Seria Heroes of Might and Magic

cRPG Corner

jaka czesc (+ dodatki) byla najlepsza ?

heroes 1
0
Brak głosów
heroes 2
5
3%
heroes 3
155
88%
heroes 4
13
7%
heroes 5
4
2%
 
Liczba głosów: 177
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Muszę przyznać, że najwięcej grałem w jedynkę właśnie... Dlatego że była pierwsza i że miała klimat, który potem jakby wyciekł... Zresztą zanim pojawiła się druga część i następne straciłem zapał do gier komputerowych (poza pewnymi wyjątkami).
Rzadko wracam do 1, ale jeśli już to własnie do niej...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Wszystko co mogło być napisane o heros III zostało już napisane więc nic nie napiszę. Powiem tylko że była to pierwsza gra na mojego kompa i powiem szczerze iż się w niej zakochałem. Pamiętam zimowe wieczory spędzone z kumplami przy III i tek specyficzny klimat.

Krótko i zwięźle: Gra wszechczasów i wzór dla tego gatunku gier.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Buncur
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 18 czerwca 2005, 16:51
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Buncur »

jezu, herosy są dla mnie legendą..... pamiętam jak dziś, jak zapierdzielałem non stop do kumpla grac w 1 u kumpla (bo kompa jescz własnego nie miałem). podobnie było z 2. ta gra wciągnęła mnie do tego stopnia, że całą podstawówke u kumpla siedziałem i w to pocinałem.... niesamowita sprawa. w 3 grałem już u siebie, ale to już nie było to samo, może dlatego że się zestarzałem i poprzedników 3 traktowałem zbyt sentymentalnie by docenic 3.... O 4 nie wspomne, bo KASZANA, aczkolwiek spędziłem przy niej kilka ładnych godzin:]
tru dis fild of distrakszyn ju did not dezert mi maj brader in arms
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A my se z kumplem od czasu do czasu w dwojeczke naginamy przez neta :D
Narin\Angel
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 2 czerwca 2005, 20:54
Numer GG: 0

Post autor: Narin\Angel »

ah..nie wiem od czego zacząć hehe... właściwie moją pierwszą porzadną grą a'la RPG w którą zaczęłam grać był właśnie heros 2!!! I wszystkie moje koleżanki z podwórka nie mogły zrozumieć czemu godzinami tkwie przy kompie przy takiej "nudnej" grze :) później zaczęła się 3 i kampanie i potem gry na necie..eh mam piękne wspomnienia! :) Bo mimo wszystko samo RPG mi nie wystarcza i wolę grać z domieszką strategu bo tak ciekawiej:)
Xardas
Pomywacz
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 19 lipca 2005, 16:34

Post autor: Xardas »

Niestety grałem tylko w herosa 4, więc nie moge za bardzo porównywać.
Chociaż ta gierka szybko mi się znudziła.
rock, rock, rock, rock i jeszcze raz rock.......
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

3 byla najlepsza moim zdaniem! chociaz w 2 tez troche gralem(; jest tylko jeden minus.. rasy mianowicie sa nie wyrownane.. i czesto spotykalem sie ze na jeden planszy gralo 3 ludzi i 3 diablow... heh..
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Pamiętam jak kiedyś całe wakacje przegrałem w Heroes 3 i... (co prawda nieco mniej) nadal gram w Heroesa. Jestem do tego stopnia ograny że jak mój kuzyn rozbudował zamek i natarł na mnie z 2 krotnie większą Armią, to (ku memu zdziwieniu) go rozwaliłem! Nie zagrał już ze mną więcej. :lol:
SteeltH
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: SteeltH »

Dla mnie najlepsza częsc to była 3 z dodatkami bardzo fajnie sie mi grało albo z kumplami grywaliśmy i spoko gra co do reszty: 1 też fajna w nią też dużo grałem i sie bardzo dobrze gra w 2 już niiebardzo a 4 to moim zdaniem kompletna klapa,yak uważam i głupi system że jak wybierzesz jedną jednostke to niemożesz drugiej to mnie troche zdenerwowało i nieprzypadła mi 4 do gustu.
BLACK METAL WAR MACHINE!!!
"Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką."
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

W jedynego Heroes'a w jakiego nie grałem to w Chronicles. Co o nim powiecie?
SteeltH
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: SteeltH »

Ja niestety niemiałem zagrać w hronicles ale podejrzewam ze grało by sie miło.
BLACK METAL WAR MACHINE!!!
"Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką."
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

To napraw to i zainwestuj dwie dychy w Heroes 3 Gold
KA2o
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 15:20
Lokalizacja: Z małej dziury w czasoprzestrzeni.

Post autor: KA2o »

Trójeczka RZĄDZI, Dwójka WYMIATA, Jedynka ZADOWALA, Czwórka ZAWODZI, Piątka... ze screnów walka przypomina mi Disciples II ( Projekty postaci też). No to wszystko co mam do napisania :wink: .
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Jeśli chodzi o moje zdanie to Heros III była najlepsza ... Scenariusz, multi i godziny spedzone przy grze zamiast przy ksiazkach 8)
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A ja sie ostatnio wkurzylem na heroska 3. Nie wiedziec czemu moja 2ga plytka wersji gold pekla. Wprawdzie plyta jeszcze jest cakam ale wole jej nie wkladac do napedu. NIestety przegrac plytke nie ma od kogo :(

A akurat przechodzilem kampanie...
Buncur
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 18 czerwca 2005, 16:51
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Buncur »

co do herosa V mam bardzo mieszane uczucia.... to naprawde wygląda jak disajples II... nie żebym miał cos do disajplesa, ale heros to heros, do kurczaczka! nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych! nie badźmy peweksami!
tru dis fild of distrakszyn ju did not dezert mi maj brader in arms
Gość

Post autor: Gość »

Tez pamietam hs2 (bylem jeszcze malym szkrabem :P) zagrywalem sie okropnie. A jak przyszla 3 to byla miazga. 4 gralem naprawde z tydzien potem nie moglem zniesc klimatu/grafiki.
ODPOWIEDZ