Ocencie!

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
ODPOWIEDZ
Woroszek
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 sierpnia 2006, 18:20

Ocencie!

Post autor: Woroszek »

Mechanika gry


By móc uczestniczyć w rozgrywce tj. sesji potrzebna jest właściwie tylko jedna kostka, której używa każdy z graczy, Kostką zawsze rzucamy dwa razy , ktoś mógłby pomyśleć iż po prostu użyć można dwóch kostek, nic bardziej mylnego! Kostką zawsze rzucamy dwa razy , by móc odkryć znaczenie cyfr, wyrzuconych od pierwszej aż po ostatnią. I tu byłby problem gdybyśmy używali dwóch kostek ,bowiem skąd mamy wiedzieć która była liczba pierwsza a która ostatnia.

Jeśli czegoś nie rozumiesz oto mały przykład:

Jacek wyrzucił za pierwszym razem "1"
Za drugim "5"
Czyli znaczenie jest takie: 1 5

Każde znaczenie liczbowe ma swój odpowiednik w tworzeniu postaci czy też w walce itp. Przykładowo tworzymy nową postać i właśnie obliczamy jej wzrost, Jacek wyrzucił 4 3 co oznacza , że jago postać będzie wyższa o od normy danej rasy. Ale nie będziemy zajmować się teraz tworzeniem postaci, bo o tym w dziale „Tworzenie Postaci”.



Zacząłem pisać własny systemik, rezultay są nikłe ale zastanawiałem się nad zupełnie inną mechaniką! Wszelkie pytania pisać tu odpowiem!


P.S chodzi tu o normalne kotski K6!
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 sierpnia 2006, 18:56 przez Woroszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

bowiem skąd mamy wiedzieć która była liczba pierwsza a która ostatnia.
U mnie jedna k10 jest czerwona, druga niebieska i ustalamy, że czerwona to dziesiątki, a niebieska jedności.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
Woroszek
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 sierpnia 2006, 18:20

Post autor: Woroszek »

U mnie jest troche inaczej:)
Np. Każda rasa ma jakąs norme! Np Ludzie wzrost 1.70 i kolo wyrzuca wpierw 1 potem 4 a to daje 1 4 a znaczenie tego jest że postać kolesia jest niższa o 4 cm od normy

1 *
1 1 -1 Dla normy
1 2 -2 Dla normy
1 3 -3 Dla normy
1 4 -4 Dla normy
1 5 -5 Dla normy
1 6 -6 Dla normy
2 *
2 1 -7 Dla normy
2 2 -8 Dla normy
2 3 -9 Dla normy
2 4 -10 Dla normy
2 5 -12 Dla normy
2 6 -14 Dla normy
3 *
3 1
3 2
3 3
3 4
3 5
3 6
4 *
4 1
4 2
4 3
4 4
4 5
4 6
5 *
5 1
5 2
5 3
5 4
5 5
5 6
6 *
6 1
6 2
6 3
6 4
6 5
6 6

i tak dalej!;) od 3* bedą liczby na plusie! I te liczby będą zawsze takie same czy do wzrostu czy do siły itp! czyli 1 4 zawsze odejmuje od normy 1 !! LogiczNe? Dalej ocecniajcie czy to loginczne czy bezsensu czy wam się podoba czy nie:) Bo niewiem czy pisać dalej czy nie:0 Bo po co mam pisać dalej jak mechanike zrobiłem do kitu! Czy dobrze obmyśliłem te kostki czy nie?
ODPOWIEDZ