cRPGi wszech czasów

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
VroeN
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 10:26
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: VroeN »

Jak dla mnie Morrowind jest całkiem całkiem, ale nie jestem wymagającym graczem:p moze to przez słaby sprzet? Bo Morrowind piękną grafiką nie grzeszy, to fakt. Ale za to fabuła jest świetna, i chociażby dla niej warto w tą grę zagrac, mimo wielu wad;)

A dziennik jest poprawiony w Tribunalu, i nawet daje rade..;)
' There's Too Many Men, Too Many People
Making Too Many Problems'
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Dioskias »

Baldur's Gate
Diablo 2
Gothic
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Grim »

Haha! Morrowind i FABUŁA? to trza pół kontynetu przejść, żeby się w ogóle zawiązała :D

Gothic
Gothic II
Diablo II
Dungeon Siege
Fallout I i II
i wiele innych :]
For Honor & BIG Money!
Behehe
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 17:09
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Behehe »

Nowiutki jestem tutaj ale powiem to i owo o rpgach.

1.Ghotic (1,2, noc kruka)-potrafiłem w to grac od 4 do 7,8 godzin. Fabuła, fabuła!!!
2.Neverwinther nights-jestem wielkim fanem Dungeon's and dragons więc nie mogłem tego pominąć
3.Falout-Pierwszy z rpgów w jakie grałem. Mam do niego wielki sentyment do dziś.

Czytam Tawerne od 4 lat, ale neta mam od 2 miechów:PP
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: kaziu »

Kolejność przypadkowa:

Fallout 2 i 1 ( dwójka była lepsza od 1 )
Gothic 1 i 2 (tu na odwrót 1 miała o wiele lepszy klimat niż2 )
Nwn2 i 1 (pamiętam jak grałem w nwn 1 na serverze typu arena - stare dobre czasy)
Baldur 2 (w jedynke nie grałem)
Planscape Torment (lepszy imo od BG)
FF Vii (pamiętam jak na piecu grałem ;>)
FF XII revenat wings -ds ( bardziej strategia)
Tactics Ogre: Knight of Lodis (grałem w pl wersje ^.^, ogólnie stawiam nawet troche wyżej niż FFT Advance1)
The Worlds Ends With You (klimat, za Neku mówiącego Fail)
Mario and Luigi Partners in Time(1337 5p34k)
Luminous Arc( może nie jest wszech czasów ale mi się tam podoba)
Zelda Phantom Hourglass( action rpg, ale kolejny must have na ds)
Nynek
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 19:14
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Nynek »

Baldur, Planscape Torment, Gothic, Fallout, NVN... ZA dużo żeby wymienia wszystkie ale te sa najlepsze
Lorandilas
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 3 lipca 2008, 13:49
Numer GG: 7785668

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Lorandilas »

Baldur's Gate 2 + Throne of Bhaal. (absolutny klasyk i legenda gatunku i gier wszechczasów)
Planescape:Torment (mimo że nigdy nie grałem,jednak opinie i grafika mi narazie wystarczy)
Icewind Dale 2 (trochę odstaje od reszty zapewne przez zbyt dużą ilość walk)

A żeby jakakolwiek gra mogła dołączyć musi stawiać bardziej na fabułę i klimat oraz posiadać grafikę gorszą niż 3D ;)
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Sihamaah »

A żeby jakakolwiek gra mogła dołączyć musi stawiać bardziej na fabułę i klimat oraz posiadać grafikę gorszą niż 3D
Znaczy taki KOTOR bez wzlędu na wszystko odpada... :P Albo Evil Island. Ale faktycznie, rozkwit RPG przypada na czasy 2D.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Pita »

Ale to jest zarazem potwarz dla wielu świetnych RPGów 3D i RPGów korzystających z obu typów grafiki: nowsze Final Fantasy, Vagrant Story, Chrono Cross, Xenogears, Xenosaga, Baten Kaintos, KoTOR1&2, seria TES, Jade Empire, Fable, Mass Effect, Okami, na siłę Zelda etc.


przeciez grafika 3D moze zostac wykrozystana roznorodnie w RPGu chocby tak (lepsza jakość na gametrailers.com, wybaczcice dziadoskie jułtub):
http://pl.youtube.com/watch?v=XTUm07enrs4
Har Har Har
Zerden
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 20:58
Numer GG: 0
Lokalizacja: Skąd? Z nienacka!

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Zerden »

1.Tormen - za najlepszą według mnie fabułę w historii RPG, oraz za oryginalny świat , postacie i grywalność.
2.Fallouty - za klimat świata po wojnie nuklearnej, wyjątkową fabułę i ,,realistyczność" pustkowi i, oczywiście za wyjątkową grywalność.
3.Saga Baldurs Gate - za wyjątkowe postacie (uwielbiam rozmowy Minsca z Boo) i też (jak zwykle) za grywalność.
Oto mój podpis. Może skromny i nieduży, ale za to jaki funkcjonalny!
kukuzanil
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 13:52
Numer GG: 7419442

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: kukuzanil »

1.Neverwinter Nights- fabuła, charyzmatyczmni bohaterowie, wiele sposobów przejścia, pokaz co było po twoim życiu jak dalej potoczyly się losy (trzeci dodatek), pogaduszki z kompanami, klasy, system D&D, twoje decyzje mają duży wpływ i to nietylko na wątek główny, dużo modułów w sieci, świat, gra jest pozbawiona banalnych questow (np. zabij 10 wilków, wy-looć 10 zębów) to , apropo fabuły ktoś być może się do tego przyczepić niektórzy wrecz piszą ,że jest słaba(ci co popadają w skrajności tzn. dzielą fabuły na dwa typy albo zwala z fotela czyli jest dobra a pozostale są słabe) moim zdaniem i napewno wielu graczy nwn fabuła jest bardzo nierówna np. ma dostkonały wątek tragiczny lady aribeth, tragedje newerwinter zaraza a co za nią idzie nieład zpowodu paniki natomiast nie słaba część to słowa mocy, rasa stwórców (innowacyjne?)Mimo kilku niedostkonałości gra w moim rankingu jest jedną z dwóch najlepszych rpg
KOTOR- fabuła, bohaterowie, zróżnicowane krainy, zwroty akcji, bardzo dynamiczna jak na normalnego rpg-a, statek, blastery, akademja jedi, 2 ścieżki mocy(w d&d charakter) a co zatym idzie dwa główne sposoby przejścia itp.
2.fallout, planescape, baldurs gate -bardzo długo bym opisywał te gry
3.icewind dale, morrowind

dalej mass effect, jade emire, gothic-ki,oblivion itp (tak naprawde trudno wskazać najlepszego rpg pojecie najlepszy nieistnieje każdy może pokochać co innego dlamnie planescape,nwn,baldury ,fallouty,kotor to najlepsze ale najbardziej kocham nwn i kotora)
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Nivellen »

Sam bardzo lubię Neverwinter Nights, ale osobiście jednak nie wywyższał bym tej gry pod niebiosa tak jak zrobił to kukuzanil. Pozwolę sobie nie zgodzić się ze stwierdzeniem mojego przedmówcy, że w tej grze występują charyzmatyczne postacie. Jedyną postacią wartą zapamiętania na dłużej jest wg mnie kobold-bard Deekin, którego poznajemy w pierwszym dodatku do gry. Reszta postaci jak dla mnie nie prezentuje sobą niczego ciekawego by zaprzątać sobie nimi umysł na dłużej. Pod względem NPC-y Baldury i Planescape wyprzedzają NWN o kilka długości.
twoje decyzje mają duży wpływ i to nietylko na wątek główny
Nie wiem jak spostrzegli to inni ale jak dla mnie Neverwinter jest grą bardzo liniową. Co prawda 2 dodatek był bardziej elastyczny i mieliśmy większą swobodę w wyborze decyzji, ale w sumie NWN w tej kwestii do pięt nie dorasta "Wiedźminowi"

Mimo tych "wad" muszę jednak stwierdzić, ze fabuła była całkiem, całkiem... Szczególne brawa należą się opowieściom snutym w dodatkach (zwroty akcji w 2 dodatku były całkiem ciekawe i wciągające).

Jeśli jednak mówimy o NWN nie wolno nam zapomnieć wspomnieć o wspaniałym trybie multi.
Tutejszy tryb multiplayer w połączeniu z dobrymi graczami i świetnym Mistrzem Gry zapewni nam lepszą zabawę niż WoW


Czy NWN jest cRPG-iem wszech czasów?
Nie.
Neverwinter jest wart zapamiętania oraz tego aby zostać zaliczonym do klasyki cRPG-ów, ale na aż tak wysoką rangę ta gra nie zasługuje.
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Sihamaah »

Co do NWN - jedynka była słaba, dwójka dużo lepsza, ale tak czy siak widzę jedynkę w kanonie gier wszechczasów. A to dlatego, że jako pierwsza z gier była jednocześnie popularna i miała własny edytor scenariuszy :)

Poza tym Neeshka i Bishop z NWN2 rząądząąą! A jedynka to taka mierna jeśli chodzi o te postaci.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
kukuzanil
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 13:52
Numer GG: 7419442

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: kukuzanil »

Niezgodze się ztobą shi mam ku temu argumenty które podałem wyzej Nie bez powodu w rankingu wszechczasów w katergorji rpg jest na bardzo wysokim miejscu za wielką trójką. Twórcy Neverów puszczają troche zawcześnie gry zamiast je bardziej doszlifować w jedynce dodatek drugi wszystko odratował. Podobnie bedzie z dwójką która wyszła w wersji beta
wsumie nie wiem dlaczego nie rpg roku oblivion jest słabszy pod kazdym kontem z wyjątkiem grafy ale ma jedną rzecz swobode ktora bedzie dopiero w drugim dodatku(lasy coś jak w baldurze) wtedy zobaczysz szkoda ,że niedpopracowali mogło rozgnieść reszte stawki wtym roku a to udalo sie srednio bedziesz wtedy patrzył na nwn jako całość być może drugi dodatek znow tak powyjasnia rozwinie sprawy podstawki. A jeśli chodzi o postacie nathyra, aribeth, dekin rządzą!
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Azrael »

Co prawda 2 dodatek był bardziej elastyczny i mieliśmy większą swobodę w wyborze decyzji, ale w sumie NWN w tej kwestii do pięt nie dorasta "Wiedźminowi"
1. MI osobiście nie podoba się jak rozwiązano nieliniowość w "Wiedźminie"
2. Zauważ odstęp czasu jaki jest między tymi dwoma grami.... to jak czepiać się Baldurs Gate o grafikę, bo w ME jest lepsza.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Nivellen »

Azrael pisze:2. Zauważ odstęp czasu jaki jest między tymi dwoma grami.... to jak czepiać się Baldurs Gate o grafikę, bo w ME jest lepsza.
Przyznaję iż moje porównanie było dosyć niefortunne. Nie zmienia to jednak faktu, że Neverwinter Nights i jego pierwszy dodatek były grami liniowymi pod względem fabuły.
A co do odstępu czasu... Już w '98 świat znal grę, która zależnie od naszych wyborów mogła potoczyć się innymi torami. Mam na myśli oczywiście Planescape: Torment.
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: starcu »

Tak sarkastycznie to każda gra cRPG może skończyć się na różne sposoby możemy przecież zginąć w każdym momencie :P Jednak P:T to rzeczywiście ewenement w historii cRPG.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
ODPOWIEDZ