Emulatory i gry na nie

cRPG Corner
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Emulatory i gry na nie

Post autor: mone0 »

Ach wciągnąłem się w mordobicia pod emulatorem MAME, dobra sprawa gdyż zawsze chciałem sobie pograć w takie gry a automatu do gry w domu nie miałem.
Zna ktoś fajne rpg [nie FF i DB itp.] lub strategi i jakich emulatorów do tego używać? [nie znam żadnych tytułów, które usatysfakcjonowały by mnie do końca. Długo pocinałem w FF na PS2 więc odpuszczę sobie.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Emulatory i gry na nie

Post autor: bOdziO Wolf »

Seria Dungeons & Dragons na dawne automaty na żetony jest godna polecenia. Opiera się co prawda bardziej na siepaniu i nabijaniu statystyk (tak, nawet levele postaci są xD) niż jakiejkolwiek sensownej fabule ale daje dużo zabawy. Grając przez emulator WinKawaks można pykać po sieci. Zabawa dla 4 graczy murowana xD.
No i zapomniałem dodać, że tak ładnej oprawy 2d to jeszcze nigdzie nie widziałem.

Z nawalanek polecam Soul Calibur na Dreamcasta - nie ma to ja okładać się bronią białą o poranku...

Szkoda jedynie, że ze względu na nietypową architekturę nowszych konsol (od PS2 i XBOX wzwyż) ich emulacja ma nikłe szanse powodzenia - może większa ilość rdzeni zaradzi ale sposób programowania gier na konsole to zupełnie inna bajka. Dlatego też emulatory na PS2 są takie badziewne.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Emulatory i gry na nie

Post autor: mone0 »

D&D mam pod MAME.
Niezbyt ambitne siekanie. Te levele jakieś abstrakcyjne są...
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Emulatory i gry na nie

Post autor: bOdziO Wolf »

No są. Wiele nie dają. Zwłaszcza kiedy posiada się nieskończoną ilość kontynuacji :smile: .
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Emulatory i gry na nie

Post autor: t0m3ek »

Najlepsze RPG jeśli chodzi o emulatory znajdziesz na SNESa, GBA i NDS, ten ostatni jeśli masz szybką maszynę, bo jest strasznie wymagający. Ale co i jak to Ci najlepiej Pita powie.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Emulatory i gry na nie

Post autor: Sihamaah »

Znacie jakieś ciekawe gry na MAME?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ