Gry oparte na D&D

cRPG Corner
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Godnym zauważenia kryterium są postacie niezależne, a zwłaszcza te, które przyłączają się do głównego biohatera, ich głębia, wzajemne interakcje itp. - pod tym względem wygrywają Torment i BG2 - w tym pierwszym postaci są bardzo dopracowane i głębokie - każdy potencjalny członek drużyny jest ze wszechmiar wyjątkowy, skoleii w BG2 bardzo dobrze zrobiono interakcje między postaciami - wciąż się kłócą, flirtują, spierają, wyzywją, a nawet żartują... ot - typowa drużyna RPG :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 13:51 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Tak sobie wszyscy piszemy o baldurkach, icewindach i innych neverwinterach, a wszyscy zapomnieli o Eye of Beholder- z tego co wiem, ta seria również jest oparta o D&D.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Na AD&D. Dungeon Master tez byl w tym swiecie i seria Gold box /pool of radiance/, jeszce menzoberranzan. No, i bylo troche gierek opartych na tym, ale w innych swiatach, jak al-quadim, kilka czesci Ravenloft i cala seria dragonlance /podobna do serii gold box/
Gość

Post autor: Gość »

Fabuła jest sama w sobie fajna, nie jakieś fragmenty.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Fabuła w tych grach jest rzeczywiście bardzo fajna i rozbudowana, ale.. No właśnie jest jedno "ale" otóż w większości tych tytułów jest ona bardzo liniowa (nie piszę tu questach pobocznych - one często są nieliniowe, ale to jedynie przystawka). W BG 1 - nie mamy prawie żadnego większego wyboru, w BG2 nawet mapy nie można porządnie po zwiedzać, ale za to mamy już jakieś tam wybory, a już np. Icewind'y (zwłaszcza 1) w ogóle sprowadzają się do nieustanego marszu do przodu i mordowania wrogów (ale właśnie taka jest ich idea), niewiele lepiej (jeśli w ogóle) jest pod tym względem w Neverwinterze... Nawet Torment jest dość liniowy, choć najmniej z tych tytułów. Z drugiej strony jednak gdyby twórcy takiego np. BG2 chcieli udostępnić wszystkie możliwości, to prace nad grą do dziś by się pewnie zakończyły, a i tak znaleźli by się nie zadowoleni ( a sama gra nie zmieściła by się nie tylko na 4 Cd, ale nawet na 4 DVD...) Toteż, w sumie, nie ma się co czepiać (więc dlaczego właśnie to robię?) zwłaszcza, że w zamian za pewną liniowoś otrzymujemy scenariusze naprawde dopracowane.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ne no normalnie tutaj czlowiek duzo sie uczy :) co to za gry te wyruznione wcześniej?? Po ile wy macie lat? 40?? bo jak dla mnie to te gry naleza do tej ze starej daty przynajmniej tak mi sie wydaje chyba ze moj zmysl przeczuwania jush nie dziala jak dawniej
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

BG 1 ma 6 lat, BG 2, IWD i Torment po 4. To w wypadku branżu komputerowej bardzo dużo, ale te gry ciągle świetnie się trzymają i to jest najważniejsze. I nie, podejrzewam, że nikt tutaj czterdziestki nie ma.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 sierpnia 2004, 13:51 przez Kiwi, łącznie zmieniany 1 raz.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Nikt nie ma 40? Czy ja wiem... Widziałeś tą akcję dziecko w sieci?"Internet: nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie" :D . Fakt faktem jednak, że saga BG i Torment rzeczywiście są ponad czasowe - świadczą o tym choćby liczne reedycje, złote, platynow, i Bóg-wie-jakie edycje, oraz fakt, że wciąż powstają do nich mody i coraz to nowi gracze po nie sięgają
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Ech, Mad zdradziłeś się! Czy mam ci teraz mówić (pisać) per pan? :D
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Aaaa! To straszne! Jak ja mogłem! Zdradziłem się! I to sam ze sobą! To... to... to jest po prostu obrzydliwe... Za karę udam się na kolanach na Jasną Górę :D
PS. A widziałeś kiedyś 40-letniego jamnika? No właśnie :D
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Eeee.... to ja chyba przespałem jesień, skoro jest już Boże Narodzenie i zwierzęta mówią ludzkim głosem. Ale trzeba przyznać, że dostosowują się do czasów- jak widać jamniki całkiem nieźle operują klawiaturą :D . I jakie wymowne- aż mi się wstyd zrobiło.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Nia masz się co obawiać - nie przespałeś czasu prezentów i nic nie robienia :), a tak właściwe to skąd wiesz, że ja potrafię mówić, aaa? Poza tym jestem nie tyle jamnikiem, co jamodylem czyli nad-jamnikiem, a to już pewna różnica :D
(swoją drogą proponuję zakończyć ten off-topic, bo jeszcze przyjdzie BAZYL i nas zje :wink: )
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Święta racja, bo BAZYL wielkie kły ma.
Dobrze, że na forum są ludzie rozsądniejsi ode mnie :) .
Pan_Feanor
Marynarz
Marynarz
Posty: 185
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 08:34
Lokalizacja: Siemiomosze :)
Kontakt:

Post autor: Pan_Feanor »

MAd Phantom pisze:
Nia masz się co obawiać - nie przespałeś czasu prezentów i nic nie robienia :), a tak właściwe to skąd wiesz, że ja potrafię mówić, aaa? Poza tym jestem nie tyle jamnikiem, co jamodylem czyli nad-jamnikiem, a to już pewna różnica :D
(swoją drogą proponuję zakończyć ten off-topic, bo jeszcze przyjdzie BAZYL i nas zje :wink: )
Spertryfikuje, spertryfikuje :D
Wątpie aby ktoś tu miał ponad 20 ^^.....
A co do D&D..... na jego kożyść i popularność skłąda się to że jest on jednym z pierwszych oraz ma bardzo przystępną i łatwomodyfikowalną mechanikę.....
Zjedz kota! Zjedz kota! Kot ma wiele witamin i mikroelementów! RAORGHHH ! :D
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: Alakhai »

mowicie ze stare BG czy ID ale tak naprawde Neverwinter czy Swiatynia nie dorownuja wlasnie tym grom
przynajmniej mi sie tak wydaje aach i jeszcze Planscape oczywiscie :wink:
w Nwn tak naprawde idzie sie tylko naprzod i tak naprawde zaden dodatek nie ma tak dobrej fabuly jak podstawka a jak ktos powie ze w Icewind Dale tez sie tylko zabijalo to sie zgodze tylko ze tam bylo to w lepszym stylu i z druzyna marzen eeh :lol:
thaven
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2004, 23:42
Lokalizacja: Z jakiś oberży w durzym mieście

Post autor: thaven »

Zgadzam się z przedmówcą w całości. NwN nie ma już tego klimatu, co BG czy ID, nie ma tych pięknych, rysowanych lokacji, rozmów w drużynie (BG), I w ogóle drużyny!
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: Alakhai »

ale juz sama otoczka fantasy mi sie wydaje juz odchodzi
w Baldursie fajna historia kazdej magicznej broni i rysuneczek tak jakby ksiazke sie czytalo i sie w niej uczestniczylo :wink:
ODPOWIEDZ