Prince of Persia

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Prince of Persia

Post autor: Azrael »

Dla mnie Prince of Persia odpadł w momencie gdy zobaczyłem pierwszego screena... nie żebym leciał na grafikę, ale od czegoś takiego oczy mnie bolą.
Zagram, może mi się spodobać, ale wątpię abym miał się przyzwyczajić do tej grafiki. Co poskutkuje spadkiem mojej oceny gry :/
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Tevery Best »

Azrael pisze:Dla mnie Prince of Persia odpadł w momencie gdy zobaczyłem pierwszego screena... nie żebym leciał na grafikę, ale od czegoś takiego oczy mnie bolą.
O, to, to. Jestem dokładnie tego samego zdania. Nie jest to brzydkie, ale styl jest nie na miejscu. A Książę wygląda, jakby się urwał z "Dragon Ball Z - Deleted Scenes". Kurde, przez trzy części to może i nie było realistyczne, ale klimatyczne chociaż. A teraz ma biegać po kilka minut po jednej ścianie i wyglądać jak z komiksu, albo raczej dziadowego anime. Dziękuję, postoję.
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Aras »

widzieliście wogólę tą grę w ruchu że tak piszecie? o_O jakiś gameplay?


to w zmianie stylu leży największy bajer owego popa, baśn w baśniowej oprawie, dla mnie bomba.
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Tevery Best »

Aras pisze:widzieliście wogólę tą grę w ruchu że tak piszecie? o_O jakiś gameplay?
Czytałem zapowiedzi, widziałem screeny. Fakt, to jeszcze nic pewnego. Fakt, to może się faktycznie prezentować zupełnie inaczej. Ale, że tak zapytam: ty widziałeś? Z twojego tonu wnioskuję, że nie (i z góry przepraszam, jeśli się mylę), więc o stylu wiesz mniej więcej tyle, co ja.

EDIT: jeśli to, co pisze Azrael, jest prawdą, i są już gameplaye, to bardzo sorry. Byłem pewien, że nie ma.
Aras pisze:to w zmianie stylu leży największy bajer owego popa, baśn w baśniowej oprawie, dla mnie bomba.
Szczerze? Może w twoim odczuciu, ale w moim ten tekst to "ekskrement prawda". Wcześniej mieliśmy oprawę z baśni - a konkretniej baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Sorry, ale jeśli mają to zastąpić mangą, czy innym anime, to się pomylili we "Wschodach", bo Środkowy to nie to samo co Daleki. Nie to samo o parę tysięcy kilometrów. Kropka. Ta zmiana stylu jest w moim odczuciu nie na miejscu, chybiona, ZŁA.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 września 2008, 19:49 przez Tevery Best, łącznie zmieniany 1 raz.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Azrael »

widzieliście wogólę tą grę w ruchu że tak piszecie? o_O jakiś gameplay?
Widziałem tę grę w ruchu... tak, gameplay. I? Wciąż wygląda tak samo - kangurek kao dla troszkę starszych ;)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Aras »

Czytałem zapowiedzi, widziałem screeny. Fakt, to jeszcze nic pewnego. Fakt, to może się faktycznie prezentować zupełnie inaczej. Ale, że tak zapytam: ty widziałeś? Z twojego tonu wnioskuję, że nie (i z góry przepraszam, jeśli się mylę), więc o stylu wiesz mniej więcej tyle, co ja.

EDIT: jeśli to, co pisze Azrael, jest prawdą, i są już gameplaye, to bardzo sorry. Byłem pewien, że nie ma.
widzę, że świetnie się orientujesz w rynku growym, który tak oceniasz. Jedna z najbardziej imponujących prezentacji w tym roku (imho pokrou Gears of War 2, ale ciągle za tym co robi z mózgu LittleBigPlanet) a Ty nawet nie wiesz, że istniała. Gratuluje.

Sorry, ale jeśli mają to zastąpić mangą, czy innym anime, to się pomylili we "Wschodach", bo Środkowy to nie to samo co Daleki.
Jesteś ignorantem. Nie rozróżniasz komiksów zachodnich od mangi, od europejskich zapewne też nie.

Szczerze to PoP dzięki swej oprawie może się stać ponadczasowy i na to głównie liczę... gry w 'normalnym' 3d dosyć szybko się starzeją podczas gdy śliczne 2D czy też cell shading będą zawsze piękne. Takie Okami się graficznie nigdy nie zestarzeje na przykład, zawsze będzie robić wrażenie. Wierzę, ze książe też tego dokona.

Styl ma piekny, design wygląda na bardzo składny, animację piękną, barwy soczyste - będę szaprał w dniu premiery na bank.
Widziałem tę grę w ruchu... tak, gameplay. I? Wciąż wygląda tak samo - kangurek kao dla troszkę starszych
Im częściej się wypowiadasz tym trudniej o tym zapomnieć i próbować używać wobec Ciebie jakichkolwiek argumentów.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Prince of Persia

Post autor: BAZYL »

Perzyn pisze:Akurat w wypadku stylu graficznego nowego Prince of Persia sprawa jest na tyle nieobiektywna, że kłócenia się o nią i to na dodatek podparte miotaniem inwektyw uważam za kretynizm. No, ale kto by się tam mną przejmował. (Tak na marginesie - ja tam uważam, że Książę w cellshadingu wygląda kapitalnie, dobrze dobrana gama kolorów nie daje po oczach jaskrawością a styl graficzny łączy baśniowość z realizmem kreski. Dla mnie bomba.)
Ja też uważam grafikę nowego PoP za świetną. Bardzo mi pasuje do tej gry i wreszcie widzę jakiś powiew świeżości w tej dziedzinie. Poza Fable to nie wiem czy w ostatnim czasie była jakaś gra, która miała grafikę na miarę naszych czasów, a jednocześnie jakąś charakterystyczną, z zębem. Brawo dla panów od PoP (który okaże się pewnie klonem Assassin's Creeda ;-) )
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Prince of Persia

Post autor: Aras »

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale odbywa się Tokyo Game Show 08. Pokazano nowy trailer PoPa:

http://pl.youtube.com/watch?v=asF5sIDQ9eY

Piękna gra.

Cudnie zmontowany trailer, oprawa i animacja ROBIĄ. Walą mnie Gearsy, Fable2, Fallout, Dead Space... to jest ten pre-order który składam w tym roku.
Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Prince of Persia

Post autor: Perzyn »

Nie lubię zręcznościówek. Grywam tylko w cRPG i RTS, czasem trafi się coś innego dla rozładowania (vide DMC3 lub jakieś wyścig). Prince of Persia na pewno kupię (o ile trafi na PC). Po tym jednym trailerze. Klimat aż się leje z ekranu. Grafika nie powala efektami, ale design zmiótł mną podłogę.
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Prince of Persia

Post autor: Aras »

z tego co wiem na pc wyjdzie równo z wersjami x360 i PS3, czyli wszystko wskazuje na to, że już 4 grudnia gramy :)

witam po jasnej stronie mocy
Obrazek
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Prince of Persia

Post autor: Ardel »

A ja mam takie pytanko z trochę innej beczki.
Wie może ktoś jak się nazywa utwór, który leci sobie przy trailerze? Bo aż mi to łzy z oczu próbowało wycisnąć takie piękne.
I pytanie nr 2 (bo mi się w sieci szukać nie chce): Czy PoP jest już na pc? Bo będzie chyba pierwszym (od czasów tego sprzed 15 lat :P ) w którego bym sobie zagrał...
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Prince of Persia

Post autor: Aras »

w Polsce na pc jest 16stego grudnia, Cenega dziś przesunęła date premiery.

Zapewne datę konsolowej wersji tez przełożą.
Obrazek
Garra
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 15 czerwca 2008, 21:02
Numer GG: 4055557

Re: Prince of Persia

Post autor: Garra »

IMO nowy PoP jest całkiem całkiem, grafika fajna, powrót do baśniowości z piasków czasu, troszkę mnie denerwuje to ciągłe ratowanie przez Elikę, ograniczona liość piasku była imo lepszym rozwiązaniem, osobiście wolałem mroczniejszy klimat np duszy wojownika czy 2 tronów no i walka była dynamiczniejsza można było tworzyć fajne combo z 2 mieczykami i klepać się z kilkoma wrogami na raz co sprawiało więcej frajdy. Tu walka jest strasznie liniowa szczególnie ze względu na małą liczbę wrogów o ograniczonych technikach no i jest kilka zabójczych combo którymi można rozwalić wszystkich jak leci czyli wieje nudąąąąą. No i na koniec warto wspomnieć o strasznie nudnym zbieraniem ziarenek światła... Aczkolwiek gra się przyjemnie, zawsze te kilkaset punkciorów z achievmentów do przodu :P
O jama shimashita ;)
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Prince of Persia

Post autor: Aras »

imho walka w poprzenich popach była nie do końca ciekawa, wchodizłem tylko między paru łebków i wklepywałem 3 komba z pamięci oglądając te same animacje, tu można trochę fantazji uruchomić. Jest prościej ale efekt dużo ładniejszy dla oka.
Obrazek
Wiciwinci
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:00
Numer GG: 0

Re: Prince of Persia

Post autor: Wiciwinci »

Jeszcze prościej obejrzeć film... :roll:
ODPOWIEDZ