[inny] walka w LARPie.

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
ODPOWIEDZ
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

[inny] walka w LARPie.

Post autor: Gisher »

Mam następujące pytanie: jak rozgrywa się walka w LARPie? Słyszałem o walce "bez dotyku", o grze w kamień, papier, nożyce, o prostych rzutach kośćmi, ale chciałbym wiedzieć, jak to dokładnie wygląda. Proszę o pomoc :) .
Hakuna matata!
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

To zależy. Od wszystkiego. Od tego, jacy są gracze, od terenu, od tego, czy to jest konwent czy bieganie z kumplami po lesie, od rodzaju LARPa... Każdy świat jest inny, i wamaga innych czynników. Grając w Fallouta, Neuroshimę możesz kupić z kumplami karabinki ASG, dobre okulary/gogle, znaleść opuszczone ruiny i świetnie się bawicie :) W każdym innym systemie walka będzie inna. Możesz walczyć tępymi mieczami (co raczej odradzam, bo o wypadek nie trudno) Kijami jo, bo, hanbo... Albo zwykłymi, prostymi gałęziami. Możesz kupić gumową atrapę noża... Walczyć też można gołymi rękami, na zasadzie zadawanych ciosów otwartą dłonią (np jeden atakuje, trzy ataki, drugi się w tym czasie broni, zamiana ról)

Co do miejsca, to musisz je dokładnie zbadać. Bo jak będziecie biegać z kijami po polance w parku to szybko spotkacie się z panami w niebieskich ubrankach...

Walkę w papier, kamień, nożyce uważam za idiotyzm. Co to za walka? Żadna. Emocje jak podczas oglądania "Mody na sukces"...

No ale ekspertem w LARPAch nie jestem, więc bardziej się nie wypowiadam...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Post autor: Gisher »

Chodzi mi o LARP konwentowy, szczególnie jak można rozwiązać rzucanie czarów. Np. fireball to pomarańczowy ping-pong, oplątanie to to, że przeciwnik nie może się ruszać przez ileś tam sekund, uciszenie to przez ileś sekund niemożliwość rzucania czarów?
Hakuna matata!
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

To wszystko zależy od larpa. Są larpy w których potyczki przeprowadzane są metodą papier, kamień, nożyce; są takie jak Morkon, w którym walczy się otuloną bronią i strzela strzałami z otuilnowymi warstwami na końcu; I są także larpy(modern/postapocalyptic), które rozgrywa się w nocy i ostrzeliwywuje się... Latarkami. A zasad magii niestety nie spodkałem. Miałem natomiast nieprzyjemne przygody ze specjalnymi zdolnościami...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Najlepsze LARPy w któer grałem opierały się na założeniu o niestosowaniu przemocy - czy to miejsce było na któe nie można było wnosić broni, albo czas zawieszenia broni, ale rozgrywały się w miejscu w którym dostęp do oręża był ograniczony... To jest najlepsze biorąc pod uwagę to, ze chyba nikt niechciałby ginać przed końćem gry.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Pozwolę sobie dać link do tematu dotyczącego m.in. o walce na LARPach :)
http://tir.yum.pl/forum/viewtopic.php?t ... 14ed7370ee
ODPOWIEDZ