Arcanum

cRPG Corner
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Arcanum

Post autor: MAd Phantom »


Jedni uważają tę grę za najlepszy cRPG wszechczasów, inni za kompletny niewypał, a jeszcze inni w ogóle o niej nie słyszeli. Mowa oczywiście o Arcanum. A co wy sądzicie o tej grze? Czy podoba się wam przedstawiona tam fabuła (wyjątkowo zawiła i bardzo nieliniowa)? A świat przedstawiony i jego konwencja(rywalizacja magyi z techniką) jest waszym zdaniem oryginalna czy też może naciągana? Zapraszam do dyskusji.
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: Arcanum

Post autor: Narmo »

MAd Phantom pisze:(rywalizacja magyi z techniką)
Nie jestem pewien czy juz ktos tego wczesnij nie wymyslil, ale nie moge sobie przypomniec. Moze ktos z was wie cos na ten temat?
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Wiem, że (z gier wydanych na PC) już w FF7 magia mieszała się z technologią, ale na pewno nie była to rywalizcja - wprost przeciwnie. Był także jakiś tego typu wątek w M&M6 - ale tam bodajże chodziło chyba o jakiś statek obcych, czy coś w tym stylu. Wiem też, że taki świat fantasy w którym doszło do rewolucji przemysłowej miał już swoją nazwę gatunkową, ale nie pamiętam niestety jaką.. (steam punk? steam fantasy? - chyba coś koło tego)
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Mnie w Arcanum ten "dziwaczny" świat trochę zraził, ale faktem jest, że nigdy dłużej w niego nie grałem. Aby wyrobić sobie opinie o nim musiałbym pograć znacznie więcej (ukończyć), co wkrótce, jeżeli czas pozwoli chciałbym zrobić.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a mi sie tam Arcanum podobal :P bo to oryginalny RPG :) i wedlug mnie fabuła w tej grze jest po prostu swietna. Co chwile mnie zaskakiwala. A swiat oryginalny :) Arcanum poprostu jest jedynym rpg i narazie podobnego nie znajdziecie.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Mi w Arcanum nie odpowiadala grafika - nie wiem czemu - po prostu było w niej coś co mnie odrzucało....

Ale gra jest naprawdę świetna i mimo wszystko bardzo ja lubie...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Oto co mi się w Arcanum pdoba: świat, fabuła, klimat , fabuła, fabuła, humor, fabuła, nieliniowość, wiele dróg do celu i fabuła ("with spam?" :D )

A oto co mi się nie podoba: Grafika (BAZYL ma rację - działa odstraszająco), międzmordka (wewnętrzną twarzą zwana :) ), system rozwoju postaci (wygląda na niedopracowany), nierówny poziom trudności (wojownik miał spore problemy w jaskini jakiś wilków na easy, a mój słabiutki elf-dyplomata, w ramach eksperymentu, sam jeden, zatłukł gołymi pięściami ostatniego bossa na hardzie!), wiele bug'ów...

Ogólnie jednak jestem na TAK :D
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Arcanum.. pogralem troszke i mnie odrzucilo. Troche dziwne i mimo wszystko liniowe. A walki to byl jeden wielki chaos ;-/. Swiat ciekawy, grafika bardzo srednia, muzyka -sliczna.. ogolnie pewnie jeszce do niego wroce. W koncu kupilem oryginalke w dzien premiery :D
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


No, cóż może i jest trochę liniowe (zwłaszcza na początku, ale i tam tylko trochę), lecz jak już gdzieś pisałem, to na chwilę obecną nie można stworzyć gry całkowicie nieliniowej i dopracowanej fabularnie za razem (no chyba żeby tworzyć ją 20 lat i wydać na osobnym dysku twardym >200GB :) ) a, Arcanum jest zdaje się najmniej liniowe z gier w które grałem
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 sierpnia 2004, 16:07 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Zagraj w Divine Divinity- zmienisz zdanie. Do kupienia za ok. 30 zeta- jeżeli ktoś nie miał wcześniej styczności to polecam (a to taka mała kryptoreklama :) ).
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Ok, ja zagram w DD (bo nie grałem), ale ty przejdź kilka razy całe Arcanum (bo pare post'ów wyżej pisałeś, że za wiele w nie nie grałeś, a wątpię by od wtedy radykalnie się to zmieniło :D ). Wtedy będziemy mogli porównać wrażenia, i bez gdybania ustalić, która gra jest bardziej nieliniowa :idea:
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 sierpnia 2004, 18:11 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Ale mnie zgasiłeś(kto mnie zapali!), już milknę i oddaję honor Arcanum- chociaż i tak uważam, że trudno zrobić grę mniej liniową od DD, choć oczywiście nie jest to niemożliwe i być może twórcą twojego faworyta to się udało.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

moze grafika byla skopana ale tak bylo takze wiele lat temu i ludzie grali w RPG .. wiec nie rozumiem czasem lduzi ktorzy nie graja w gre w ktorej jest kiepska grafika. Mnie tez zrazila grafika ale potem przyzwyczailem sie do neij i gralo mi sie swietnie moim Krasnoludem :)
thaven
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2004, 23:42
Lokalizacja: Z jakiś oberży w durzym mieście

Post autor: thaven »

A wedłóg mnie Arcanum to NAJLEPRZA gra cRPG. Masa questów, Grywalność, MUZYKA. Fakt, grafika nie najleprza, ale czy to ważne? Fabuła natomiast jak dla mnie była mało zaskakującai, a sama gra bardzo krótka.

A tak na marginesie - kim graliście?
Moją postacią był półelf Mag, mistrz szkoły destrukcji (albo czegoś w tym stylu - nie grałem w to już od hohoho [bo się płyta zgubiła :cry: ]), Którego ulubinym zaklęciem była dezindegracja :D
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja mialem krasnoluda - spadkobiderca (czy jakos tak) i od razu stawialem na technikie. Szkoda ze na poczatku gry tak szybko koncza sie noboje :)
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Arcanummmmmmm moje ukochana gra grałem w nią tak długo że mi płytapękła.. :( Miałem doła przez pół roku :(
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co ludzie mają do grafiki w cRPG'ach ?? Np Yibia grafikę moża dorobić w paincie a ludziska graja aż milo, sam mialem wiele razy w kłopot bo servery byly przeładowane. A Arcanum... poprostu loozik około 200 quest'ów (w solucjii znalazłem około 190 i kilka ODKRYŁEM!!). A postać człowiek-mag. Najczęściej uzuwalem zaklęć teleportu,przemiany,dezintegracji i chyba gaszenie życia. I niech ktoś jeszcze będzie nażekać na grafikę w cRPG'ach to uduszę własnymi bitami z kompa!!
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
ODPOWIEDZ