[Inny] gitara

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
ODPOWIEDZ
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

[Inny] gitara

Post autor: laRy »

no zamierzam zaczac grac na gitarze i szukam porady! jaka gitare akustyczna kupic? limit kolo 150€ niemusi byc super, musi byc taka zeby poczatkujacy (czyt. ja) mogl na niej grac.
NIEprzyjmuje ofert sprzedazy!!!
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Post autor: Zguba »

A czym sie rozni gitara akustyczna od klasycznej? I ilustrunową gitarę początkujący winien zakupić? Też mnie bierze, tylko nie rozumiem podziału gitar :/
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

akustyczna to takie drewniane cos z 6 strunami :D czym sie rozni od klasycznej to niewiem, a jak zaczynac to tylko na 6 strunowej...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Kiedy ja kupowałem gitarę (to było dawno, ale dbam o nią jak o swoja skórę wiec jest wciąż jak nowa i gra jak marzenie) to mój nauczyciel muzyki powiedział, ze hiszpańskie gitary są jak niemieckie samochody jeśli chodzi o jakość. Dlatego osobiście polecam hiszpański produkt (kiedyś miałem polska - była fatalna).

Ja uzywam Admiry (model Paloma).
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Akustyczna ma metalowe struny (zupelnie inny dzwiek), wezszy gryf i inna budowe pudla (troche wieksze).
Ogolnie gitarze akustycznej blizej ksztaltem gryfu do elektryka.

ja sam doradzalbym akustyka i najlepiej uzywanego.. co mialo sie powyginac w drewnie juz sie wygielo...
milo jakby mial uklad elektryczny - elektro-akustyk- (wtedy mozna czysto nagrywac, dawac mu rozne ladnie dodatki , a nawet robic z niego gitare elekrtyczna)
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Cort, Fendery dg 5,6, moze Yamaha. Ciezko doradzic cos wiecej, dobrze by bylo zebys dorwal kogos kto sie zna i przespacerowal sie po sklepach. Jezeli nie masz takiej osoby to troszke losowosci w tym zakupie bedzie. Ale moze akurat bedziesz mial szczescie i troche ci instrument posluzy. Aaa, i koniecznie dobrze sobie ustaw sprzecior zaraz po zakupie, bo znam ludzi, ktorzy tego nie zrobili i teraz zaluja. A podstawowy warunek, zebys wogle myslal o zakupie: musi miec rowno nabite progi i stroic.
guevara
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 29 września 2005, 12:31
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: guevara »

Kiwi pisze:Cort, Fendery dg 5,6, moze Yamaha
Stary... za 150 Euro nie kupisz takich gitar. :( Ale powiem Ci jedno - szukaj w salonach RIFF (są chyba w całej Polsce) mają całkiem korzystne ceny. Tak na parginesie: Dobre jakościowo, nie firmowe gitary to np. Stagg. Tak za 300 zł będzie już spoko akustyk.

P.S. Zaczynam tworzyć stronkę o gitarach, na razie jednak nie mam czasu ale może kiedyś coś z tego będzie. Wstępny projekt znajduje się na: http://tab.riff.w.interia.pl/ Oglądajcie i piszcie na maila: tab.riff@interia.pl. Jak macie coś co pasuje na tą stronkę to podeślijcie. Z gory dziękuje, pozdrawiam.
Kretyńskie gadanie...
...inter morriem et magistra Policarpum.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

A mi jest przykro, bo w Polsce nie ma prawie gitary, jaka chcailbym kupic.. nie wiem, czy se nie sciagnac z usa. Ktos w ten sposob kupowal kiedys cos i wie, jak ominac clo?
guevara
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 29 września 2005, 12:31
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: guevara »

Ciekawa. Pewnie masz niezłe wymagania. Ale w czasach dzisiejszych masz wszystko: od Les Pauli przez Ibanezy, Jacksony po Fendera. Są firmy które robią gitarki na indywidualne zamówienia. Są tańsze odpowiedniki firmowych instrumentów (wcale nie są złe, ba:!:czasami nawet dużo staranniej wykonane). Podobają mi się starsze produkcje firmy Mayones (Polska firma :!: ).

Ale jestem ciekaw czego oczekujesz, ze chcesz ściągać z usa :?:

Pozdrawiam RPG'owców i gitarzystów.
Kretyńskie gadanie...
...inter morriem et magistra Policarpum.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Pewnie masz niezłe wymagania.
Po prostu chcialbym BC Richa w wersji NJ, najlepiej z siedmioma strunami, a takich w Polsce null ;]
Są firmy które robią gitarki na indywidualne zamówienia.
Sa, ale ja nie jestem na tyle obeznany we wszystkich czesciach gitary, by zlozyc zamowienie u lutnika.
Podobają mi się starsze produkcje firmy Mayones (Polska firma ).
Kiedys mialem Mayonesa.. KTM-1 zdaje sie i raczej niezbyt fajna to gitarka. No,ale stara byla i sie ja sprzedalo. Obecnie jesli dobrze sie orientje to Mayones podpisuje sie juz w tych baridzje 'klasycznych' elektrykach w cenie ktora jest absolutnie nie na moja kieszen, a tak to sa Flame'y.. zreszta, nawet rozmyslalem zakup Flame Signuma Gothic i EXG-7, tylko, ze w zadnej z nich nie ma Floyd Rose, a ja wlasnie chcialbym teraz grac na gitarce z wajha.. poza tym znalazlem okazje zakupu Jacksona WRXT i BC Rich NJ Bicha z niemiec.. nom, ale zdecydowalem sie na tego pierwszego. przynajmniej na dzien dzisiejszy mysle, ze wlasnie Warriora kupie :)
Ale jestem ciekaw czego oczekujesz, ze chcesz ściągać z usa
Nie za wiele - BC Rich NJ Beast z kalsycznym Floyd Rosem. Ale na razie to odkladam jego zakup.
ODPOWIEDZ