KOSMOGRAFIA

Autorski system fantasy.
Zablokowany
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

KOSMOGRAFIA

Post autor: mrufon »

To zbiór wyobrażeń dotyczących stanu bieżącego wszechświata w związku z obecnością i aktywnością bogów.
Przyznam, że mam z tym cholerny problem. Prywatnie jestem ateuszem i mam poważny problem z tym działem. Zrobiłem go, ale mam wrażenie, że po łebkach...

Jeśli komuś się zechce podłączyć i zaproponuje nas bazie tego, co mamy o bogach na stronie, obszerniejszą kosmografię obejmującą też powiązania między bogami, genezę konfliktów, kosmologię może nawet, byłbym rad niezmiernie.
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: mrufon »

Kwestia religii i sposobu jej postrzegania została już rozwiązana.
Jedna Nadistota, Kreator, czy jak ją jeszcze nazwać składa się z wielu aspektów przyporządkowanych różnym dziedzinom ludzkiej aktywności. Te aspekty, zwane bogami, można opisać używając ludzkich, subiektywnych kryteriów, jak charakter itd.
Opsialiśmy ponad 20 bogów, roztaczających pieczę nad każdą dziedziną aktywności. Jest to typowe rozwiązanie roli bogów w systemie, ale chyba najbardziej sensowne. Daje olbrzymią pulę różnych religii, zwlaczających się kultów i asumpty do wielu przygód na tej podstawie.
Ka[płani obdarzeni są dość szczególnymi mocami, mianowicie mogą. korzystając z afektu swoich bogów, rzucać zaklęcia. Jednak każde takie zaklęcie kosztuje tzw. Punkty Łaski. PŁ zyskuje się przez realizowanie doktryny swej rreligii, np. za życie zgodne z jej przykazaniami, za ofiary itd. Dokładne zasady punktowania są opisane jeszcze na surowo, w brulionie.

Co wy na to?
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
Zablokowany