Jade Empire

cRPG Corner
Jack_Jack
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:50

Jade Empire

Post autor: Jack_Jack »

Witam
Jade Empire to połączenie wielowątkowego RPG stworzonego przez mistrzów gatunku - studio BioWare (BG, NWN2, KOTOR)! Każda decyzja ma wpływ na dalszy rozwój fabuły i rozwój postaci( w kierunku dobrej lub złej strony mocy), zaś oryginalny, widowiskowy systemem walki w czasie rzeczywistym dodatkowo uatrakcyjnia rozgrywkę! Doskonała grafika działa nadzwyczaj płynnie dzięki innowacyjnym rozwiazaniom. Jade Empire to doskonały tytuł zarówno dla fanów klasycznych RPG jak action RPG!

Oprocz tego jest to konwersja gry z xboxa na PC. Dodatkowo zostala gra rozszerzona o specjalna edycje dla PC, lepsza grafika, wiecej przedmiotow, wiecej potworow, bossow i questow. Cala gra rozgrywa sie w swiecie starozytnych Chin.
Mysle, ze filmik bedzie mogl idealnie przedstawic gre w swoim swietle:
http://www.youtube.com/watch?v=fD12saSzTuQ
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Czyżby to była reklama?? Bo na to wygląda, jak obszył ulotka reklamowa :wink: Niełaaadnie. Ja się Jade Empire na razie nie podniecam, bo i tak mam za słaby komputer, by zagrać. Ale znając Bioware, jeśli czegoś nie pochrzanili to będzie dobrze. Tylko czemu PC-towcy muszą tyle czekać??
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

bo to konsole od dawna mają koło 90% rynku :lol: ??

Ale z JAde Empire akurat było tak, że MS miał umowę o czasowy excluzive tylko dla Xa i teraz ona wygasła.
Har Har Har
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Pita pisze:bo to konsole od dawna mają koło 90% rynku :lol: ??

Ale z JAde Empire akurat było tak, że MS miał umowę o czasowy excluzive tylko dla Xa i teraz ona wygasła.
To niestety wiem, bo przecież to samo było z KOTOR-em. Ale takie to już są prawa rynku, że na wielkie hity (przynajmniej parę) koncerny robią ekskluziwy na jakiś czas... Z GTA też tak było. Przynajmniej jest czas, by poprawić ewentualne błędy. A że często tego nie robią, to już inna sprawa... Czas pokaże, czy Jade Empire zapisze się w pamięci PC-towców, tak jak zrobił to KOTOR.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Ja już we wtorek położę łapki na moim egzemplarzu więc możecie oczekiwać okraszonej screenami relacjii na temat gry. No chyba, że akurat nie bedzie mi się chciało co biorąc ile sie ostatnio ucze jest wielce możliwe.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Ravandil pisze:
Pita pisze:bo to konsole od dawna mają koło 90% rynku :lol: ??

Ale z JAde Empire akurat było tak, że MS miał umowę o czasowy excluzive tylko dla Xa i teraz ona wygasła.
To niestety wiem, bo przecież to samo było z KOTOR-em. Ale takie to już są prawa rynku, że na wielkie hity (przynajmniej parę) koncerny robią ekskluziwy na jakiś czas... Z GTA też tak było. Przynajmniej jest czas, by poprawić ewentualne błędy. A że często tego nie robią, to już inna sprawa... Czas pokaże, czy Jade Empire zapisze się w pamięci PC-towców, tak jak zrobił to KOTOR.
Gorzej jak coś odejmują, bo np. KOTOR został lekko ocenzurowany. W sumie prawda jest taka, że XBOX 360 ma/będzie miał obecnie śmietankę cRPGów i jRPGów tej generacji. No chyba, że zacznie się znów boom na jRPGi na PS3. Ale osobiście czekam na grę Yasumi Matsuno - IMHO ten właśnie człowiek robi najlepsze RPGi. Tylko problemy są 2: nie wiadomo na co obecnie tworzy, nie wiadomo czy w ogole tworzy xD. A recki JE zbiera dobre - tylko narzekają na sladowe zmiany do wersji Xbowej. Pozdro
Har Har Har
Jack_Jack
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:50

Post autor: Jack_Jack »

Ravandil pisze:Czyżby to była reklama?? Bo na to wygląda, jak obszył ulotka reklamowa :wink: Niełaaadnie. Ja się Jade Empire na razie nie podniecam, bo i tak mam za słaby komputer, by zagrać. Ale znając Bioware, jeśli czegoś nie pochrzanili to będzie dobrze. Tylko czemu PC-towcy muszą tyle czekać??
Ech nie chcialo mi sie pisac co to za gra, wiesz znalazlem jakis opis i wkleilem :) A gra godna uwagi, ze wzgledu na konwersje z xbox na PC
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Post autor: Bielik »

Hehe. Mam nadzieję, że ta gra jeszcze jakoś odpali mi na moim złomie :). Aha BioWare nie robiło NWN2 tylko jedynkę :D
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Bielik pisze:Hehe. Mam nadzieję, że ta gra jeszcze jakoś odpali mi na moim złomie :). Aha BioWare nie robiło NWN2 tylko jedynkę :D
Tak samo jak KOTOR 2 zrobił Obsydian. BioWare objęło projekt swoim "patronatem". Trzeba przyznać, że jeszcze sie na tym nie przejechali. Czekamy, aż Perzyn podzieli się wrażeniami z gry w JE :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Korespondent specjalny Perzyn donosi...
Gra z pewnością nie zawodzi. Już od pierwszych chwil daje się odczuć wyjątkowy orientalny klimat gry. I o ile nie trafi się ktoś kto tego typu klimatów nie lubi z zasady to świat go urzeknie. Tworzenie postaci zaskakuje prostotą, tylko 3 statystyki i wybór stylu - reszta to kosmetyka. Zresztą cały system mniej zależy od mechaniki jak w KOTOR a bardziej od zręczności gracza. Wbrew obawom sterowanie jest proste i intuicyjne. W ciągu 10 minut można nauczyć się obsługi walk a potem to już tylko czysta radość z prania mord. Fabuły zdradzać nie chcę powiem tylke, że zaczyna się od uderzenia z gubej rury a potem jest tylko ciekawiej. Brak za to znanej z KOTORa czy Balduroidów swobody podróżowania, do której lokacji byś nie trafił jesteś na nią skazany aż do kolejnego rozdziału, nie jest to jednak zbyt duży problem.

Następne doniesienia już niedługo.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Może korespondent Perzyn szarpnie się na jakąś recenzję, a nie zdawkowe raporty, hę?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Czemu nie? Tylko, że do recenzji potrzeba mi nieco więcej czasu. Ale jeśli już napisze to wyśle do ciebie, może nada się do tawerny.
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Jak dla mnie jest action-rpg. Qesty są banalne, wstylu przynieś wynieś pozamiataj. Chociaż walki wyglądają wspaniale i ogólnie fajny pomysł. Grałem na Xpudełku czekam na wersję PC.
A ŻEBYŚCIE ŻYLI W CIEKAWYCH CZASACH... WSZYSCY... TY TEŻ CO SIĘ TAK GAPISZ... WIEM GDZIE MIESZKASZ, WIEM CO JADASZ NA KOLACJĘ, WIEM....
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

No cóż, w Jade Empire nie grałem, ale chętnie bym zagrał w jakiegoś dobrego action-RPGa, a po BioWare chyba nie można się spodziewac gniota. Hm, poczekamy na recenzję :P .
Perzyn pisze: O ile nie trafi się ktoś kto tego typu klimatów nie lubi z zasady to świat go urzeknie.
To o mnie było :wink: ? Z tego co wiem, w JE klimaty są bardziej chińskie niż japońskie, więc mi to nie przeszkadza.
...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Moj krótki raport nie zawierał żadnych osobistych wycieczek. Recenzja powstanie w ciągu najbliższych dni, jak zapoznam się ostatecznie z grą i będe mógł się wypowiedzieć w pełni, z tym, że trafi ona najpierw do BAZYLa, który zdecyduje czy pójdzie do TPRG czy na forum.
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Dodam tylko że na pc dostaniemy jakąś ulepszoną wersję, bez przeciwników samobójców biegnących prosto na nas i mają poprawić grafikę. Ogólnie ma nie widać że gra jest przeniesiona z konsoli jak to było z pierwszym KOTOR-em.
A ŻEBYŚCIE ŻYLI W CIEKAWYCH CZASACH... WSZYSCY... TY TEŻ CO SIĘ TAK GAPISZ... WIEM GDZIE MIESZKASZ, WIEM CO JADASZ NA KOLACJĘ, WIEM....
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

a dupa bo zmiany jak sie po okazalo sa sladowe
Har Har Har
ODPOWIEDZ