Co dla początkujących?

cRPG Corner
Femina

Co dla początkujących?

Post autor: Femina »

Co polecacie dla początkujących graczy?
Coś co pozwoli zgłębić tajniki wiedzy cRPG a jednocześnie nie przyprawi o zawrót głowy...
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Myślę, że Newer Winter Nights będzie dobry na początek. Ja zaczynałem od Baldur's Gate. (to chyba najlepszy urodzinowy prezent jaki dostałem :)
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

[quote="Sabrae Xoraim"]Myślę, że Newer Winter Nights będzie dobry na początek.[quote]
Zgadzam się całkowicie gra jest prosta, niezbyt skomplikowana. Również polecam KOTOR-a, podobne zalety jak NWN + kapitalna fabuła, no i rycerze Jedi :lol:
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Final Fantasy i Front Missiony na SNESA - te lepsze i prostsze cześci.
Har Har Har
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Na Final Fantasy i Front Mission się nie znam, więc się nie wypowiem... Ale proponowałbym Fallouty - jest to gra ciekawa, oczywiście przy tym produkt wysokiej klasy, a w dodatku dość naturalna (tzn. nie wymaga jakiejś wielkiej "wiedzy growej", że tak to określę, czyli znajomości pewnych schematów). Poza tym jest chyba wystarczająco prosta, żeby sobie poradzić... Ja sobie radziłem będac początkującym :)
inuzuka
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2006, 17:42
Lokalizacja: Piękny i wogule cute Rybnik
Kontakt:

Post autor: inuzuka »

Gothic 1 no i automatycznie 2 ,proste ,łatwe i przyjemne
jak jest się cmanym to zleci bez problemu.
Final 8 nawet po japońsku problemów z zrozumieniem o co chodzi
nie było za bardao problemu

[Geez... Pisz po ludzku, tego się czytać nie da... No i pisze się 'w ogóle' - popraw orta, bo wstyd! - dop. FLK]
Niewolno brać życia zbyt poważnie bo i tak niewyjdziesz z niego żywy...
http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=50711
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Ja bym polecał Baldury. Co jak co ale to dobra gierka a i wiedza jest dawkowana tak, że spokojnie można wszystko spamiętać :D Ja chyba zaczynałem od Baldurów...a NIE!...Od Necromania czy cos takiego :D Ależ to dawno było ;p
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

każdy zaczynał od Wrót Baldura, zacznij i ty :) tania i w miarę długa, jeśli masz konsole albo emulatory to Chrono Trigera warto poznać
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

snejk pisze:każdy zaczynał od Wrót Baldura, zacznij i ty :) tania i w miarę długa, jeśli masz konsole albo emulatory to Chrono Trigera warto poznać
Nieprawda! Ja zaczynałem od HOM&M III, a Baldur 1 jak grałem to dość szybko mi się znudził. Duża część też zaczynała od Follouta....
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Chrono Triggera warto ewentualnie Dragon Questa II na GBC - lekki klimat, miła muzyka. A ja zaczynałem od.......ZELDY!!!! :twisted:
Har Har Har
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Dungeon Siege I - gra prosta jak konstrukcja cepa. Chodzisz i zabijasz wszystko co się rusza, znajdujesz magiczne artefakty, i ruszasz dalej wyżynając te potężniejsze jednostki. Ogólnie gra się łatwo, szybko i przyjemnie.
Zioman
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 kwietnia 2006, 23:59
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Zioman »

Ta, jeszcze ktoś się zrazi i potraktuje z gory juz wszystkie cRPGi jako hack'n'slashe czy dungeon crawlery. Neverwinter, Baldur, KotOR czy może nawet i Fallout (od którego ja zaczynałem i do dzisiaj mam skrzywienie atomowe, i dobrze mi z tym :D ) są dobre jak na początek.
Dungeon Siege też jest fajny, ale trzeba zaznaczyć że trochę się różni od w/w tytułów i nie nazwałbym go cRPGiem.
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Ta zgadzam się z przedmówcą. H&S nie są dobre, by poznać CRPGi. Ja bym radził coś z łądną grafiką (aby nie zrazić początkujacych oldschoolową grafą takiego Falouta czy BG) i ciekawą fabułą, ale z dosyć skomplikowaną fabułą. Bowiem gdy przechodzi się grę, nie mając pojęcia o jej mechanice :) jest to naprawdę ciekawe doświadczenie. Pamiętam jak sam pierwszy raz grałem w NWN. Nic o D&D nie wiedziałem, ale było miło i przyjemnie ;) Więc polecałbym NWN, Kotora (a zwłaszcza 2) i ewentualnie Morrowinda, gdy ktoś lubi takie klimaty.

A jeżeli macie kasę na kupowanie z zagranicy, i dosyć dobry komp, to kupować Obliviona w ciemno! Opłaca się wydać na niego każdego dollara czy Euro!
Obrazek
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Jak cos ładnego i prostego z dośc ciekawą fabułą to może Final Fantasy X lub Dragon Quest VIII (choc ten jest HC) obie na PS2. Ewentualnie jakis MMORPG?
Ostatnio zmieniony sobota, 22 kwietnia 2006, 11:37 przez Pita, łącznie zmieniany 1 raz.
Har Har Har
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

Fallouty są niezłe dla noobów. Pod względem fabularnym są ciekawe a i można się nieźle wyćwiczyć w RPG-ach. Poza tym gra jest (według mnie) łatwa i postaci nie da się "zepsuć".
Obrazek

Obrazek
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Wg mnie to powinno się zacząć od takich tytułów jak:
:arrow: NWN
:arrow: Fallout
:arrow: Fallout 2
:arrow: BG I
:arrow: BG II
:arrow: KOTOR
:arrow: KOTOR II
:arrow: Gothic I
:arrow: Gothic II
:arrow: Dungeon Siege
:arrow: FF 7, 8 i dalsze
Taka jest moja proponowana kolejność.[/url]
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Jak dla mnie na początek, nawet jeśli to jest cRPG, gracz musi mieć wyobraźnię. A potem zagrać sobie w jakiego MMORPG, gdzie by się nauczył odgrywać postać, a i jakby czegoś nie wiedział, to mili, żywi gracze by mu pomogli. Rzucenie się od razu na głęboką wodę, jest moim zdaniem świetną nauką. Potem już jest tylko z górki.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ