Na jaką grę czekacie?

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Na jaką grę czekacie?

Post autor: dsadfga_atadf_a »

No wlasnie na jakiego cRPG czekacie? :) Jesli chodzi o mnie to wyczekuje nowego Vampira oraz Arcanum 2 a wy?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Fallouta 3 - ale takiego jak 1 i 2 razem wzięte z mechaniką i grafiką Tacticsa....

No co? Marzyć nie można?
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Fakt, pomarzyć zawsze można - więc marzymy o tym samym :D
Swoją drogą znalazłem trochę informacji o następnym projekcie Troika Games - i wygląda to obiecująco. Projekt nosi na razie nazwę "the Mystery" i prawdopodobnie będzie... cRPG w postapokaliptycznym świecie! (tak to przynajmniej na chwilę obecną wygląda) Skąd o tym wiadomo? No cóż: po pierwsze wynika to z treści oficjalnych wywiadów udzielonych przez szefostwo Troika (wyraźnie mówią tam o tym, że chcieliby zrobić taką grę i prawdopodobnie zajmą się tym gdy ukończą prace nad Wampirem), po drugie są dostępne dwa (ponoć oficjalne) obrazki z gry (piszę obrazki, gdyż nie wiadomo czy są to screeny czy artworki) i wyglądają one obiecujące, choć może się okazać, że to tylko artworki ze świata fallout. Jedyną wadą projektu jest to, że gra będzie w całości w czasie rzeczywistym (Troika twierdzi, że gry turowe już się nie sprzedadzą). Oczywiście wszystko to może okazać się tylko spekulacją, ale... pomarzyć zawsze można :D (Choć gdyby pod tym "zagadkowym" projektem kryło się np. Arcanum 2 to też bym się nie obraził)
Ostatnio zmieniony środa, 25 sierpnia 2004, 16:49 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

To ja będę oryginalny :) . Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra to Baldur's Gate 3, ew. Icewind Dale 3. Ponoć jakieś plany są, tylko nie bardzo wiem jaka w nowym Baldurku miałaby być fabuła- przecież sagę definitywnie zamknął Tron Bhaala. Hmm...
Na pewno ucieszą mnie także Dungeon Siege 2 i Bard's Tales. Tego, że obie te gry zobaczę jestem na szczęście niemal na pewny.
Gość

Post autor: Gość »

Jestem wariat, DIABLO III
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: Alakhai »

Phoenix pisze:To ja będę oryginalny :) . Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra to Baldur's Gate 3, ew. Icewind Dale 3. Ponoć jakieś plany są, tylko nie bardzo wiem jaka w nowym Baldurku miałaby być fabuła- przecież sagę definitywnie zamknął Tron Bhaala. Hmm...
byloby fajnie
thaven
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2004, 23:42
Lokalizacja: Z jakiś oberży w durzym mieście

Post autor: thaven »

Arcanum 2 - Czeka na to moje ciało, dusza, umysł i co tam mam jeszcze :D. Chociaż na inne wymienione tutaj pozycje także wyczekuje z niecierpliwością...
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Najbardziej czakam na DIABLO boje sie tylko zeby nie bylo tak jak z Matrixami...
DuchX
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 19:33

Post autor: DuchX »

Na godnego nastepce BG2
"Czlowieka mozna zniszczyc, ale nie pokonac"
Ducha nie mozna ani zniszczyc ani pokonac.
Ducha X - nawet nie pytaj ;)
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

chyba na Fallouta część trzecią, ale też na czwartą część sagi The Elder Scrools (kontynuację morrowinda znaczy się)
mają wyjść w podobnym czasie i dość prawdopodobne że będą wyglądać bardzo podobnie (chyba zastosują ten sam engine, ale jednak oba światy są sobie różne więc porównania tylko w technologii a nie np. wyglądzie budynków będą) ale co tam pożyjemy zobaczymy i pogramy w cuś innego :D
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

wychodzi kolejny morrowind !! ... :lol: :D :lol: :lol: :D :lol: co za wspaniala wiadomosc .. Zaczynam zbierac kase. ;)
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Chyba raczej wychodzi kolejna czesc serii elder scrolls :)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:Chyba raczej wychodzi kolejna czesc serii elder scrolls :)

(Przepraszam za off-topic, ale potrzebne tu sprostowanie).
Na ofiscjalnej stronie Bethesda określenia "new Elder Scrolls" i "next Morrowind" są używane zamiennie, więc prawdopodobnie będzie to kontynuacja Morrowinda. Nowy Morrowind wyjdzie w tym samym czasie co Fallout 3, będzie oparty na podobnej (lub identycznej) technologi, i ma tego samego "nadzorcę projektu". (więcej na ten temat napisałem w temacie o Fallout 3, jeśli to kogoś interesuje.)
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

owszem są używane zamiennie ale czy Fallout 3 nie będzie i kontynuacją serii fallout jak i kontynuacją F2 ? tak więc nowa część TES będzie tak kontynuacją Morrka jak i Daggerfala czy Areny a jednocześnie będzie nowym TESem :D chyba jest to jasne dla was prawda ?
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »

wiki-yu pisze:owszem są używane zamiennie ale czy Fallout 3 nie będzie i kontynuacją serii fallout jak i kontynuacją F2 ? tak więc nowa część TES będzie tak kontynuacją Morrka jak i Daggerfala czy Areny a jednocześnie będzie nowym TESem :D chyba jest to jasne dla was prawda ?

(jeszcze raz przepraszam za off-topic - w tym temacie to już ostatni raz z mojej strony)

To kwestia nazewnictwa i wieloznaczności słów. F3, dla przykładu, (na upartego) jest następną częścią serii, ale nie kontynuacją, bo prawdopodobnie nie będzie (lub będą b. nikłe) nawiązań fabularnych z poprzednimi częściami, toteż nie będzie niczego kontynuował :) (może poza samą ideą poprzedników) (kontynuacją nie nazywa się też np. zazwyczaj następnej części serii FF np. nie mówi się, że FF7 to kontynuacja FF6, gdyż nie są one powiązane fabularnie). Jęśli zaś chodzi o "Elder Scrolls 4" i "next Morowind", to na chwilę obecną nie wiadomo czy są używane zamiennie dla wygody, czy też celowo (na chwilę obecną jest zbyt wiele plotek o następnej grze z serii a, za mało danych oficjalnych, aby można było tego dociec). Wydanie drugiego Morrowinda było by opłacalne bo więcej osób (zwłaszcza młodszych) kojarzy nazwę "Morrowind" niż nazwę "Elder Scrolls". Pozatym takie zamienictwo "z wygody" świadczyłoby o nieudolności rzeczników prasowych Bethesdy, którzy powinni robić wszystko by nie było żadnych nie porozumień. No chyba, że przepuścili coś takiego specjalnie, w celu "podgrzania atmosfery". Na razie nie ma co na ten temat dyskutować - pożyjemy, zobaczymy.
real_go'n'siur
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 19:25
Lokalizacja: Z łona matki
Kontakt:

Post autor: real_go'n'siur »

U mnie kolejno
1. Fallout 3
2.Baldur's Gate 3
3.Arcanum 2
4. Stalker(może to nie jest crpg, ale ma trochę z niego tak jak diablo i dungeon siege)
Dorre
Marynarz
Marynarz
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 28 października 2004, 12:24
Numer GG: 4495618
Lokalizacja: Pokorniejszy
Kontakt:

Jak to na co?

Post autor: Dorre »

Ja zdecydowanie czekam na..

Gothic3!

Gothic był całkiem dobry..

Morrowind na początku mi
się nie podobał, ale i tak go
przeszedłem..

Po jakimś czasie doczekałem się
Gothic2.. do dziś go pamiętam..

a G3.. może być tylko czystą poezją..
[z kontekstu można się domyśleć,
że głównym wrogiem będzie Xardas..
..a przygoda będzie miała miejsce już
na kontynencie..]

..a co z 'Nocą Kruka'?

Nie wspomne o TheWitcher..
tylko te wymagania.. no tak.. :cry:
"(...)Błogosławieni bogaci w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Sanktuarium.
Błogosławieni mądrego postu, albowiem oni Admina oglądać będą.(...)
"
ODPOWIEDZ