Anime

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Anime

Post autor: makk »

Naszła mnie ostatnio chęć na anime ale nie znam sie aż tak bardzo w temacie. Może ktoś może podpowiedzieć co warto obejrzeć, tzn. z dziedziny fantasy. Oczywiście pomijając Slayers :twisted: Naruto no i może coś o samurajach jak znacie tytuły i szybki opis. Ninja Scroll oglądałem. Interesują mnie głównie movies ponieważ odcinki seriali za długo mi się na torencie zasysają.

Dzięki z góry za pomoc :twisted:
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Poleciłbym ci X: The Destiny War z 1996, z tym że ta kinówka jest poplątana i ciężko cokolwiek skapować bez znajomości historii. Klimat: japońskie fantasy.
Obrazek
Jazzwhisky
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 16:55
Lokalizacja: Lublin/Puławy
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

polecilbym Mononoke Hime i Sen To Chihiro No Kamikakushi, takie dwa mocne i bardzo dobre hity, takze chyba nie slabszy Hauru No Ugoku Shiro

standardy ktore trzeba znac ;)
pozdro.
"A case to end all cases..."
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Ja najbardziej polecam "Noc świetlików", o ataku bombowym na japonie.
Jazzwhisky
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 16:55
Lokalizacja: Lublin/Puławy
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Prentki pisze:Ja najbardziej polecam "Noc świetlików", o ataku bombowym na japonie.
Grobowiec Świetlików :> czyli Hotaru No Haka...

No, ale mialo byc fantasy :DDD
"A case to end all cases..."
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

"Kroniki wojny o Lodoss" są fajne, ale to jest serial.
Chcicałam polecić Mononoke i Spirited Away, ale mnie Jazzwhisky wyprzedził, więc będzie tylko "Mój sąsiad Totoro" ;) Nie wiem, czy to można fantasy nazwać, ale za to są fajne, grube, puchate zwierzątka :D Misię bardzo, polecam.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Zapomniałem dodać "Lodoss ogladałem" :D i księżniczkę Mononoke

Ale dziękuję :wink:
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Nie wiem co jest anime a co nie, ale polecam to co mam w avatarku czyli Hellsinga, prócz tego Neo Genesis Evangelion, Vampire Hunter'a... Przynajmniej tyle oglądałem :P.

EDIT:
Dodaj do tego Ghost in The Shell :).
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

GITS jest fajny, polecam obie części. Serial za to niekoniecznie.

A z rzeczy mniej poważnych warto obejrzeć Excel Sagę i Puni Puni Poemi (z czego to drugie dopiero po obejrzeniu ES).
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

:arrow: Oczywiście "Spirited Away" (obowiazkowa pozycja, chyba na Canal + ją puszczają) - 100% fantasy
:arrow: "Ruchomy Zamek Hauru" - 100% fantasy
:arrow: "Vampire princess Miyu" - 60% fantasy, 40% mhrok
:arrow: "Hellsing" nie ma o czym gadać, nie oglądałeś? WYJDŹ! - 1000%
:arrow: "Neo Genesis Evangelion"- 100% techno fantasy
:arrow: "Dragon Knights 4 ever" - 50% fantasy 50% hentai XD (elfki wiecie...)
:arrow: "Lodoss" - świetne nie ma o czym mówić. Niektórych może drażnić kreska, ale to było drugie anime które obejrzałem na hyperze po IRII i bede je czcił - 100% fantasy
:arrow: "X: The Destiny War" fajna kreska troche Evangeliona przypomina, fajnie sie tłuką - 100 % fantasy
:arrow: "Gilgamesh" - 100% dziwne fantasy. Nie trawie.

iii...

Arjuna czyli "Earth girl Arjuna" - 50% fantasy 50% anime filozoficzne - mój faworyt, po obejrzeniu miesiąc nie deptałem trawy... a do hamburgerów nadal mam odrazę.

Jeszcze tego było dużo ale tytuły powylatywały mi z głowy... kiedyś dopisze.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

"My neighbour Totoro" jest fajne. Klimatem przypomina Spirited away. Warto obejrzec.
No i oczywiscie "Akira", absolutnie obowiazkowa pozycja.

edit:
Aaaaa! Wlasnie sie zorientowalem, ze Falka juz o Totoro napisala. Sorry za nieuwage.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Jazzwhisky
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 16:55
Lokalizacja: Lublin/Puławy
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Force ray pisze: :arrow: "Hellsing" nie ma o czym gadać, nie oglądałeś? WYJDŹ! - 1000%
Juz nie przesadzaj, znam conajmniej kilka osob, ktore uwazaja Hellsinga za przereklamowanego sredniaka dla napalonych nastolatkow... ;P
Anime mnie tez raczej.. znudzilo, jednoczesnie mysle, ze jest sporo innych kawalkow ktore bardziej zasluguja na to "1000%", no ale juz sie przymykam, nad gustami sie ponoc nie dyskutuje, ole.

P.S. Fantasy, kurde!
"A case to end all cases..."
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

Trochę dziecinne - Shaman King. Leci chyba jeszcze na Jetixie, ale mnie się tam podoba. Ja teraz jestem na etapie Naruciaka.
Juz nie przesadzaj, znam conajmniej kilka osob, ktore uwazaja Hellsinga za przereklamowanego sredniaka dla napalonych nastolatkow... ;P
Anime mnie tez raczej.. znudzilo, jednoczesnie mysle, ze jest sporo innych kawalkow ktore bardziej zasluguja na to "1000%", no ale juz sie przymykam, nad gustami sie ponoc nie dyskutuje, ole.

P.S. Fantasy, kurde!
Podpisuję się pod to - ogólnie anime lubię, ale raczej takie Naruciaki, Dragon Balle czy Shaman King (o Pokemonach nie wspominając :lol: ). Czasem sobie obejrzę Slayersów, choć jest to dla mnie mało atrakcyjne anime. A hellsing ? Boże, nie wiem jak mój kolega może to oglądać .... Teraz już wiem, skąd ma skrzywioną psychikę (rzucił się na mnie z nożem jak u nie go byłem i TAK to ktoś z tego forum).

P.S. Jak jestem zdołowany i zakompleksiony oglądam Dokuro-chan, ale tam to tylko chumor i to mocno poje .... przesadzony.
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

:arrow: Yaiba - legendarny samuraj. O chłopcu który chce zostac pooooterznym samurajem ale jest idiotą (wszyscy mu to mówią) magiczne kule, miecze mocy, skretyniałe demony i duzo humoru. Słowem pocieszne.
:arrow: Magic Knights Rayearth - dziewczyńskie anime ze stajni Clampa, mimo to dobre.
:arrow: Fulmetal alchemist - 100% miodu.


Oto stona która powinna ci pomóc, szukaj pod "related tags" w celu sprecyzowania konkretnego gatunku:
http://www.tv.com/index.php?type=42&act ... tasy,anime
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A ja polece cos, co znaja chyba tylko weterani, czyli Dragon Half! Powstaly tylko dwie OAV, ale i tak warto obejzec ;) Swietna zabawa gwarantowana.

Poza tym z mniej fantasy, to: Vampire Hunter D, Akira, filmy Miyazakiego, Jin-Roh, OAV Kenshina (podkreslam, ze ma to byc pierwsza OAV liczaca 4 odcinki - pozostalych aniowanych Kenshinow NIE RUSZAC!). Jak se o czyms przypomne, to dopisze, ale szczerze mowiac niezbyt chce mi sie myslec.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

yyy....

:arrow: Ostatni Strażnik Magii
:arrow: Vision of Escaflowne (polecam)
:arrow: Łowca dusz :D ale tego w formie filmu nie uświatczysz.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Co do Hellsinga - anime ssie pento szatana. OAV jest o dwie klasy lepszy, ale i tak nie dorównuje mangowemu oryginałowi.
Obrazek
ODPOWIEDZ