Gry oparte na D&D

cRPG Corner
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

jak dla mnie w Nwn Bioware postawilo za duzo na grafike a za malo na fabule. Myśleli ze piękna grafika spowoduje ze kazdy gracz zakocha sie w tej grze. CDA dalo sie nabrac i postawilo 10/10. Możliwe z multiplay jest genialny ale jush bez przesady czemu po prostu nie postawili na MORPG ?? Dla mnie Nwn to wielki nie wypal.
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: Alakhai »

no czegos w Nwn brakuje jakiegos dobrego smaczku :wink:
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

w Nwn wszystko wyglada ładnei prucz fabuły która jest naprawde średnia! :) czemu nikt nie wymysli zwyczajnej prostej fabuly w ktorej nie trzeba ratowac swiata.. tylko zajmujemy sie swoimi sprawami ktore sa dla nas wazne..
zgred
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: środa, 22 września 2004, 18:09
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: zgred »

Ice wind dale, NWM ,BG 1i2 ach!!
zgred zmienil sie w Jozana
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ja najbardziej ze wszystkich ceeRPeGów lubię Icewind Dale II (jedynka nie za bardzo, ale też nawet nawet). Zawsze wydawalo mi sie, ze jestem razem z moją drużyną. W BGII brakowało mi tej drużyny, którą mogłem stworzyć, każdemu napisać jego własną historię... Szkoda, że nie będzie IWD3. A ze wszystkich erpegów najbardziej lubię engine Infinity! Ma najbardziej erpegoy klimat, wg. mnie. I oby go nie zmienili...
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
zgred
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: środa, 22 września 2004, 18:09
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: zgred »

Świątynia Pierwotnego Zła jest dla mnie ideałem D&D :!:
zgred zmienil sie w Jozana
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

świątynia jest fajna ale i tak jeśli chodzi o ogólnie pojęte DnD to lepsze były chyba baldury (jesli chodzi o wszystkie edycje) ale w grach na 3 edycji to owszem ToEE rządzi (nad choćby /I/ \/\/ /I/ (NWN)) chociaż nie musieli tej gry aż tak upiększać (lub mogli ją lepiej zoptymalizować aby działała dobrze też na nieco wolniejszych kompach niż te ze StarTreka)
aaa i tak ustępuje ToEE klasycznej rozgrywce z kartą postaci w dłoniach :D
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
zgred
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: środa, 22 września 2004, 18:09
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: zgred »

:!: Światynia rulez :!: Ale szczerze to najlepiej D&D jest na sesjach ta jest zabawa :!: :!: :!:
zgred zmienil sie w Jozana
Niziolica
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 25 grudnia 2004, 20:46
Lokalizacja: Rzeszów (Thaash'aylien)

Post autor: Niziolica »

Najlepszą grą opartą o system D&D 3 edycji jest Neverwinter Nights...

BG 1 i 2 to gry genialne, jednak w każdej oddali nam w ręce produkt okraszony dużą ilością baaardzo słabych i pozostawiających niedosyt możliwości... No ale dali dużo. Wraz z Tormentem i Icewind Dale zamykają się w klamry drugiej edycji, co nadaje im wręcz tragiczny wydźwięk absolutnego braku zrozumienia tej mechaniki, małej ilości możliwości i dużej migreny.

Trzecia edycja była małą rewolucją i bez wątpienia bardzo ważnym wydarzeniem w RPGowym światku, także i w cRPGowym. Jednak Icewind Dale 2 to po prostu zlepek wwalonych na siłę atutów i naprawdę niezbyt wybitnie opracowanych umiejętności... Pod tym względem Neverwinter Naghts przoduje- jest chyba jedną z niewielu gier, gdzie można mieć pod ścisłą kontrolą każdy cios przeciwnika (Chociaż nadal irytuje mnie fakt, że 20 oznacza automatyczne trafienie mimo, powiedzny, 60 KP, prawda?).
Koniec z tym!
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Tak mnie NWN wkurzył tym że jest typowym Hack and Slash ale pod względem ilości zasad DnD wymiata. A 20 oznacza trafienie i dobrze bo w podręczniku pisze że 20 to automatyczne trafienie nawet jak nie ma krytyka.
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Można zawsze uznać, że ta naturalna 20 wlicza równeiż przypadkowe odsłonięcie się przeciwnika. ;) Wtedy nabiera to jako-takiego realizmu.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
SteeltH
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: SteeltH »

Ja zaczynałem od BG1 i BG2 potem było Icewind dale dwójki nieskończyłem no i tak sie zaczeło ale polecam Neverwinter nighs ogromne możliwości i w ogóle po prostu super zagrajcie! :twisted:
Dark_Voyager
Marynarz
Marynarz
Posty: 271
Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 21:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Dark_Voyager »

Co do sagi Ice Wind Dale. W część pierwszą zacząłem grać zimą przed świętami kiedy to jeszcze nie miałem kompa. Od czasu do czasu przychodziłem do kumpla aby chociaż na chwilę zapoznawać się ze światem Lodowego Wichru. Niezapomnianym uczuciem było to, że kiedy zziębnięty przekraczałem próg domu mego przyjaciela i później zacząłem kontynuować rozgrzany po gorącej herbacie, swoją przygodę poczułem się tak jakbym był nadal na zewnątrz pośród mroźnej zawieruchy.

Dlatego, więc zawsze w IWDI lub II gram zimą :D

Dark_Voyager
Gość

Post autor: Gość »

ludzie co wy wiecie o D&D ten świat jest pzesłodzony, aż żal ściska ze ktos cos takiego wymyslił, Wampir, Wilkołak, Warhammer to jest fajne RPG ale nie D&D to jest dobre dla dzieci.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

D&D ma bardzo obszerny świat, co jest jego zaletą, ale na tym się kończy, bo mechanike ma zabardzo skomplikowaną
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Zaraz zaraz to nie jest tamat o ulubionym systemie ijago wadach/zaletach

Ja swoją przygodę zacząłem od BG1, potem przeniosłem postać do BG2, następnie do NWN. Dlatego bardzo szanuje te gry.

Torment mnie powalił i zniewolił, jest jedną z najlepszych gier w jakie grałem
Jeśli chodzi o ID to nie miałem okazji zagrać.

Mam pytanie, czy można przenieść do niego savy z BGI lub II?
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Niestety nie można....
ODPOWIEDZ