[Pn'P RPG] Jak zacząć?

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
ODPOWIEDZ
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

[Pn'P RPG] Jak zacząć?

Post autor: PrQ »

Jestem początkującym RPG'owcem i potrzebuje kilku rad
1.Co potrzeba do rozegrania sesji
2.Co to są systemy autorskie(czy jakos tak)

Prosze o pomoc!!! :cry:
Prosiak (PrQ)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo złożona. Tak bardzo, że naprawdę uważam, że nie ma sensu pisać tutaj tego wszystkiego. Od siebie mogę dodać tylko tyle, że już 1 września ukaże się nowa Tawerna RPG, a w Działce Mistrza Gry będzie tekst, który - myślę że satysfakcjonująco - odpowie na Twoje pytania. Pisałem go właśnie z myślą o poczatkach prowadzenia i jak dobrze pamiętał zajmował łądnych kilka stron w Wordzie... Nie ma tu miejsca na przeisywanie go, a niecałe dwa tygodnie chyba mozesz poczekać...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

na szybko:
1. kostki, kilku debi...ehm... graczy, system (podstawka do czegos)
radze skoczyc do jakiegos sklepu rpg w twojej okolicy i pogadac z sprzedawca. co do graczy to popytaj wsrod kumpli
2. systemy tworzone przez maniakow rpg ktorzy chca wykreowac wlasny swiat (+ czesto swoja mechanike, ale to nie regola) i zwykle udostepniaja system za free w sieci (czasami zdziercy chca kasy, ale to rzadkosc).

jak niemasz kasy na system albo niewiesz czy bedziesz gral to zobacz sobie cien albo krysztaly czasu
<wspomnienie> ale fajna byla pierwsza sesja rpg... fajnie sie gralo pololbrzymem w KC... </wspomnienie>


http://www.krysztalyczasu.prv.pl/
a co do cienia to niepamietam adresu, ale na forum jest subforum o cieniu, tam jest adres :)

milego grania :)

(zasmial sie demonicznie i wpisal kolejna osobe do ksiegi uzalezniencow :twisted: )
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

do rozegrania sesji potrzebujecie kilka osob i mase wyobrazni. Tak na prawde nic wiecej wam nie potrzeba, no ewentualnie kartka papieru i olowek zeby robic notatki.
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

:D Dzienki ale wie ktoś gdzie w toruniu jest sklep z eRPeGie??
bo wyobrażnia już jest (I to dużo) gracze też (3 bo 3, ale to lepsze niż nic ) :)
Prosiak (PrQ)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Mozesz kupic cos online. Sprzedarz podrecznikow prowadzi tez empik, ktory za darmo sprowadzi dla Ciebie ksiazeczki (o ile maja w ktoryms z empikow w calej Polsce).
Hmm, ja bym bardziej oponowal za narracyjna. W koncu tak zaczynalem ^^ Nasz mg kupil podreczniki po ponad pol roku grania ^^ Tak na oprawde takie rzeczy ograniczaja wyobraznie mechanika. No ale wybor nalezy do was. Zycze milej zabawy
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

3 to prawie akurat! (: w toruniu ? a nie mozesz np. sobie w necie zamowic ? d:
Equinoxe
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 87
Rejestracja: piątek, 3 września 2004, 16:00
Numer GG: 9393875
Lokalizacja: Toruń - Europejska Stolica Kultury 2016

Post autor: Equinoxe »

A to zależy czego potrzebujesz.
Jeśli jakieś śmiszne akcesoria (vide kostki), to powinien Ci styknąć sklep na początku Szerokiej (od strony Kopernika), po lewej. Na rogu, taki zawalony i ciasny. Mają tam też bitewniaka i jakieś dodatki do Warkloca. Ale ogólnie to ubogo.
Więc - całkiem sporo Dungeons&Dragons jest w Empiku. Gdzie jest- chyba wiesz? Razz
Poza tym jeden sklep z RPG jest też na Szerokiej, spytaj w Hobbicie (no dosłownie rzut beretem od Empiku).
Ogólnie jest w Toruniu chyba jeszcze jeden, ale nie wiem gdzie, bo nigdy nie potrzebowałem do niego zajść. Proponuję, byś spytał o erpegowe rzeczy właśnie w Hobbicie albo w tym wspomnianym na początku sklepie na rogu, od Kopernika, bo facet pewnie się będzie orientował.

Pozdrówa
-=Equinoxe=-

"Even the smallest person can change the course of the future"/ "Lord of the Rings", J.R.R. Tolkien
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Myślałem że już sie tu nie odezwę ale dajcie mi proszę jakieś linki sklepów z RPG ( on-line'owych oczywiście)
Prosiak (PrQ)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

http://plus.rpg-portal.pl/

tu mozesz kupic NEUROSHIME (ktora polecam, bo sam prowadze, a system jest prosty, swiat swietny, a ta mieszanka jest GENIALNA!) i Monastyr (nigdy niegralem ale jest podobno niezly)
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Dzienki i mam nadzieję że już sie tu nie odezwę...chociaż mógł by ktoś popodrzucać mi na pw jakieś ciekawe linki które mają związek z ,,Grami zespołowymi" lub scenariusz do przygody (chce być MG) na mój e-mail oczywiście...
Prosiak (PrQ)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jak juz wspominałem dziś ukazał się tekst o początkach prowadzenia - wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj: http://www.tawerna.rpg.pl/dane/trpg/taw ... /dmg2.html
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ