowcem (zna ktoś może jakąś :?: ). Inna rzecz, że na moim Duronie 750, 128 RAM, GeForce 2... :? Trza chyba będzie zainwestować wreszcie w rozbudowe.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja mam na razie Geforce 4 440 MX, więc też nie wiem czy zagram, ale już za dwa, trzy tygodznie góra będę mieć kompa tekiego że odjazd!!! Katra będzie na pewno miała 256 bit, 265 MB RAM, i ok. 12 potoków...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Właśnie taką samą kartę sobi[urlę wymieniłam. MX 440 był dobry, ale w nowości na nim bym sobię nie popykał.

Co by już nie offtopować to zastanawiam się czy w GIII będzie można pływać łódkami?[/url]
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Z tego co wiem to nie, ale na pewno będą konie.
De gustibus non est disputandum, no nie?
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Nie wiem, jaka była jedynka - z tego co czytałem to bardzo ciekawa. Próbowałem zagrać w dwójkę u kolegi - po pierwszych 15 minutach miałem dość. Gra dała mi w łeb parę razy rzeczami które mnie odrzucają...
1.Poj...krecone intro, które jest jak czeski film - nikt nic nie wie, dużo błyska, nie wiadomo co jest grane i o co chodzi.
2.Brak możliwości kreacji bohatera. Czemu muszę grać tym fagasem? No żeby choć był wybór skinów; dla mnie to wada natury kardynalnej.
3....który nie ma charakteru? O Jezu. Rozmowa z magiem jest płaska jak deska do prasowania. Gdzieś pójść, coś zdobyć, zaje...cie po prostu.
4.Nawet schodów nie zrobili, tylko jakaś pochylnia? W ogóle grafa niby dobre 3D, ale jakaś bura i rozmyta.
5.Ekran ekwipunku mnie dobił - wizerunki 3D przedmiotów nie są dużo lepsze od Battlespire z '97 roku! Auuuu!
No i te 2GB chyba na dysku...
Może dalej jest i fajnie, ale początek bardzo mnie odrzucił.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Max Smirnov pisze:Nie wiem, jaka była jedynka - z tego co czytałem to bardzo ciekawa. Próbowałem zagrać w dwójkę u kolegi - po pierwszych 15 minutach miałem dość. Gra dała mi w łeb parę razy rzeczami które mnie odrzucają...
1.Poj...krecone intro, które jest jak czeski film - nikt nic nie wie, dużo błyska, nie wiadomo co jest grane i o co chodzi.
2.Brak możliwości kreacji bohatera. Czemu muszę grać tym fagasem? No żeby choć był wybór skinów; dla mnie to wada natury kardynalnej.
3....który nie ma charakteru? O Jezu. Rozmowa z magiem jest płaska jak deska do prasowania. Gdzieś pójść, coś zdobyć, zaje...cie po prostu.
4.Nawet schodów nie zrobili, tylko jakaś pochylnia? W ogóle grafa niby dobre 3D, ale jakaś bura i rozmyta.
5.Ekran ekwipunku mnie dobił - wizerunki 3D przedmiotów nie są dużo lepsze od Battlespire z '97 roku! Auuuu!
No i te 2GB chyba na dysku...
Może dalej jest i fajnie, ale początek bardzo mnie odrzucił.
Większość z tego co wymieniłeś, to była czysta wina komputera, a co do skinów, to mi to jest nie potrzebne, chociaż by się przydało. Grafike w Gothicu, ocenił bym na wielką 5. Weź to pod uwagę kiedy ta gra została wyprodukowana, jak na tamte lata, gra była wyśmienita, wciągająca itp. Nie wiem jakie wrażenie odniusłbym grając teraz w nią, bo bardzo dawno w nią grałem, ale wiem że była zaklepistą gierką...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Drizzt
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 29 marca 2006, 16:54
Lokalizacja: Mithrilowa Hala

Post autor: Drizzt »

Witam. Wg mnie Gothic 1 wymiata. Super gierka z wciągająca fabułą. Gothic dwa jest za bardzo zagmatwany ale ma lepszą grafikę. Bez kodów przeszedłem dwie części i nie było bardzo trudno no może na końcu 2.

Pozdrawiam graczy DIABLO i DUNGEONS & DRAGONS!
''Longbottom, gdyby mózgi były ze złota - byłbyś biedniejsy od Weasleya - a to jużnie lada wyczyn"
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Nie, zależy kim grałeś, bo magiem było naprawdę prosto :) rzucasz czar odpędzenia umarłych (czy jakoś tak, wiesz ten który nieumarłym zadaje ok 666 obrażeń) i smoka masz na raz :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Ano magia w G2 jest stanowczo za silna, doświadczony mag ma minimalne problemy z przejściem gry, ale jednak ciekawiej gra się wojownikiem.
De gustibus non est disputandum, no nie?
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ja jakoś zawsze grałem taką niezdecydowaną postacią, która niby to miała klasę, a tak naprawdę to np zamiast mieczem to czarem nawalała. Tak było przynajmniej w I, w II wojownik z 2-ręczna bronią i było fajosko.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

MAG MA PROSTO?!?!?!?! a grałeś magiem bez kodów? na początku to jesteś jednostrzałowcem, a z maną też krucho...
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Nie wiem jak w G2, ale w G1 mag ma bardzo prosto, jeśli będzie zaczynał jako wojownik ze specjalizacją w broni 1ręcznej... gdy już umie nią władać, uczy się magii - bez problemu można tak rozłożyć staty by szybko zdobyć wszystkie magiczne kręgi, po mistrzowsku posługiwać się najsilniejszą bronią 1ręczną, mieć wystarczającą ilość many i jeszcze zostanie na skradanie i akrobatykę :P... a jednostrzałowcem na początku to każdy jest, bo ilość punktów życia nie zależy od stylu gry :P
ODPOWIEDZ