Zakup płyt metalowych

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
Zablokowany
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Zakup płyt metalowych

Post autor: mqm »

Ponieważ mikołaj był w tym roku hojny, postanowiłem wydać otrzymane pieniądze na zakup płyt z metalem. A sumka jest dość spora- 100zł. Trawię metal w prawie każdej odsłonie. Może ktoś mi poleci 2/3 płyty? Zależy mi na czymś ciężkim, klimatycznym i „gęstym” tzn. :mrgreen: Death Metal, Black Metal, Trash Metal i Gothic Metal (ten akurat może być lżejszy ;) ). Nie wiem na jaką płytę się zdecydować, zwłaszcza że jest ich na rynku całkiem sporo a jestem fanem metalu dopiero od ok. 1,5 roku, więc jak na razie słabo orientuje się w temacie a moja kolekcja płyt jest bardzo uboga :( . Chciałbym więc prosić o polecenie kilku płyt :D .
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Deep »

Jak chcesz coś cięzkiego to na PW do Heimdalla ;)
Ja bym ci zaproponował taką listę:
Bathory - Blood Fire Death
Behemoth - Demigod
Vesania - God The Lux
Satyricon - Now, Diabolical
Opeth - My Arms Your Hearse
Children of Bodom - Follow The Reaper
Lub płyty Summoning, Arch Enemy czy Slayera (dwóch pierwszych nie podam jakich bo nie znam zbyt dobrze tych zespołów a trzecie - wszystkie są dobre ;))

I w ogóle przenisłbym topic do pomocnej dłoni.
.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Epyon »

Disturbed - Believe
Disturbed - Ten Thousand Fists
Disturbed - The Sickness

Zwłaszcza ta druga mi się podoba. Ale najpierw przesłuchaj sobie parę utworków na You Tube, żeby nie było, że ci bubel wciskam. ;)
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Deep »

Disturbed akurat bym nie podciągnął pod zaden z gatunków metalu, który kolega wymienił.
Jak chcesz cos mega-doomowego to jeszcze My Dying Bride proponuję.
.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: LOD »

Trzeba zacząć od klasyków!!
Slayer - Reign in Blood
Moonspell - Darkness & Hope (jak coś bardziej lżejszego i nie w klimacie Crawa, bo jak sam kiedyś stwierdził, to jego najmniej ulubiony album, a mój najbardziej ;))
Moonspell - The Butterfly Effect (to akurat ulubiony Crawa, a moim zdaniem drugi fajny ;))
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Heimdall »

Proponuję poczekać chwilę z zakupem, aż ukaże się najnowsza płyta Vesanii Distractive Killusions. TUTAJ można za darmo, legalnie przesłuchać jeden kawałek z tej płyty. Album powinien ukazać się 21 stycznia. Oprócz tego polecam wszystko Bathory'ego oprócz Octagon i Requiem (najbardziej polecam Hammerheart jeśli lubisz klimatyczną, epicką muzykę lub Blood Fire Death jeśli wolisz szybsze granie) wszystko Enslaved (niby black metal, ale nowsze płyty po są bardziej progresywne np. najnowsza płytka Ruun , starsze są surowsze i bardziej "blackowe", chociażby Eld) . Theogonia, najnowsza płyta Rotting Christ też jest niezła.
...
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: mqm »

Epic i Doom też mi się podoba (przesłuchałem parę utworów zespołu Nightwish i Tiamat).

Dzięki! Jutro sobie posłucham i zastanowię się nad listą zakupów ;) . Czekam też na dalsze propozycje. Zastanowię się nad klasykami. Może Black album Metallic'y? Chociaż trochę drogi jest.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Deep »

Black Album Metallicy mam. Jak już chcesz Metallice to udez w starsze albumy bo sa lepsze IMHO. Kill 'em All to mój ulubiony.
Jak lubisz brzmienia epickie to poleciłbym Turisas i Ensiferum
.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Heimdall »

Aha, i jeszcze polecam Amon Amarth. Coś pomiędzy melodic death'em, a viking metalem. Moja ulubiona płyta to With Oden Of Our Side . A z epickego metalu to Summonig "Oath Bound" lub "Stronghold" (moja ulubiona, ale ma cięższy klimat, Oath Bound jest ich chyba najlżejszą płytą, chociaż ciężko to stwierdizć, bo to dziwny zespół ;)).
...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Deep »

Amon Amarth również polecam. Świetny klimat.
A tak przy okazji jakbyc znalazł (w co wątpię) to Темнозорь też daje radę.
.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Craw »

To ja tez cos polece ;)

Behemoth - Demigod albo Grom
Moonspell - Under Satanae badz Wolfheart badz wspomniany wczesniej Butterfly Effect (ale ostrzegam, ta plyta jest na poczatku trudna w odbiorze).
Emperor - Anthems to the Welkin at Dusk
Acid Drinkers - Infernal Conncection

A najlepiej to wydaj cala kase na Ulvera (jakiegokolwiek) i poznaj co to oznacza obcowac z muzycznym geniuszem.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: WinterWolf »

Jeśli epic power metal Cię interesuje polecam Blind Guardian. Bardzo przyjemnie się tego słucha. Poza tym oczywiście z cięższego nieco brzmienia Demons&Wizards, Iced Earth, Iron Savior.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Misunderstood
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 20:17

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: Misunderstood »

Polecam płyty zespołu Cynic np Focus . (mniej wiecej progressive death metal, technical death metal)
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Zakup płyt metalowych

Post autor: mqm »

Zdecydowałem się na:
-Iced Earth - Night Of The Stormrider /45zł/
-Behemoth – Demigod /30zł/
+10zł za przesyłkę = 85zł :D
Wszystko zamawiam w tym sklepie: http://www.fan.pl/ , a to dlatego, że oba tytuły są tam dostępne :) .

W najbliższym czasie (lub jeśli uzbieram więcej kasy :) ) kupię też jakąś płytę Blind Guardian (WinterWolf, możesz mi napisać, które są warte uwagi?) i Emperor'a .

Dziękuję wszystkim za pomoc!
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Zablokowany