Gwiezdne Wojny - Gry

cRPG Corner
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Kloner »

Mi bardzo przyjemnie grało się w Republic Commando, choć tam żadnego Jedi nie było (i może właśnie dlatego). Kotory też są dobre, zwłaszcza jedynka i dość przyjemne jest Jedi Academy
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Eriol Velcrow »

Rogue Squadron II: Rogue Leader był na GameCube, wydany w 2002, ponoć jedna z najlepszych takich gier na tą konsole w tamtym okresie..... Pewny nie jestem ale była chyba jeszcze trzecia część, lecz głowy za to nie daje.
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Asthner »

Ludziki, czytajta wcześniejsze posty. Listę Pity tak łatwo jest przeoczyć? :P
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Vistim »

@up

Taki długi post, kto by to czytał ;p

IHO najlepsze z SW:
KotOR I i II
Empire at war <-- za to, że to pierwsza porządna strategia w uniwersum SW
Republic Commando
LEGO Star Wars <-- boski klimat xD grając tarzałem się ze śmiechu ^^
Dark Forces
Jedi Knight
Jedi Academy

No, do tego jeszcze można dodać RS ;]
Without compassion...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Azrael »

A ja pewnie znowu zarzuce niezbyt nowego newsa... ale zawsze newsa. :smile:

Robią nową część Jedi Knight! Wiem to z filmu z najnowszej płytki CDA.

Z tego co rzuciło mi sie w oczy, to (oglądnąć radzę, widziałem więcej fajnych rzeczy, ale nie będę sie tu rozpisywał) to, że wreszcie... hm... no teoretycznie już w Jedi Outcast lepiej było używać miecza i Mocy, lecz nie w każdym przypadku i nie zawsze, a w najnowszej części będzie można np.: jednocześnie ciąć i "pchnąć" bez wystawiania ręki, podnieść kontener i niepostrzeżenie zrzucić go na 50 szturmowców :D, rzucać w nich beczkami z paliwem, ciąć na kawałki kilku jednocześnie, niszczyć ściany/szkło/rośliny/wszystko za pomocą... wszystkiego (dzięki Havokowi).

Zdaję sobie sprawe, że nie dało się przejść poprzednich części z blasterem w ręku, ale nie dało się również zniszczyć całej armi jednym z pałętających się po lotnisku myśliwców.(podnieś, pchnij : P)

P.S Sorry za jakość posta, ale śpiesze sie na doktora Dom.

Śpieszysz się, śpieszysz, ale uzależnienie od nabijania postów i tak silniejsze... - dop. Asthner
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Pita »

To nie Jedi Knight tylko Force Unleashed na konsole. Nie będzie wersji na PC, a to peszek :roll: a o grze już tu pisano, podawałem link do zapowiedzi a gametrailers.com jest masa filmów z tego next-genowego tytułu.
Har Har Har
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Eriol Velcrow »

Pita pisze:Nie będzie wersji na PC, a to peszek :roll:
Chyba losy konwersji jeszcze nie są przesądzone.... Na pewno nie będzie zupełnie innej wersji, ale konwersja kto wie... Lucas Arts całkiem nieźle je robi ( np. cudowne KotOR'y).
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Dioskias »

Jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen i powiem jedno..! Najlepszą gra jaka z tej serii wyszła to Jedi Knight Jedi Academy a szczególnie przez neta. A wy co o niej sądzicie????
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Pita »

Że nie jest najlepszą bo nie grałeś we wszystkie dobre. Ale jest jedną z lepszych.
Har Har Har
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Dioskias »

Oj.. Pita grałem prawie we wszystkie części Gwiezdnych Wojen ;) ;) ;) i według mnie to ta część gry jest najlepsza. A na drugim miejscu jest KOTOR ;) ;) ;) ;) :D
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Azrael »

http://www.youtube.com/watch?v=RkBiYpD3 ... re=related

Myślę, ze mniej więcej na tym poziomie (rozwalenie niszczyciela) był Yoda w "Wojny Klonów".
Po tym wstępie reszta jest cienka (widizełem lepsze trailery tej gry)

Mi osobiście nie podobało się to jak słaba była moc w filmach, ale z drugiej strony mogli by się zdecydować.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Keyhell »

Niezły trailer. Czekam na tą grę. Muszę ją kupić, kiedy już wyjdzie na xboxa 360.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Pita »

...

wklejasz prawie roczny trailer, ktory w ogole ukazal cokolwiek z gry i wymagasz cudów

chcesz gameplay, trailery lepsze ? GAMETRAILERS.COM

http://www.gametrailers.com/game/3067.html
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Azrael »

(widizełem lepsze trailery tej gry)
Przecież ja wcale nie marudziłem na jakość trailera, a raczej o:
Mi osobiście nie podobało się to jak słaba była moc w filmach, ale z drugiej strony mogli by się zdecydować.
Więc naprawde nie wiem o co Ci chodzi, Pita.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Eriol Velcrow »

Ja tu dawno nie wchodzę, a jak raz mi się zdarzyło to widze takie cuda:
Myślę, ze mniej więcej na tym poziomie (rozwalenie niszczyciela) był Yoda w "Wojny Klonów".
Ech, to jest właśnie pojęcie ludzi o Mocy. Imperator (najprawdopodobniej) wyczyścił pamięć milionom ludzi, Luke był w stanie zagiąć miniaturową czarną dziurę, nawet mistrzowie Praxeum potrafili odepchnąć od planety imperialną flotę Admirał Daala'i. Innych przykładów mógłbym wymieniać jeszcze wiele, a Ty wyjeżdżasz z tekstem, że Yoda, najpotężniejszy Mocą członek zakonu Jedi od, co najmniej, Siódmej Bitwy o Ruusan był na poziomie jakiejś marnej sztuczki kinetycznej.
Mi osobiście nie podobało się to jak słaba była moc w filmach, ale z drugiej strony mogli by się zdecydować.


Tak, a w "Władcy Pierścieni" było mało magii. Oba stwierdzenia są porównywalne.



Sorka za offtopa ale nie mogłem się powstrzymać -> w celu dalszych informacji o poruszonych tematach pisać/ czytać w temacie Gwiezdne Wojny
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: cwany-lis »

Ogólnie niektórzy pisarze wyczyniają z mocą takie cuda, że głowa boli jak się czyta o np. wspomnianych przez ciebie wyczynach Jedi i Sithów. Strasznie to psuje mistycyzm i duchową potęgę tak przefachowej sprawy jaką są midichloriany ;)

Wracając do tematu - grałem w sporo gier z serii [gdyż jestem fanem przez dużę F] ale mój top 3 to :

1. Republic Commando - strasznie dynamiczna i przyjemna gra + niezwykle konkretne "wjazdy na chatę" w stylu prawdziwych drużyn AT - tak właśnie wyobrażam sobie oddziały komandosów klonów i ARC w akcji. Bo w książkach są przesadnie do bólu realistyczni ;)
2. KotOR I & II - za fabułę, która stoi na bardzo wysokim poziomie, no i sam system gry jest bardzo przystępny i arcy łatwy.
3. Jedi Academy - prosta, casualowa i pozbawiona koszmarnie irytujących zagadek część serii, fabuła nawet niezgorsza
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gwiezdne Wojny - Gry

Post autor: Azrael »

O mój Boże..... JAK MOGŁEM ZAPOMNIEĆ O REPUBLIC COMANDO!? Trzy lata temu dodałem tą grę do "musisz zagrać jak będziesz miał czas", a potem o niej zapomniałem. Zamówię teraz, a zagram na moje imieniny w lipcu, jak będę miał czas ^^.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ