Mass Effect

cRPG Corner
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Mass Effect

Post autor: Pita »

Jade Empire to w końcu i gra Bioware i gra z Xboxa nr 1.... Mass Effect stawia pół na pół - ważna jest zręcznośc, ale ważnie również jest odpowiednie dobranie skilli i sprzętu, Gra się w real-time dla nieobeznanych wygląda to jak taktyczny shoter.... Zresztą LUDZIE JEST GAMETRAILERS.COM gdzie znajdziecie gameplaye z tych Star warsów, mass effectów, łiczerów, fabłow 2 i wszystkiego innego o czym pytacie. Tam najlepiej walcie, słowa nie opiszą obrazu...
Har Har Har
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: BAZYL »

Pita pisze:Nie podoba mi się tylko, że polskie serwisy dezinformują graczy mówiąc, że gra będzie miałą dodatki których nie było na XIe - to nie prawda, wersja Xboxowa po prostu częśc z tych rzeczy miała do ściągniecia z neta, w wersji PC będą od ręki.
Wiesz, ja nie spotkałem takiej informacji nigdzie, za to zauważyłem, że walczysz z wiatrakami, komentując mojego newsa. Wszędzie gdzie widziałem było wyraźnie napisane dodatki do _pierwotnej_ wersji gry, znaczy że pudełko na PC będzie miało więcej niż pudełko na X-boxa...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Mass Effect

Post autor: Azrael »

No przykro mi Pita, ale za niceo ponad miesiąc ME wyjdzie na PC... no i doszły do mnie informacje iż będzie z min. takimi dodatkami:

1. Ulepszona grafika (lepsze tekstury, ulepszone modele)
2. Możliwa większa roździelczość (no... chyba podchodzi pod jeden, ale więcej punktów lepiej wygląda : P)
3. Nowe efekty (np. burze piaskowe)
4. Bardziej dopracowana mimika
5. Dużo szybsze ładowanie lokacji
6. Wygodniejszy interfejs (choć to oczywiście rzecz względna)
7. Zmiany w sterowaniu dopasowane do klawiatury i myszki (a te dwa urządzenia moim zdaniem lepiej pasują do strzelanek)
8. Minigra zamiast wciskania przycisków przy łamaniu szyfrów
9. Możliwość przewinięcia filmików
10. Ulepszony tutorial

Być może można te wszystkie rzeczy dostać na konsole(wątpię), ale na PC będą już w pudełku no i prawdopodobnie za atrakcyjniejszą cenę.

Czy warto czekać "5?" miesięcy na lepszą grę? Tzn. mi nie robi różnicy kiedy zagram, bo w ME pewnie i tak popykam dopiero za rok/dwa :/ bida i brak czasu.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Mass Effect

Post autor: Pita »

Czy za lepsze tekstury i wielką łaskę, że przystosowano interfejs do klawiatury i myszy w wersji an PC warto czekać 5 miesięcy ?

I BTW polecam sprawdzić jaką propagandę robiło Bioware w przypadku Jade Empire PC. I na czym się skończyło? Wyższa rozdziałka, interfejs pod PC. WOW WIELKA ŁASKA
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Mass Effect

Post autor: Azrael »

Czy za lepsze tekstury i wielką łaskę, że przystosowano interfejs do klawiatury i myszy w wersji an PC warto czekać 5 miesięcy ?
Zależy jak się na to patrzy. Wiesz... czy warto czekać rok na kolejny tom ulubionej wspaniałej książki? Czy warto czekać dwa lata na kolejną część "Wiedźmina"? Czy warto czekać na gwiazdkę? Zależy jak rozumieć czekanie.
Ja osobiście czekam tak, że robie co innego (gram w co innego) i mi to nierobi. Jestem z natury cierpliwy.
Natomiast jeśli ktoś miałby siedzieć na krześle i odliczać minuty, to rzeczywiście - nie opłaca się.

[Proszę nie odbiegać od tematu! - dop. BZL]
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Mass Effect

Post autor: starcu »

Ja do Mass Efect jestem nastawiony sceptycznie. Czemu? Kojarzy mi się ona jakoś tak z Tabula Rasa, nie wiem czemu (chodzi chyba o tych wszystkich kosmitów itp.), a pamiętamy, że to była gra niezbyt udana (zależy także dla kogo). RPG w kosmosie? Mnie to nie pasuje jakoś.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Mass Effect

Post autor: Azrael »

Yh, Starcu.... nie grałeś, nie dałeś. No dora to "dałeś" nie ma sensu, ale ładnie się rymuje :P

Jak możesz oceniać grę z tym co ci się kojarzy? Mi się zgniecione snikersy kojarzą z kałem, a mimo to "cruncher" to mój ulubiony baton. Nonsens.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Mass Effect

Post autor: starcu »

Jeżeli batony Ci się kojarzą z kałem to, yyy... to gdzieś tu... sorry szukałem w gazecie numeru do dobrego psychiatry, niestety nie ma, jak znajdę to napiszę.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Stanly
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 03:25
Numer GG: 0

Re: Mass Effect

Post autor: Stanly »

To tak jak by powiedzieć że wyścigówki muszą być samochodami, ale motorami, łódkami, samolotami i czymkolwiek da się ścigać innym to już nie. RPG to RPG a Mass Effect jest jednym z tych przełomowych na dodatek łączących 2 dosyć odległe gatunki.

Dziwie się że temat zastygł jak na taką grę. Ale może coś się znowu przebudzi tutaj :P Przy okazji tematu, z nowości o grze dam kilka linków poniżej. Z tych ważniejszych ustalono premierę polskiej wersji na 26 Czerwca.

Gram.pl/news_6gnjHO2_Ujawniamy_date_premiery_polskiej_wersji_Mass_Effect.html
Youtube.com/watch?v=292kAZ-EUtI
Brzegu
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 01:01
Numer GG: 0

Re: Mass Effect

Post autor: Brzegu »

Wow ale kozak gierka, nie wiedzialem ze takie gry wychodza, szkoda ze zawsze to co najlepsze jest na konsole jak Gears of War czy Gods of War :/
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Mass Effect

Post autor: Phoven »

Brzegu pisze:Wow ale kozak gierka, nie wiedzialem ze takie gry wychodza, szkoda ze zawsze to co najlepsze jest na konsole jak Gears of War czy Gods of War :/
Pff... ME wychodzi na PCety również.
Stanly
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 03:25
Numer GG: 0

Re: Mass Effect

Post autor: Stanly »

No właśnie, tylko jakoś tak wychodzi wychodzi i wyjść po polsku nie może. Ale warto czekać, polska wersja będzie bez zabezpieczenia wymagającego rejestracje online i bez wielu bugów :)

http://www.gram.pl/news_8gviH,m4_Mass_E ... kowej.html
http://www.gram.pl/news_8gviH,e5_Edycja ... am_pl.html
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: Dioskias »

Słyszałem o tej gierce! nawet spoko ;) robiona na tym samym silniku graficznym co kotor I i II . Chętnie pogram gdy wyjdzie na PC
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: Cain »

Mass Effect... co tu dużo mówić (dużo nie powiem bo czasu na granie ostatnio mam mało). Ale te kilka godzin spędzonych z grą na PC (ma się rodzinę za granicą a co ;)) pozwala mi śmiało sądzić, że to jedyny kandydat do tytułu cRPG roku. A największa zaleta jest taka, że w końcu udało mi się zmajstrować kobiece alter-ego które fizycznością idealnie wpasowało się w mój gust ;P
Poza tym świetny klimat, historia, gameplay i muzyka. Misje poboczne są mniej ciekawe ale podobno często schematyczne (nie dotarłem aż tak daleko, żeby coś się powtórzyło albo było podobne do poprzedniego questa).
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: Perzyn »

Przeszedłem. Owszem, gra całkiem całkiem, choć jak dla mnie parę długości w tyle za Wiedźminem. Główny wątek jest całkiem, całkiem chociaż to wszystko jest takie strasznie "Amerykańskie" i podlane sporą ilością patosu, choć przyznaję, że nie aż tak dużą jak można by się spodziewać.

Straszną, ale to straszną mordęgą była dla mnie jazda Mako. Także misje poboczne z cyklu "Nieznany świat" mnie nieźle frustrowały by ograniczały się w zasadzie do "Dotrzyj do lokacji na bazie jednego z 4 schematów i wybij wszystko co się rusza na drzewo nie ucieka po czym znajdź element fabularny znajdujący się zawsze w tym samym pomieszczeniu". Normalnie zgroza. To tak jakby każde jedno zadanie poboczne w Wiedźminie zamienić na jedno ze zleceń...

Za to system walki mi się podobał, NPC takoż byli nieźli. Ogółem dobra gra, ale bez szału.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Mass Effect

Post autor: Azrael »

Uuuuu.... Perzyn strzerz się, właśnie powiedziałeś iż gra która pierwotnie miała być tylko na PC jest lepsza od jednej z wielkich gier na konsole... na twoim miejscu nie spał bym tej nocy!
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: Perzyn »

Niepotrzebna złośliwość Azrael. To, że nie mam klapek na oczach i widzę wyraźną przewagę rynku konsolowego nie musi od razu równać się temu, że w kwestii rozpatrywania pojedynczych tytułów zawsze wskażę ten, co pochodzi z konsoli. Inna sprawa, że na konsole wychodzi więcej dobrych gier będących chociaż time exclusive niż takowych gier wychodzi na PC, ale to nie znaczy, że ich nie ma.

A wracając do Mass Effect - kolejny element słaby w porównaniu z Wiedźminem wg. mnie - decyzje o znaczeniu moralnym. Wydają się bez poważniejszych konsekwencji fabularnych. Co prawda przeszedłem tylko raz, więc 100% pewności nie mam, ale mam wrażenie, że poza paskiem i zakończeniem, które może nie mieć związku z postawą przez cała grę, Renegat i Idealista są tylko ozdóbką i krokiem w tył nawet w stosunku do starożytnego systemu karmicznego z Fallouta. A przecież w KOTOR i Jade Empire z tej samej stajni wybór ścieżki miał przynajmniej znaczenie mechaniczne a niekiedy dość istotne fabularnie.
ODPOWIEDZ