Dark Messiah of Might and Magic

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Czy pragniesz kolejnej części Dark Messiah?

Tak, uwielbiam tę gre
9
53%
Obojętne mi to
8
47%
Nigdy, nienawidzę jej
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 17
fafa16
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:15
Numer GG: 11893004
Lokalizacja: Katowice

Dark Messiah of Might and Magic

Post autor: fafa16 »

23 stycznia 2007 w Polsce wydana została gra Dark Messiah

Gra ma swoje plusy i minusy
jednak ja widzę w niej dużo plusów a mało minusów
osobiście grałem w tą grę i przeszedłem 2 razy bo dla mnie jest świetna szkoda trochę że
taka krótka wydawała by się lepsza o wiele gdyby była opcja swobodnego działania mam na myśli coś podobnego do wiedżmina robienie wielu questów i zadanie główne dużo musiałoby być poprawek np. powiększyć liczbę umiejętności itp.. Moja ocena tej gry to 9/10

2 część
mam nadzieje że kiedyś wyjdzie kolejna część tej gry którą określiłbym jedną z najlepszych RPG jakie grałem

Piszcie komentuje może ktoś coś wie o kolejnej części Dark Messiah :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 3 czerwca 2009, 07:59 przez fafa16, łącznie zmieniany 1 raz.
Fire magic is power
Obrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Dark Messiah

Post autor: Alien »

osobiście dark messiaha przeszedłem gdzieś do połowy
ale szybko o tej grze zapomniałem
kolejna część obchodzi mnie tyle co kontynuacja pac-man'a
00088888000
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Dark Messiah

Post autor: Blue Spirit »

chyba sześciedziąsty drugi prequel ;)

no ja grałem trochę w demo i mi sie podobało, ale jakoś zawsze mi szkoda szarpnąc te 39.90 na edycję czegoś tam
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
fafa16
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:15
Numer GG: 11893004
Lokalizacja: Katowice

Re: Dark Messiah

Post autor: fafa16 »

Tak Gothic I kosztuje 20 zł z Ekstra Klasyki ale ... Gothic I jest przereklamowane i pospolite :/ niewielu ludzi może grało w Dark Messiah. ja pierwszy raz kupywałem to niewiem czemu wybrałem to mam dar chyba do wybierania gierek :D
Fire magic is power
Obrazek
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Dark Messiah

Post autor: bOdziO Wolf »

Grałem w demo tej gry. Całość jednak zostawiam sobie do przejścia jak załatwię sobie nowego kompa (już niedługo). Przyznam szczerze, że osadzenie gry na silniku HalfLife'a 2 wyszło twórcom znakomicie: świetne symulacje fizyczne, możliwość pokonywania wrogów korzystając, dosłownie... z otoczenia (np. kolce na ścianach). Co ciekawe dobra grafika nie niesie tutaj ze sobą zbyt wielkich wymagań sprzętowych - widziałem gry ze słabszą grafą i możliwościami interakcji z otoczeniem a wymagających więcej zasobów. (sorki, ale ja mam niewspółmiernie wielki monitor do możliwości mojej starej maszyny dlatego mi to tak nie śmiga jak powinno a rozciągania obrazu nie znoszę!). Fabuły nie oceniam, ale zapowiadała się w demku ciekawie.

Co sądzicie o trybie gry wieloosobowej? Przyznam szczerze, że to mnie w tej grze najbardziej zainteresowało. Zapytam się jeszcze na koniec: czy multiplayer wykorzystuje Steama?
Pruszkov
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:05
Numer GG: 0

Re: Dark Messiah of Might and Magic

Post autor: Pruszkov »

O taaak, kocham tą grę. Fajnie się grało zabójcą, choć w sumie to ta gra jest dla wojownika - przynajmniej w singlu. Wtedy gra się najprzyjemniej. A odnośnie drugiej części: widziałem na półce w angielskim sklepie Dark Messiah: Elements. Tylko na konsole. Nie mam pojęcia, czy to druga część czy tylko konwersja.
Jeśli słyszysz kogoś, kto mówi, że teoria nie jest ważna, człowiek ten najprawdopodobniej nie ma racji. Dobra teoria jest prawie zawsze podstawą dobrej praktyki. A zasady nie są po to, by je łamać, tylko po to, by je przestrzegać. Zaufaj mi.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dark Messiah of Might and Magic

Post autor: BAZYL »

To konwersja z drobnymi ulepszeniami. Generalnie sprzedawana jako ta sama gra na inną platformę.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
GIRMI
Pomywacz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 29 czerwca 2006, 21:25
Lokalizacja: z Diamentowej Hali

Re: Dark Messiah of Might and Magic

Post autor: GIRMI »

a ja dałem rade przejść TYLKO do połowy , potem niestety ale się znudziłem - nie lubie gier liniowych , a ta do takich się zalicza - nie ma żadnej swobody działania - dałem sobie spokój i za drugą częścią jeśłi miała by być taka sama tęsknił nie będę.
Krasnoludy ponad wszystko!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Dark Messiah

Post autor: Alien »

fafa16 pisze:Tak Gothic I kosztuje 20 zł z Ekstra Klasyki ale ... Gothic I jest przereklamowane i pospolite :/ niewielu ludzi może grało w Dark Messiah. ja pierwszy raz kupywałem to niewiem czemu wybrałem to mam dar chyba do wybierania gierek :D
parę osób(nawet większość) które znam grały w Dark Messiah ,a w gothic nie..
i gothic wcale nie jest przereklamowany ;/
00088888000
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Dark Messiah of Might and Magic

Post autor: Matysz »

Przeszedłem tę grę z 4 razy co najmniej. Uwielbiam ją po prostu. Gra wojownikiem jest piękna, te latające kończyny... Maga i sztyleciarza nie polubiłem. Multiplayer beznadziejny, każdy wój biega w kółko i skacze, ucznicy kampią, mało ludzi. Nowa kampania do Mesjasza to coś, na co czekam.
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Dark Messiah of Might and Magic

Post autor: bOdziO Wolf »

Grałem i w to i w to i myślę, że są to zupełnie inne gry więc ciężko porównywać. DM to strzelanka Half-Life 2 przerobiona na fantasy a Gothic to gra fabularna. Porównanie jest tu bezsensowne.
ODPOWIEDZ