Arcanum

cRPG Corner
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Mała sztuczka: Jeśli chcesz sprawdzić czy odkryłeś wszystkie zadania w Arcanum, to pobuszuj ( lub poKerruj :wink: ) po katalogu z grą (niestety nie pamiętam już gdzie dokładnie) a znajdziesz pliki tekstowe z wszystkim możliwymi dialogami i wszystko to co może być wpisane w dzienniku postaci (czyli także wszystkie questy), a nawet wielkie mnóstwo rozmów twórców gry podczas proceu jej tworzenie (rozmowy te są oczywiście czasmi (zazwyczaj?) zabójczo śmieszne :D )
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

arcanum bylo swietne. kazda postac moze byc inna. z kumplem zaczelismy grac. obaj mielismy na poczatku takiesame postaci, a po paru dniach postaci byly calkiem inne. mozna zmieszac technike i magie, mozna zrobic postac ktora jest calkiem orginalna, nietypowa. czarodziej ktory walczy mieczem?? zaden problem (nie to co w baldurs gate).
gra jest swietna!! tylko grac!!
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Gra jest ciekawa. Ale niestety nie trawię tego XIX wiecznego klimatu i niestety przez to się zniechęciłem. Żałuje.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Szczuru
Pomywacz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2005, 19:13
Lokalizacja: Galava
Kontakt:

Post autor: Szczuru »

+ że jest to cRPG

- Grafika
- Liniowość
- Klimat
- Niewygodny Battle System
- Podoba sie to to mojemu kuzynowi
- jedna z dziedzin magii :"Biała Nekromancja" - jak widze takie coś, to mam zamiar chędożyć chodniki (o chędożeniu chodników opowiem przy innej okazji... :P)

Ocena ogólnie:
2+/10

Naprawde nie rozumiem jak to może was zachwycać


Tak na koniec: Grałem w to u mojego gupiego kuzyna nie dość że sie tym zachwycał - to nawet znośne, ale jak usłyszałem że to (omg!) strategia!!! Ten gnojek chyba nigdy w życiu w cRPG nie grał!
Zgadnij :P

Post autor: Zgadnij :P »

Szczuru pisze:+ że jest to cRPG

- Grafika
- Liniowość
- Klimat
- Niewygodny Battle System
- Podoba sie to to mojemu kuzynowi
- jedna z dziedzin magii :"Biała Nekromancja" - jak widze takie coś, to mam zamiar chędożyć chodniki (o chędożeniu chodników opowiem przy innej okazji... :P)

Ocena ogólnie:
2+/10

Naprawde nie rozumiem jak to może was zachwycać


Tak na koniec: Grałem w to u mojego gupiego kuzyna nie dość że sie tym zachwycał - to nawet znośne, ale jak usłyszałem że to (omg!) strategia!!! Ten gnojek chyba nigdy w życiu w cRPG nie grał!
Rany jak ja czytam takie pomyje to mi się źle robi.
- Co ty chcesz od grafiki z tych lat?
- Co to jest do holery liniowość? Przecież każdą rzecz można na pare sposobów zrobić.
- Nie no to zasługuje na napiętnowanie... Twierdzisz że nie ma tam klimatu? żadna gra nie ma takiego klimau jak ta.
- nie wygodny? ty chyba na czasie rzeczywistym grałeś...
- Tu przyznam racje:P
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Zagadzam się z "Zgadnij". Grafika to akurat najmniej ważny czynnik w cRPG, a grafa w Arcanu choć nie najlepsza to jednak coś w sobie ma, coś co sprawia, ze jest nawet sympatyczna i czytelna. Co do liniowości... to pokaż mi grę co jest mniej liniowa niż Arcanum? Deus Ex? No nie byłbym pewien... Arcanum jest mocno nielinowe - ma główną oś fabularną (jak kązda gra), fakt, ale każdy jej fragment można przejśc na wiele często skrajnie różnych sposobów... Wszelkiej maści Baldur się chowają (choć też są świetne.) Co do klimatu - jest go mnóstwo, tyle że nietypowy (oryginalny i z własnym stylem, a nie oklepane zabij-smoka-fireballem czy mroczno-a-ciemo, tudzież wszędzie-dookoła-krew) i to może odstraszać... Batlle system w turach jest całkiem wygodny... chyba, ze masz na myśli mechanikę - w niej jest pare niedoróbek, ale są one do zniesienia i zbytnio nie przeszkadzają... z punktem o kuzynie nie będę polemizował ;-p a co do białej nekromancji... nekromancja to magia działająca na pograniczu życia i śmierci i aż prosi się by rozbić ją na czary to życie ratujące i na te nieco mniej "szlachetne" ( - a chodnik nie protestuje? ;-p)

a na przyszłość to jak coś oceniasz, a zwłaszcza krytykujesz, to podaj może chociaż jakieś argumenty, przykłady itp.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

no ja sie moge tylko zgodzic z mad phantomem. klimat w grze jest niesamowity, lepszy mial chyba tylko fallout 2, planescape torment i baldur 2.
+ że jest to cRPG
a co? jak wlaczales grac to myslales, ze to wyscigi?

ogolnie bym dal gierce jakies 8+ do 9, bo jednak kilka niedorobek jest, ale nieprzeszkadzaja w grze. gra moze nie jakas wybitna, ale bardzo grywalna!

ja bym jeszcze jedna rzecz do plusow dodal: muzyka! to bylo cos!
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

A ja Arcanum też nie lubię... Grafika, faktycznie - nie ma co od niej oczekiwać po tamtych czasach, ale każdy cRPG ze stajni Black Isle ma lepszą a niektóre wyszły wcześniej lub troche później. Chyba, ze się mylę...
A klimat... klimat jest, ogromny. Jeśli komus sie klimat podoba - to grać koniecznie! Mi akurat świat tam stworzony strasznie się nie podoba, ale jak ktoś gustuje, to z pewnościa warte polecenia.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Szczuru
Pomywacz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2005, 19:13
Lokalizacja: Galava
Kontakt:

Post autor: Szczuru »

Zgadnij :P pisze: chyba na czasie rzeczywistym grałeś...
a jest i możliwość turówki? łoo to będzie nowy minus ;) nie no żartuje, jak ktoś nie lubi to nie musi grać, to chiba plus musi być, nie? a w takim razie ocena leci do bóry... na 3 ;)
LaRy pisze:a co? jak wlaczales grac to myslales, ze to wyscigi?
Nie, że strategia :] chciałem choć jednego plusa dać ;P
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

<sorx za brak polskich fontow>

Post autor: Haer'dalis »

Sie czepiasz...nie przypominam sobie zadnej gry, ktora sprawilaby, ze zamiast pisac raport z cwiczen praktycznych (z deadlinem za kilka dni) gralem prawie cale dnie i noce (raz mnie to zlapalo tak, ze do 4 nad ranem pogrywalem) - miodzio. Fabula boska (choc nie lepsza niz w Planescape Torment), a jedyne denerwujace objawy liniowosci to fakt, iz sporo lokacji pojawia sie tylko jesli nam ktos o nich powie (inna sprawa, ze wiedze ta mozna zdobyc na wiele roznych sposobow).
IMO ocena 8+ (bo nie zlozone je fallout 2, a fabule ma slabsza od P:T :D).

P.S. Ja tylko przelotem - nie cieszcie sie zbytnio :P (jamnik przestan merdac ogonem ;) )
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Troche pogralem i odinstalowalem. I to bynajmniej nie z powodu, ze gra mi sie nie podobala. Wrecz przeciwnie, fabula wciaga, pelno mozliwosci rozwoju postaci i historii, wiele smaczkow i ogolnia wolnosc. Niestety, w miastach gra mi chodzila paskudnie :| A i tak znosilem to przez dosc dlugo grajac dzielnie.
Coz, moj komp nadaje sie juz tylko do starych gierek (ale za to jakich!!!)
Xardas
Pomywacz
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 19 lipca 2005, 16:34

Post autor: Xardas »

Według mnie da się w to pograć, napisze nawet wiecej ta gra wciaga.
rock, rock, rock, rock i jeszcze raz rock.......
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Szczuru... co Ty masz do grafiki ?? ja u kumpla grałem jak miał skopana grafikę (cos mu sie źle skopiowało przy instalacji lub jakiś wir.) i nie dało sie mnie od tego odciągnąć chociaż od tej zepsutej grafy oczy bolały jak cholera (ot przykład: część teenu brakowało, a dokładnie górnej części kwadraru.)... klimat świetny a muzyka... brak słów.. szczególnie jak ma sie płytke z muzą (tak jak ja 8) )... liniowa :shock: chłopie pograj troche na łatwym poziomie a pottem przesiądź sie na trudny, ciekawe co powiesz wtedy :) a tak pozatym to wyszły do Arcanum jakieś łatki ? przydałyby się troszke... i gry są ZŁE! :D
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Arcanum jest HIT!!! gra ktora wzbudzila duze zamieszanie, przeznaczona tylko dla tych ktorym sie spodobala.. jesli za pierwszym razem nie polubisz tey gry nie bedziesz w nia gral.. Taki hit dla wyjatkowych d: hehe
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

czuę się wyjątkowo zaszczycony :D właśnie zainstalowałem sobie to Coś przez wielkie C i zamierzam przejść to na poziomie "trudny"... qmpe grał na trodnym i mówi ż trzeba sie nieźle nagłówkować żeby znaleźć szczegóły do misji...
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Garet de Thief
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2005, 00:39

Post autor: Garet de Thief »

Genialna gra !!!
Kiedyś dawno temu gdy cRPGi uważałem za gry nudne i nieciekawe wybrałem się do brata, okazało się że jegomość zakupił sobie Arcanum.
No to zobaczymy co to jest pomyślałem i zabrałem na weekend gierke do domu i co się okazało ?
Przygoda tak mnie porwała że zaraz poleciałem i kupiłem własny egzemplarz i na dobre zatopiłem się w świecie Arcanum oraz w świecie "erpegów"(i to nietylko tych komputerowych ).
Tak więc ja Arcanum uważam za grę przełomową i zawsze wspominać będę ją z senstymentem !
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

o tak tak tak! przyklad na to ze Arcanum wymiata! pierwszy typowy przykład (: i niech ten kto mowi ze Arcanum ble! idzie w pieruny d:
ODPOWIEDZ