Pokémony

cRPG Corner

Ulubiona seria Pokemonów?

Pierwsza generacja - Red, Blue, Green, Yellow
12
39%
Druga generacja - Gold, Silver, Crystal
13
42%
Trzecia generacja - Ruby, Sapphire, Emerald
1
3%
Czwarta generacja - Diamond, Pearl
0
Brak głosów
Generacja Remake'ów - FireRed, LeafGreen
1
3%
Mysterious Dungeony
1
3%
Karcianki
3
10%
Stadium
0
Brak głosów
inna - jaka?
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Pokémony

Post autor: Pita »

Zgodnie z życzeniem ludu na forum stawiam temat o Pokemonach. W ankiecie łącze różne wersje w generacje. Dla świętego spokoju gry z danej generacji tytułów, które wyszły po nich i wprowadziły lekkie zmiany (jak np. Yellow w porównaniu do Red/Blue?Green) umieszczam razem zresztą tych pozycji. Zatem..dyskutujcie? W końcu seria lubiana i kochana przez miliony - sprzedałą się w ponad 170 milionach egzemplarzy i jeśli uznawac ją za cRPGi to najleposzy wynik w historii gatunku (jesli nie, to bedzie sobie FF i DQ posiadało owy wynik).

Tu lista gier Pokemon, ktore wyszly w zrozumialym dla nas jezyku:

* Pokémon Red
* Pokémon Blue
* Pokémon Snap
* Pokémon Pinball
* Pokémon Yellow &
* Pokémon Stadium
* Pokémon Trading Card Game
* Pokémon Puzzle League
* Pokémon Gold
* Pokémon Silver
* Hey You, Pikachu!
* Pokémon Puzzle Challenge
* Pokémon Stadium 2
* Pokémon Crystal
* Pokémon Ruby
* Pokémon Sapphire
* Pokémon Pinball: Ruby & Sapphire
* Pokémon Channel
* Pokémon Colosseum Bonus Disk
* Pokémon Colosseum
* Pokémon Box: Ruby & Sapphire
* Pokémon FireRed
* Pokémon LeafGreen
* Pokémon Dash
* Pokémon Emerald
* Pokémon XD: Gale of Darkness
* Pokémon Trozei!
* Pokémon Mystery Dungeon: Red Rescue Team
* Pokémon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team
* Pokémon Ranger
* Pokémon Diamond
* Pokémon Pearl
* Pokémon Battle Revolution
Har Har Har
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Przyznam się, że miałem zgryz między 1szą a 2gą generacją, ponieważ obie te gry bardzo lubie i chyba do końca życia będę ciepło wspominał chwile spędzone z nimi. Wygrała druga, ponieważ jest po prostu 2 razy większa, lecz do 1szej mam większy sentyment i niedługo ją odkopie. Co do trzeciej generacji to nieco się zawiodłem, to już dla mnie nie to samo, no i mogli się szarpnąć i dodać do niej Johto i Kanto to byłoby sobie po co pograć, a tak to lipa. Ale i tak sobie kupie, którąś z 3 jak skończę z Golden Sunem, w związku z czym pytanie, czym się emerald różni od Ruby/Sapphire?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Doszły nowe lokacje, częśc starych rozszerzono. Można zlapac wszystkie pokemony z obu podczesci, a walki 2 na 2 mozemy toczyc pozniej z wieksza iloscia trenerow. Na Safari pojawiło się dużo pokemonow z obszaru Johto. Niektore zdarzenia fabularne w grze sie zmieniły. No, chyba tyle.
Har Har Har
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Ja również miałem zgryz między drugą a pierwszą genereacją. Niby 2ga lepsza ale mam w sobie jakiś sentyment do Redów :)
To dopiero była gra!
.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ja glosowalem na pierwsza ;) W koncu najdluzej w nia gralem i w sumie najlepiej mi sie kojarzy. To co nastalo potem to po prostu udziwnione pomysly z pierwszej generacji (i coraz bardziej zmutowane pokemony ;))

A tak btw, to jeszcze jest modyfikacja Poke Red bodajze co sie nazywa 'Pokemon Z" (czyli poprowadz Vegete do zostania mistrzem pokemon)
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Jeeee, wreszcie temat dla mnie^_^ Ja grałem we wszystkie gry 1 i 2 generacji GB, potem także w Emeralda, Ruby i Saphire oraz niedużo w FireRed. Głos oddałem na 2 generację, bo pamiętam pierwsze obcowanie z Goldem, a była to zryta wersja z dziwnymi symbolami zamiast napisów (nie było to na pewno litery żadnego języka). Przeszedłem całe :) I w sumie Gold/Silver to były najlepsze gry z serii, bo nie były przesadnie udziwnione, a jednocześnie piekielnie grywalne. Następne części serii nie podobały mi się tak bardzo. Jak zobaczyłem pokemona w Emeraldzie wybuchnąłem śmiechem, bo przypominał mi nieodparcie podstawkę pod filiżankę :P Jeszcze swego czasu przeszedłem wersję Blue 15 razy (:P). Klimat jak cholera, ale jednak głos na Gold/Silver, bo uważam je za mistrzowskie dopełnienie pomysłu.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

Najbardziej lubie pierwszą generacje czy to w serialach(zuo) czy jako gra imo yellow version najlepsza jest :
-powiązania do serialu ;)
-pika pika
-zespół R znowu zabłysną ^^

jedyna wada- krótkie jak sens życia hackenslaszowca w wod'zie


Kiedyś mnie nawet rajcowało maxowanie pokemonów na 100 levce :P ale to grind straszny ;/


Kolejną ulubioną grą jest wersja silver ^^

+rozbudowana
+dłuższa niż 1 generacja

- pokemony takie śmiszne ;/
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

to niestety fakt, z generacji na generacje Pokemony coraz gorsze. O ile w 2giej są jeszcze znośne to to co oferuje generacja 3 (4tej nie widziałem i chyba nie żałuje) to już miejscami śmiech na sali. Ale i tak se kupie emeralda jak już dojdzie GS i go skończe. Siła sypatii do serii i chęć przejścia czegoś nowego.

sens życia hackenslaszowca w wod'zie
odnotowano - srodowisko wodne nie sprzyja hack'nslashowcom :wink:
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

czwarta generacja wyszła już na Nintendo DS i mi osobiście design tych potworów podoba się bardzo. Przykłady - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... arlBox.jpg,
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... ondBox.jpg

Ogolnie w grze wazna role graja godziny, pojawily sie demorfizmy płciowe

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... 615_29.gif. Gryw tym miechu wychodza w USA
Har Har Har
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Perzyn pisze:to niestety fakt, z generacji na generacje Pokemony coraz gorsze. O ile w 2giej są jeszcze znośne to to co oferuje generacja 3 (4tej nie widziałem i chyba nie żałuje) to już miejscami śmiech na sali.
Wiesz, trudno wymyślić 135 nowych pokemonów przy 251 już istniejących :) A fakt, że są dość zabawne, może twórcy jako "inspiracji" użyli sake w nadmiarze :) Ale po jakimś czasie się do tego przyzwyczaić. Szczególnie, że na korzyść Emeralda (w Ruby i Sapphire nieco mniej) przemawia kilka ciekawych rozwiązań technicznych jeśli chodzi o samą rozrywkę. Tak więc jeśli tylko przywykniesz do tych paskud, to eksploracja Hoen zamieni się w prawdziwą przyjemność. W moim przypadku tak było :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

Słyszał ktoś o przypadku wyskoczenia przez okno z 3 piętra z powodu"ash mnie wzywa" :D kiedyś taki przypadek był w ju is ej/gej

Co do tych nowych poków na ds... jest tam fajny ekranik dotykowy, który pozwala pobawić(a kysz, a kysz zoofille)

A grał ktoś w Pokemon Snap i Stadium ?




edit: grał ktoś jeszcze w karcianke (nie na kompa ??)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Grało się w karcianke grało :oops: na GBC i w realu :oops:
Har Har Har
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Karcianka świetna była :P
Można się było na kartach powyżywać (no bo GB rzucać nie będę? :P)
.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Red > All > Diamond

O ile kojarzę, to Diamond było grą, w której pokemony wzywało się przez telefon komórkowy? :D Najgorszy syf jaki kiedykolwiek widziałem na GBA... Za to RED to klasyk. Pamiętam granie w niego na czarnobiałym GBC. Miodzio.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Sorry BLACKs ale chyba nie było czarno białego Game Boy Color... no chyba, że obudowa. Ja w Poki grałem na Pokecie, jak nie miałem kompa to Red i Donkey Kong były głównym obok książek sposobem spędzania czasu. Wie ktoś czy warto inwestować w remaki?
Miśko
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 15:35
Lokalizacja: Reda

Post autor: Miśko »

A ja tak tylko zapytam czym różnią się poszczególne wersje danej generacji? Green, Blue i Red były chyba identyczne (w Yellow chyba chodził za graczem Pikachu...), tak samo jak Gold i Silver (w Crystal nie dane mi było zagrać).

W każdym razie -> głos na drugą generację. Chociaż jak tak dalej pomyśleć to karcianka też była fajna.
czarnobiałym GBC
Nie znam się na przenośnych konsolach, ale GBC to chyba skrót od Game Boy Color...
"Nie."
- Wiele osób.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Miśko pisze:A ja tak tylko zapytam czym różnią się poszczególne wersje danej generacji? Green, Blue i Red były chyba identyczne (w Yellow chyba chodził za graczem Pikachu...), tak samo jak Gold i Silver (w Crystal nie dane mi było zagrać).
Zwyczajnie - rodzajami stworków, inne stworki występowały w poszczególnych częściach. Natomiast takie wersje jak Emerald czy Crystal były połączeniem tych obu wersji ^^
ODPOWIEDZ