Gry oparte na D&D

cRPG Corner
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ueeee ale lipa, a tak bardzo chciałem przejść wszystko jedną postacią!
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

D&D to był pierwszy system z jakim miałem styczność, a więc zawsze będzie nosił u mnie znamie pierszeństwa :wink: . Pożyczyłem od kumpla gierkę, którą on z koleji dostał na urodziny i powiedział, że mu się nie podoba...Dorzucił jakąś książeczkę. Wpadam do domku. Instaluje Baldura(tak...jemu sie on nie spodobał). Okazało sie, że książeczka to podręcznik do Baldura. Były tam podstawy D&D. Tak się zaczęło... :D Ech...BG...
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

No to czas na herezję :twisted:
Masę dobrych gier zrobiono na D&D, to fakt. Ale sam system jest nieprzystosowany do gry komputerowej i wypada w niej beznadziejnie. Dużo, dużo lepsze były systemy specjalnie zrobione dla komputerówek - jak SPECIAL z Fallouta, systemy w Arcanum czy Morrowindzie (zwłaszcza).
D&D = lipa :)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Jelcyn pisze:Ueeee ale lipa, a tak bardzo chciałem przejść wszystko jedną postacią!
Eee, na pewno jest jakiś generator czy inne narzędzie, dzięki któremu ją odtworzysz :)
Max Smirnov pisze:No to czas na herezję :twisted:
Masę dobrych gier zrobiono na D&D, to fakt. Ale sam system jest nieprzystosowany do gry komputerowej i wypada w niej beznadziejnie. Dużo, dużo lepsze były systemy specjalnie zrobione dla komputerówek - jak SPECIAL z Fallouta, systemy w Arcanum czy Morrowindzie (zwłaszcza).
D&D = lipa :)
Hmm, a mnie się zdaje że właśnie na komputerze sprawdza się ona dużo lepiej niż w sesjach papierowych... :)
A mógłbyś uzasadnić, dlaczego tak uważasz? Zaintrygowało mnie to. :]
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

D&D = lipa...?

eee... Mi tam zawsze sprawiało dużo zabawy :D A chyba o to chodzi w grach wszelakiej maści, nie tylko w rpg'ach. Papierkowe D&D jest troszki zagmatwane ale no cóż...jak się opanuje to ma się potem większa satysfakcje...:wink:
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Belath Nulescu, nie myśl że nie mam D&D w małym palcu ;)
Chociaż w świecie komputerowych gier najwcześniej spotkałem się z systemem WH Battle, w grze Space Crusade kole 1992 roku... D&D faktycznie jest odeń dużo lepsze :)

Moje zdanie jest w sumie bardzo subiektywne - w grach takich jak Fallout ceniłem sobie wyższy realizm wynikający z przyjętego systemu, w D&D za to odpychało mnie nieco że postać w zasadzie od A do Z definiowana jest przez swoją klasę. Oczywiście ma to swój smaczek, ale jakoś bardziej w tej klasie spodobał mi się system z Might&Magic... Jeśli komuś akurat na realizmie nie zależy, to D&D zyskuje.

Jedno muszę przyznać - gdyby nie marka D&D wiele znakomitych gier nigdy by nie zrobiono, od Ravenlofta po Baldura.
ODPOWIEDZ