Planescape: Torment

cRPG Corner
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Re: Planescape:Torment

Post autor: BochN »

Hmm a wiecie może czy wydano płyt z muzyką, no i jeśli tak to gdzie dałoby się je zdobyć, bo słuchanie na Youtube to jednak nie to samo. A co do samego grania, mi ostatnio spodobała się opcja gry samym Bezimiennym i choć muszę przyznać, że choć jest uboższa fabularnie to postać jest o wiele potężniejsza a nawet tak jakoś łatwiej mi się gra, no i wreszcie udało mi się dostać do wszystkich 4 frakcji (no powiedzmy poza czuciowcami, ale skoro i tak dostajemy dostęp do niemal wszystkich ich usług...).
De gustibus non est disputandum, no nie?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Planescape:Torment

Post autor: Pita »

Jedno z polskich wydan jako jedyne na swiecie posiadalo plyte CD z OSTem z gry... obecnie chyba trzeba by szukac w necie za ripami muzyki z gry...
Har Har Har
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Planescape:Torment

Post autor: Alucard »

Jeżeli chodzi o muzyke, to mozna ją ściągnąć LEGALNIE z oficjalnej strony cdprojectu poświęconej planescape. Nie pamiętam adresu, ale stamtąd ja właśnie brałem. Zreszta cio do youtube, to możesz zrobić tak.

Jest taki programik YOUTUBE GRABBER, stamtąd ściągasz filmik na dysk (programik jest za darmo przez 30 dni chyba. Muzyka z planescape też jest free) a potem tylko pierwszym lepszym daermowym konwerterem przerabiasz filmik na MP3.

Jeżeli w moim pości dopatrzono sie jakiego kolwiek sygnałyu, że nawołuje do piractwa ( co do youtubegrabber to nie jestem pewny ile trwa okres "prubny") to posta mozna usunąć
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
dante_tha_don
Marynarz
Marynarz
Posty: 165
Rejestracja: piątek, 28 lipca 2006, 17:27
Lokalizacja: 8540463

Re: Planescape:Torment

Post autor: dante_tha_don »

^^^ Sa takie strony netowe które pełna funkcję grabbera i wtedy nie trzeba martwić się ile czasu program jest legalny.
Jeśłi sam soundtrack jest legalny to można go dorwać tutaj
gh.ffshrine.org/soundtracks/426
lub
.planescape-torment.org/soundtrack/
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Planescape:Torment

Post autor: Bartold »

Ten OST jest genialny... Zwłaszcza Deionarra Theme i Fortress of Regrets... Po prostu cudo, nie muzyka...

BTW Kiedy usłyszałem Deionarra Theme, myślałem że nic lepszego nie może już powstać. Rok później zonk - Fortress :D
FSM!
Greebo
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 4 grudnia 2008, 21:48
Numer GG: 0

Re: Planescape: Torment

Post autor: Greebo »

Heh. Soundtrack mam na oryginalnym CD :D

Wyciągnę temat z niebytu, bo Planescape: Torment uważam za najlepszą grę jaka kiedykolwiek postała. Wszyscy naokoło narzekają, że grafika jest fatalna ale takiego klimatu i fabuły nie dane mi było doświadczyć nigdy wcześniej ani nigdy potem. Wracam dość często ale za każdym razem potrafi mnie czymś zaskoczyć :twisted:
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Planescape: Torment

Post autor: t0m3ek »

Miałem tylko raz okazję zagrać w Planescape, doszedłem wtedy do tego labiryntu. Później ani razu nie dane mi było trafić na tę grę gdziekolwiek :/
Meniyaki tsukete shinugaii!
Greebo
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 4 grudnia 2008, 21:48
Numer GG: 0

Re: Planescape: Torment

Post autor: Greebo »

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=planescape

;)

Warto zainwestować w tą grę, szczególnie, że często chodzi praktycznie za grosze.

Ktoś tu wcześniej wspominał o ewentualnej kontynuacji - oczywiście jestem przeciw. Na bank byłaby w 3d a Planescape w 3D nie mógłby mieć takiego klimatu jak w 2D. 3D zabija wyobraźnie :|
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Planescape: Torment

Post autor: Craw »

Ostatnio pogrywam na przemian z Arcanum :) Obie gry odkopalem przez wynalezienie w czelusciach internetu patchy pozwalajacych grac w wiekszych rozdzielczosciach. Szczegolnie ucieszylo mnie to w przypadku Planescape'a, bo granie w 640x480 na lapciaku do najprzyjemniejszych nie nalezy. A tak mam 1280x800 z dopasowanym interfacem :) Miodzio.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Planescape: Torment

Post autor: Pita »

Lustmord miał robić muzykę do Planescape. Cholera, naprawdę ciekawe, zabawne ze pomimo uplywu lat wciaz odnajduje cos nowego o tej pozycji...
Har Har Har
Zachajew
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: środa, 14 lipca 2010, 17:11

Re: Planescape: Torment

Post autor: Zachajew »

ta gra jest epicka. Nie zapomnialem o godzinach grania w nią. Jeszcze do niej wrócę ;)
Historię piszą zwycięscy.
michel122
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 31 lipca 2010, 13:43

Re: Planescape: Torment

Post autor: michel122 »

a ja jakoś nie mogę sie do niej przekonać, sciągnąlem ale po 2 godzinach gry stwierdzielm ze to nie to, moze i jest bardzo dobre, nawet lepsze od diablo 2 ale razi wiele zeczy, ktore przed 10 latami były godne pochwały. neistey - poprostu trochę stara
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Planescape: Torment

Post autor: Ardel »

sciągnąlem
Można kupić za 20 złotych, jeżeli się nie mylę.
lepsze od diablo 2
To zupełnie inny gatunek.
poprostu trochę stara
Jest jak najbardziej stara, ale jest to gra, w której fabuła i klimat się liczy, nie grafika. Choć faktycznie do systemu aD&D można się doczepić.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Planescape: Torment

Post autor: Pita »

:smile: :oops: :evil: :twisted: 8)

Planescape, - przygotowałem mały spam tekst ;) o wielkości tej gry ;) :oops:

http://gameplay.pl/news.asp?ID=64459
Har Har Har
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: Planescape: Torment

Post autor: Zaknafein »

Piękne podsumowanie, cudownie widzieć, że ktoś poza mną nadal jara się P:T, mimo upływu lat.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Planescape: Torment

Post autor: Iblisiątko »

Tak sobie właśnie wspominam tą grę i cholernie żałuję, że ten świat umiera :| . Kiedyś niepotrzebna była genialna grafika by budować klimat, by gra na bardzo długo zapadła w pamięć... Nie przypominam sobie żadnego tak oryginalnego, tak pełnego emocji tworu.

Nie mogę moich graczy zainteresować tematem sfer, Weve pograł chwilę w Tormenta i wyłączył.... Tym bardziej cierpię bo mam wszystkie książki na temat Planescape jakie wydano w Polsce. Co za tępych graczy mam -.- nic tylko by w prymitywnego Warhammera albo bezmógzgą Neuroshimę tłukli :lol: nadal nie wiem jak to możliwe, że takim prymitywom spodobał się Monastyr :D

Niespełniony MG ze mnie :( :D
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
ODPOWIEDZ