[Inny]Lachrymologia

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
Suhar
Majtek
Majtek
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2005, 19:33
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

[Inny]Lachrymologia

Post autor: Suhar »

Jakiś czas temu zacząłem słuchać Tool'a. Natknąłem się na stronach internetowych poświęconych temu zespołowi na taki zwrot, jak "lachrymologia" (inaczej "terapia łez"). Zainteresowałem się tą lachrymologią, lecz wiem o niej bardzo niewiele.. czy ktoś też coś o tym słyszał ?
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.
I sure could use a vacation from this

Bullshit three ring circus sideshow of
Freaks
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Lachrymologia - teoria z pogranicza psychologii i filozofii religii, została opublikowana w 1949 przez Ronalda P. Vincenta w książce "A Joyful Guide To Lachrymology". Zakłada ona, że drogą do oświecenia jest wyłącznie dotarcie do źródeł i zrozumienie własnego bólu, zarówno fizycznego jak i emocjonalnego, zaś podstawowym narzędziem płacz.

A tutaj link:
http://www.cgm.pl/gwiazdozbior/wyswietl ... RE=2753204

Nie słyszałam o tym wcześniej, ale w necie można znaleźć wszystko ;)

BTW. Google Ci się zepsuło?
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Suhar
Majtek
Majtek
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2005, 19:33
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Suhar »

Nie, nie zepsuło mi się... ale w internecie jest mało wiadomości o lachrymologii, a ja chcę się dowiedzieć więcej :P
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.
I sure could use a vacation from this

Bullshit three ring circus sideshow of
Freaks
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

To polecam encyklopedię i wycieczkę do bioblioteki :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Villemo
Bombardier
Bombardier
Posty: 622
Rejestracja: wtorek, 4 października 2005, 15:21

Re: [Inny]Lachrymologia

Post autor: Villemo »

Suhar pisze:Jakiś czas temu zacząłem słuchać Tool'a. Natknąłem się na stronach internetowych poświęconych temu zespołowi na taki zwrot, jak "lachrymologia" (inaczej "terapia łez"). Zainteresowałem się tą lachrymologią, lecz wiem o niej bardzo niewiele.. czy ktoś też coś o tym słyszał ?
Hmmm.... Terapia łez...To brzmi, jakby ktoś leczył się płacząc... :cry: :cry: :cry:
Fie fye foe fum,
I smell the blood of the asylum.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Wg mnie Wikipedia jest dobrym zrodlem

Link dla zainteresowanych (o ile nie boja sie angielskiego ;) )

http://en.wikipedia.org/wiki/Lachrymology
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a ja pierwszy raz o tym slysze i mysle ze moze to polegac na przyzwyczajeniu sie do smutku. Placzesz, placzesz potem coraz mniej i pomalu wracasz do zycia .. wiem to z wlasnego doswiadczenia
Suhar
Majtek
Majtek
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2005, 19:33
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Suhar »

Falka pisze:To polecam encyklopedię i wycieczkę do bioblioteki :)
Jedyna książka poświęcona lachrymologii nie występuje nawet w spisie książek napisanych w ciągu ostatnich stu lat i znalezienie jej jest praktycznie niemożliwe... ta książka dla wielu jest legendą.
A lachrymologia polega na zrozumieniu swojego bólu, nie dzieleniu się cierpieniami z innymi ludźmi. Nie wolno sobie wmawiać, że coś spieprzyliśmy, gdzieś popełniliśmy błąd.. Chodzi o to, by poznać swój ból, jego mocne i słabe strony... a podstawowym narzędziem lachrymologii jest woda, oraz łzy, które maja działanie oczyszczające. Oczyszczają ciało, duszę, umysł, serce..
Aha i mała ciekawostkę - tę książkę napisał koleś, któremu jakiś kombajn (czy coś w tym stylu) przejechał żonę.. i nie mógł zapomnieć o bólu. Po prostu zrozumiał go, przezwyciężył. Jeśli słyszeliście kiedyś o czymś takim jak scjentologia, to wiedzcie, że lachrymologia to całkowite przeciwieństwo scjentologii.
To wszystko co wiem na temat lachrymologii... a chciałbym wiedzieć więcej, ale widzę że to nie będzie łatwe zadanie... :/
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.
I sure could use a vacation from this

Bullshit three ring circus sideshow of
Freaks
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Some feel that lachrymology was actually made up by Tool in order to make fun of L. Ron Hubbard and scientology, either as a satire or an antithetical.
Ja bym przystawal do tej teorii :P Sam tytul ksiazki ("Radosny przewodnik po Lachrymologii) i ta historia z plugiem snieznym by na to wskazywaly :P
Suhar
Majtek
Majtek
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2005, 19:33
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Suhar »

W sumie to możesz mieć rację... ale w gruncie rzeczy lachrymologia nie jest głupia... to działa. Obojętnie, czy to wymyślił Maynard, czy Vincent, czy Bóg wie kto jeszcze...
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.
I sure could use a vacation from this

Bullshit three ring circus sideshow of
Freaks
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

taki ksiazki jak i joga i inne tego takie podobna sa moim zdaniem dla ludzi ktorzy nie potrafia sami dac sobie rady w zyciu i szukaja jakis pomocy troche to chore wierzyc w jakams tam lachrymologie i probowac sie nia "pocieszyc" a jak nie wyjdzie to potem znow cos innego?? W tym czasie bym juz sam sobie dal rade d:
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Wiesz, ludzie zazwyczaj w cos wierza. Jedni wierza w Boga, sa chrzescijanami, inni wierza w Budde, a inni wyznaja lachrymologie, szintoizm, itd, itp. Dla mnei to tez jest dosc bez sensowne, ale coz.. widocznie tacy sa ludzie :)
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

no ale np. ja nie potrafilbym zaufac jakiejs jodze lub buddzie bogowi nie poswiecam swoich problemow i nie lcize ze on je rozwiaze tylko sam proboje
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Wiesz, religie wschodu opieraja sie na nieco innych zasadach niz religie europejskie.. w sumie, to chyba po prostu buddysci daza do poznania i zrozumienia swojego bolu i wyzbycia sie go... ale w sumie to chyba kazde wyznanie ma to na celu, tylko troszke inne drogi. Czemu wiec krytykujesz jakas z nich?
Guerilla

Post autor: Guerilla »

Zainteresowanych lachrymologią odsyłam do http://tool.rockmetal.art.pl/
Tam znajdziecie w miarę jasną choć nie wyczerpującą definicję czy też analizę założeń tej filozofii :?
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Proszę, nie mieszajcie religii z filozofią. Ani lachry-costam (z tego co wiem to faktycznie jest to humbug) ani np scjentologia to nie są religie (mimo że czasem chcą za takie uchodzić). Religia oprócz systemu wierzeń i przekonań, rytuałów oraz pewnego kodeksu moralnego musi posiadać też pewną mitologię. Charakterystyczne dla religi są też hierofanie i epifanie, które we wszelkich kultach i sektach typu scjentologia nie występują.

Na całe szczęście nie wystarczy wygłosić kilka głodnych kawałków żeby stworzyć nową religię.

Aha - jeszcze raz to podkreślę na wszelki wypadek. Z tego co wiem, to lachrymologia jest żartem Toola. Taki fakt medialny. I tyle. W każdym razie zanim oni rozpoczęli temat, nie było dotyczących tego żadnych publikacji, komentarzy, etc. A już samo to wydaje się świadczyć o fikcyjności tej doktryny, bo humaniści to bez wyjątku zawistni grafomani i na pewno ktoś skorzystał by z okazji aby takiej doktrynie dokopać i ja wyśmiać ;-)
Obrazek Obrazek
Maraas

bez

Post autor: Maraas »

myśl jak chcesz, ale jakbyś miał chodź troche pojęcia o muzyce, przepraszam: sztuce tool'a to byś wszystko inaczej odbierał. Niestety nie dane ci jest ją zrozumiec, więc nie wypowiadaj sie na tematy o których nie masz pojęcia. pozdrawiam
ODPOWIEDZ