Final Fantasy

cRPG Corner
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Final Fantasy

Post autor: Dante »

Jako nowy fan FF nie moge pozwolić by zabrakło go na tym wspaniałym forum. Prosze piszcie ja teraz gram w ff6 i mówie sama fabuła warta 100 pkt.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

u funfla na psx w 7 gralem i niepowiem calkiem ciekawa gra.
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

O wiele bardziej lubię BG i Fallouty. Grałem tylko w Finalna VII i X chyba. W każdym razie w te co wyszły na PC. wiec mogę się odnosić tylko do tych tytułów. Przyznam, że fabuła jest niezła i jeśli chodzi grafikę to naprawdę woow!
Gorzej jest z resztą. Strasznie liniowa aż do przesady ( hentajowe symulatory randek czasem mają więcej opcji rozwoju fabuły :P). Siedzisz tylko przed monitorem i wciskasz spacje przewijając dialogi. Dobra mogą być nawet niezłe, ale jeśli nawet swoim bohaterem nie mogę pokierować rozmową to coś tutaj jest nie tak.
Nie można na początku wylosować sobie postaci. Z żadnym z głównych bohaterów nie mogłem się jakoś utożsamić.
Dla mnie to średnia gra. Ale japończycy nie są w stanie chyba robiąc innych rpg :P
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

takie juz sa jRPG :) nic na to nie poradzicie :) FFX jest swietny :P i wlasnie w niego pogrywam na ps2 :)
kra.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Grałem w FF7 i 8... i ten pierwszy wydaje mi się dużo lepszy - intrygująca fabuła (niby liniowa, ale za to jaka! wielowątkowa i ciekawa... a przejście całej gry, bez odchodzenia na boki (wątków i zadań pobocznych było dosyć sporo) nie było równoznaczne z jej poznaniem...), ciekawy świat, do tego to coś co sprawiało, że chciało się grać (i całymi godzinami chodzić po wraku statku by w końcu móc pokonać Emeralda ;-P ).. no i Sepiroth ;-P
A 8? cóż, tutaj troszkę przedobrzono - niby gra sie fajnie, ale... zbytnio to zamotano... "to" czyli wszystko - świat, fabułę, mechanikę, GFy, zadania poboczne, bronie, czary... ale mimo to warto zagrać
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

8 urzekło mnie grafiką i animacjami ale niestety fabuła jest troche lipna. ff6 za to choć archaiczny jest wspaniałą grą z the besciarską fabułą!
DeFFik
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2005, 15:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: DeFFik »

Ja na razie grałem w IV, V i VI żaden z kumpli nie ma ani 7,8,9 ani X.... A bym sobie pograł :)
Forza Internazionale!!!
Gimli
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 12 marca 2005, 09:36
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Gimli »

Grałem we wszystkie części oprócz 9 i w górę. 8 częśc mam osobiście na PSX, pozostałe emuluje na PC :D Jedna z najdłuższych serii gier ( ile jest częsci :) ), a tak wspaniała, osobiście najardziej mi się podoba 4 część, 6 część i 8.
Ogromny Świat który można przemierzać ( Ragnarok, Chocobosy itp. :) ), fabuła i grywalność przekonały mnie że to najlepdszy japoński cRPG.
May The Force Be With You
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja tesh bym sobie pogral ale za drogie jest na ps2 :(
Eperogenay
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 grudnia 2004, 14:46
Numer GG: 3206842
Lokalizacja: Zapomniana planeta na obrzeżach galaktyki :)
Kontakt:

Post autor: Eperogenay »

JAK JA MOGŁEM OMINĄĆ TEN TEMAT??!!! NO JAK??! Ja wśród znajomych zwany wielkim fanem FF??! (do dlatego że ze wszystkich części nie grałem w 1,3,9,10,11 i X-2) Cóż, te tytuły mówią same za siebie...we wszystkiepozostale gralem i jestem na końcu (bo teraz mam mało czasu na ffki). Powiedzcie...czy jest dla mnie jeszcze jakaś nadzieja? (Moi kumple mówią, że przepadłem na dobre - "ciągle tylko FF i FF...a która to część?")Przeszedłem 8 trzy razy i mogę grać jeszcze :P (znam Ją prawie na wylot) 7 też jest spoko:D (muszę się w końcu zebrać i Ją skończyć) Pozatym zdobycie tych wszystkich Finali było naprawdę kosztowne i uciążliwe (heh, to latanie po kolegach i pytanka "Ej! Masz FF, odsprzedasz mi?"), ale nie żałuję straconej kasy i czasu. Finale są fajne i tyle !!
Obrazek kIEpski musi odejść!

"...and those who are prideful and refuse to bow down shall be laid low and made unto dust." - Book of Origin

"You know, you blow up one sun and suddenly everyone expects you to walk on water."
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

\Ehh wy tu o kasie a ważna jest klasyka wrzućcie do google final fantasy a wyjdzie wm stronka bodaj valhalia final fantasy. Z tej strony można legalnie razem z edytorem ściągnąć FF6 a ja uważam je za najlepsszą część.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Bladzisz synu, bladzisz. Najlepsza jest 7 czesc.
W fajnala to ja moge grac do upadlego (pomijajac kilkumiesieczne przerwy, np. ff V przechodzilem 2 lata). Np. przed chwila sobie gralem wlasnie w V. Doswiadczeniem sie chwalic nie bede, bo w porownaniu z niektorymi jest ciankie.
Dla mnie seria KULT!
Kubus666
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 30 kwietnia 2005, 14:32
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: Kubus666 »

Najlepsza częśc to oczywiście 7. Grałem w częsci: 1,2,3,4,5,7. W 7 na PC, a resztę przez emulator snes`a. Chociaż Dante zaintrygowałeś mnie 6 więc spróbuję :) W 7 zabawa była przednia, szcególnie jeżeli chciałeś doprowadzić bohaterów do masymalnego statusu, naładować wszystkie materie na maxa. itd. Swoją drogą, to japończycy w częsci 7 opierali sie na nazwach pochodzących z mitologii skandynawskiej. Juz sama nazwa Midgard w mitologii skandynawskiej oznacza świat ludzi... A jest tego więcej szczególnie imiona postaci itd... :)
Fear me not but fear my hell
Man made me so I could kill
Praise me in the name of war
I destroy both rich and poor
Rupi
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2005, 19:41
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: Rupi »

FF wspaniała seria (moja ulubiona)
oczywiście musz się zgodzic że 7 odsłona jest najlepsza mało ktura gra potrafiła mnie przykuc do monitora co Final Fantasy :]
FF7 na czasy w jakich powstalo poprostu cud miód i orzeszki :D
a muza ehhh nawet teraz pamientam te melodie ;D :mrgreen:
Careful what you wish
You just might get it
hotaru

Post autor: hotaru »

Ja gram teraz w FF6 i bardzo mi sie podoba, ale nie mam porównania, bo to pierwsze ff w jakie gram.
Xardas
Pomywacz
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 19 lipca 2005, 16:34

Post autor: Xardas »

Ja grałem tylko w FF8 i gdyby płytka nie zasiała się u jakiegoś z kolegów,
to napewno bym do tej gry powracał.
A grafika i muzyka w przerywnikach jest poprostu super :!: :!: :!: :!:
rock, rock, rock, rock i jeszcze raz rock.......
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Z Finali definitywnie rządzi Tactics na PSX-a. Rzekłem.
Har Har Har
ODPOWIEDZ