Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

cRPG Corner
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Seria Fallout

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

A mnie tam Taktyczny wciągnął na maksa... Serio mówie! Może i narzucony z góry, może i sieczka... ale mi sie właśnie podobał klimat i to co wszystkim się nie podoba- sterowanie drużyną.
Przecież na początku układa się własną postać i w nią trzeba się w czuć. No niby jak bo innymi też trza sterować. No to wytłumaczenie. Nasza postać przecież jest DOWÓDCĄ czyli wydaje komendy a tamten chcąc czy nie chcąc musi wykonać rozkaz. A jak komuś sie nie podoba to niech sobie turowość wyłączy i kolesie sami biegają, tylko potem z bitwy można wyjść z kilkoma nowymi otworami (bo patafiany strzelają nie patrząc na towarzyszy).
Najbardziej jednak widziało mi się Bractwo. Ten klimat próby odrodzenia się ludzkości... Kurde aż mi się grać zachciało!
No ale dzisiaj instaluje sage Gothika i będę tym zajęty.
A na koniec. Wszystkie fallouty (2 jeszcze nie przeszłem) są kultowe i wciągające i mam nadzieję że z F3 też nie będzie aż tak licho. Mam nadzieję...
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Seria Fallout

Post autor: Obelix »

Macie coś do taktycznego? Moje zdanie brzmi: ot strategia turowa w świecie fallouta, po co węc krzyczec "14531464156515AAAAA!!!!! TaCTIcs SSŹie!!!" (or sht like that), sam tytuł gry wskazuje że to gra taktyczna a nie prawdziwy cRPG.

pozatym - dla fanów taktcznego:
przeszukajcie dokładnie folder w którym siedzi tactics (albo w dokładnej lokalizacji gry, albo w menu start, u mnie było w tym drugim) a znajdziecie... darmowego bitewniaka na podstawie tacticsa z licencją "kopiowac na użytek własny"
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Seria Fallout

Post autor: Tori »

Ameryki nie odkryłeś :P To się chyba nawet "Warfare" czy jakoś tak nazywało...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Fallout

Post autor: Pita »

Tu raczej chodzi o coś innego - dwa pierwsze Fallouty moga spokojnie stanac obok dowolnego cRPGa i wyjsc z tego spotkania obronną ręką. Fallout Tactics przy innych taktycznych RPGach wypada dosyc blado niestety, mimo, że jest bardzo dobrą grą. A już np. Fallout: BoS wypada bardzo blado przy innych H&S.
Przynajmniej ja to tak widzę ;)
Har Har Har
lukaszs
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2007, 16:51
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Dąbrowice

Re: Seria Fallout

Post autor: lukaszs »

Ogólne fallout to najlepszy RPG w jakiego grałem i tyle, oczywiście jedynka, dwójka... hmm... nie ma co o niej dużo opowiadać cienka jak kij od szczotki. A o tym taktycznym ,,niby" falloucie już nie wspominam.
. <- ta kropka mówi wszystko
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Seria Fallout

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Chwaila chwaila... chyba mi sie cos pokiełbasiło... ja właśnie cały czas napominam do BoS'a. To dodatek do FT tak? Mi sie widzi. Właśnie ten świat i ta taktyczność :D pieknie... nie mam porównania bo inną taktyczną jaką gralem to bylo nie wiem jak sie to pisze wiec fonetycznie walne Dżagged Alians. Chyba tak. A jakie są jeszcze inne ciekawe?
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Seria Fallout

Post autor: Sihamaah »

Są jeszcze Komandos i Desperados: Poszukiwany Żywy lub Martwy... Jakoś tak.

Nie wiem jak można F2 zarzucać słabość, gra jest lepsza od jedynki! Ale to już gusta, nie będę wchodził w dyskusję.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Seria Fallout

Post autor: Alucard »

Łukaszs... nie czaję. Dlaczego dwójka (moim zdaniem najciekawsza) ma byc taka słaba... co do tacticsa juz sie wypowiedziałem i nie dziwi mnie, że się niektórym podoba. Mi osobiście pasuje ... hmmm... może gdyby gra nie nosiła tytułu Fallout Tactics tylko np. Armageddon Tactics miałaby większe grono fanów :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Seria Fallout

Post autor: Tori »

Co do taktycznych- jest jeszcze Robin Hood, Legenda Sherwood czy jakoś tak... Echy, chyba zainstaluję sobie Fallouta 2...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Fallout

Post autor: Pita »

Kali from Neo-Dżungla pisze:Chwaila chwaila... chyba mi sie cos pokiełbasiło... ja właśnie cały czas napominam do BoS'a. To dodatek do FT tak?
NIe, jest gra Fallout Tactics (Czasami jako podtytuł dają BoS), oraz po prostu Fallout: BoS. Ta druga to kiepski h&s na konsole...
Kali from Neo-Dżungla pisze: Mi sie widzi. Właśnie ten świat i ta taktyczność :D pieknie... nie mam porównania bo inną taktyczną jaką gralem to bylo nie wiem jak sie to pisze wiec fonetycznie walne Dżagged Alians. Chyba tak. A jakie są jeszcze inne ciekawe?
Są ich setki, tyle że na...konsole. Tam gatunek tRPG rządzi i dzieli.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Seria Fallout

Post autor: Szelmon »

Tori pisze:Co do taktycznych- jest jeszcze Robin Hood, Legenda Sherwood czy jakoś tak... Echy, chyba zainstaluję sobie Fallouta 2...
Robin Hood Legenda Sherwood jest zajebisty. Naprawde polecam. Comandos w sredniowiecznej Anglii. Kupilem kiedys w kiosku z ciekawosci i gra mnie wessala na maxa. Tyle w ramach offtopu xD
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Seria Fallout

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Tak tak grałem w Robina (nie chwaląc się to przeszedłem)...
Potem się nudzi i jakoś tak wracać się nie chce...

A co innego Fallout... ten świat... ten klimat... Destroj! Destroj tem olll!!!
Najlepsze są Grubaśne Kapiszone zwane przez innych (nie wiem czemu :D) Super Mutantami, które podobne są do żyjących i istniejących w naszym świecie niektórych osobników homo sapiens. Żyją tacy chodzą po ulicach i nadodatek są sławni bo wewalili ich do serii Fallouta... czy to jest spraweidliwe? :D
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
lukaszs
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2007, 16:51
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Dąbrowice

Re: Seria Fallout

Post autor: lukaszs »

Robin Hood: Legenda Sherwood się nudzi? Ja ją przeszedłem z 8 razy!!! Świetna gra.
. <- ta kropka mówi wszystko
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seria Fallout

Post autor: fds »

Kolejne posty z offtopem będą wywalane :)

proponuję temat o taktycznych RPG - Pita
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Seria Fallout

Post autor: Mekow »

Mnie tam się Tactic podobał. Może z wyjątkiem zakończenia (sam fakt dojścia przezemnie do niego dobrze świadczy o grze).
Wszystkie trzy możliwości pozostawiają niedosyt i ... brak mi słów co jeszcze, może po prostu niedosyt.
Dlaczego nie zrobili choć jednego dobrego zakończenia? Przecież to gra, a nie real.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Lorandilas
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 3 lipca 2008, 13:49
Numer GG: 7785668

joł

Post autor: Lorandilas »

Pamiętam F:Tactics z jakiegoś screena albo gameplay'a !
Wtedy strasznie mi się podobał,jednak nigdy nie doszło do obecności tej gry na moim dysku :roll:
Musze to zmienić ! Tym bardziej,że bardzo lubie walke taką jaka jest chodźby w sadze HoMM.

P.S
Czy to coś w stylu Gorky 17 ?
Obrazek
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: t0m3ek »

Zależy czy sobie ustawisz tryb turowy czy w czasie rzeczywistym. Z tym pierwszym trochę przypomina rozgrywką Gorky'ego, w tym drugim to dość ciekawa strzelanka w rzucie izometrycznym.
Meniyaki tsukete shinugaii!
ODPOWIEDZ