Forgotten Realms...:/

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
ODPOWIEDZ
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Forgotten Realms...:/

Post autor: PrQ »

Witam tawerniana brać... :p...miałem taki pomysł: Aby kupić jedynie opis świata do FR...ale niby trzeba kupić jeszcze podręczniki do D&D...moje pytanie co znajduje się w podręczniku ?? (No wiecie opis świata tzw. mechaniczyny czy jak??)
Prosiak (PrQ)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

To ja powiem tak: jezeli masz podrecznik do Warhamca np, to olej DDkowe podreczniki, kup setting w FR i dostosuj go do systemu mlotkowego. Podobno sprawdza sie wrecz genialnie :)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Szczerze mówiąc też chciałem to kiedyś zrobić. Ale to na dłuzszą metę nie ma sensu bo w Settingu FR jest tyle spraw związanych z corową mechaniką że bez tego się nie obejdzie. Chyba, że lejesz na mechanikę, w takim razie możesz tez lać na kupno FR :D wystarczy poczytać w empiku setting i wziąć mech z WFRP.

Pociesze cie z sieci mozna ściągnąć skrócone zasady (bez rozdrabniania się i obrazków) w ramach otwartej licencji gry... Możesz także przez eMula... okraść WotC :D

jak znajde dam linka
Ostatnio zmieniony środa, 25 października 2006, 16:32 przez Force, łącznie zmieniany 1 raz.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Force ray pisze:Pociesze cie z sieci mozna ściągnąć skrócone zasady (bez rozdrabniania się i obrazków) w ramach wolnej licencji gry... Możesz także przez eMula... okraść WotC :D


Taa??...Czy mógłbyś rozwinąć tą myśl??...
Prosiak (PrQ)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

http://www.wizards.com/default.asp?x=d20/article/srd35
To darmowe zasady, mają swoisty minus; okrojone z szczegółów i obrazków są nieco nie przystępne. Poza tym są po angielsku. Co do okradzenia WotC to chyba nie musze wyjaśnać że dzieki P2P mozna przrez eMula ściagnąć wszystko, jeżeli nie chcesz bawic się w P2P (bo teraz za to mocno ścigają) to pobaw sie w szperacza. W sieci od jest od zajebca pirckich stron z pdfami których nie monitoruje policja :D

ALE NAJLEPIEJ ZROBISZ JAK KUPISZ PODRĘCZNIK I NIKOGO NIE OKRADNIESZ :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

http://www.d20srd.org/ Tego nie będziesz musiał ściągać, zasady w bardziej "ludzkiej formie" i ponadto rysunki do Bestiariusza. Podany przeze mnie link to Otwarta Licencja, którą WotC udostępniło jako podstawę, gdyby ktoś chciał zrobić setting, itp. Nie ma tam opisanego procesu tworzenia bohatera, ale to nie jest chyba żadna przeszkoda?
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Dzieki...ale czy ktoś pisałby się na pomoć w dostosowaniu młotka do FR?? Mam bardzo mało Czasu, więc nie wiem czy dam radę, a szkoda poświęcać sesję..:)
Prosiak (PrQ)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

PrQ pisze:Dzieki...ale czy ktoś pisałby się na pomoć w dostosowaniu młotka do FR?? Mam bardzo mało Czasu, więc nie wiem czy dam radę, a szkoda poświęcać sesję..:)
Dostosowanie na szybkiego:
Drowy i inne elfy: statsy jak u normalnych elfów + dodaj jakieś specjalne umiejętności w stylu Ogni Faerie.
Krasnoludy Szare itp: statsy jak u krasnoludów.
Ludzie: nc.
Niziołki, swifnerbli: statsy jak u niziołasów.

System walki nie musisz zmieniać, najwyżej dodaj kilka zaklęć - zmień Tradycje na jedną wielką Magię z użyciem wszystkich zaklęć, by było heroic.

To chyba wszystko.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Mało czasu, mało czasu... Bez settingu chcesz coś dostosowywać? To tak jak byś brudasa perfumami popsikał. Niby fajnie a jednak. IMPROWIZACJA I ŚCIEMA zawsze byli przyjaciółmi MG.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Force ray pisze:Mało czasu, mało czasu... Bez settingu chcesz coś dostosowywać? To tak jak byś brudasa perfumami popsikał. Niby fajnie a jednak. IMPROWIZACJA I ŚCIEMA zawsze byli przyjaciółmi MG.
To Ty chcesz dostosowywać FR bez settingu do FR? I co jeszcze chcesz wyczarować? :D Kupuj wszystkie podręczniki jak leci i mistrzuj normalnie, a nie na IMPROWIZACJI I ŚCIEMY, jak to Force Ray wspomniał :).
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Cóż poradzić? Masz mało czasu i chcesz zrobić sesje FR mając średnie pojęcie o settingu... Dobra wszyscy niech mają fajne czary, dużo skarbów, wszyscy żli są bardzo żli, dobrzy prawie święci i niech każdy nazywa sie Elminster albo Drizzt. :D Jak masz mało czasu to nikt nic nie poradzi.

Nawiasem mówiac jak ktoś zna świat na szczegółowo pamieć improwizacja to najlepsza rzecz jaka moze zdarzyć sie na sesji.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ