Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: borg »

Gry Komputerowe - podserwis Tawerny RPG zaprasza do współpracy!

Twór ten zajmować się ma nie tylko popularnymi cRPGami lecz również wszelkimi innymi grami nawiązującymi swoją tematyką do fantastyki, a dokładniej do fantasy, science-fiction oraz horroru. Mimo nazwy nie ma zamiaru zajmować wyłącznie pozycjami przeznaczonymi na maszyny typu PC, konsole są równie mile widziane.

Chętnych na pozycje redaktorskie zapraszamy do zgłaszania się na maila gry@trpg.pl.

Potrzebujemy między innymi:
:arrow: recenzji
:arrow: nowości
:arrow: zapowiedzi
:arrow: opisów gier
:arrow: felietonów
:arrow: solucji
:arrow: pordaników

Czekamy na zgłoszenia!

PS.
Jakby ktoś nie zauważył, podserwis ten jest powiązany z kącikiem cRPG w samym zinie.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Sihamaah »

Borg, nie żebym kwestionował decyzje naczelnych, ale: mało takich serwisów? TRPG powinna się imo trzymać swojej tematyki moim zdaniem... Już samo pojawienie sie kącika poezji, w którym tematu są zazwyczaj kompletnie niezwiązane z tematyką zinu to juz było coś nie bardzo (ale fajnie, że jest ;)) a teraz jeszcze to? W końcu TRPG rozmieni się na drobne i nic z niej nie pozostanie :(
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: BAZYL »

Specjalnie dla Ciebie wycięte z kodem ze spisu treści TRPG (zinu):
<p>Kącik ten otwiera przed Wami świat RPGowych gier komputerowych. Jednak piszemy nie tylko o rasowych cRPGach! Znajdzie się tu miejsce również dla <q>Heroesa</q>, czy <q>Warcrafta</q>. Wszystko, co wychodzi na PCty, czy konsole, zawiera elementy RPG i fantastyki, zalicza się do tematyki kącika.</p>
A teraz powiedz - co jest nowego w tym co masz w ogłoszeniu?

IMHO nic.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: borg »

BAZYL mnie ubieg i wkleił opis z ZINu :)

Nie można kwestionować decyzji, kiedy nie ma właściwie decyzji. Poprostu zapragnałem zająć się merytorecznie jednym z istniejących działów/podserwisów na Tawernie i szukam ludzi chętnych do pomocy. Fantastyczne gry komputerowe, czy to bezpośrednio cRPGi, czy też inne oparte na tematyce fantastycznej były w Tawernie od zawsze i stanowią jeden z jej filarów :)

PS.
I nikt nie zamierza opisywać na Tawernie kolejnej Fify, czy też nowego Counter-Strika - ludzie miejcie wyobraźnie :lol:
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Sihamaah »

PS.
I nikt nie zamierza opisywać na Tawernie kolejnej Fify, czy też nowego Counter-Strika - ludzie miejcie wyobraźnie :lol:
No, uspokoiłeś mnie :P Mam poprostu czasem zaćmienia. Często. Czy to widać po postach? :/

Cośtam może napiszę :P Czyli rozumiem, że teraz będzie podział - rasowe cRPG i gry po prostu nawiązujące do tematyki RPG (fantasy, horror itd.) Jeśli tak, to spokojnie, wszystko rozumiem.

Kłaniam się.
Sihamaah
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Obelix »

To ja się zgłaszam jako zapalony gracz i fan klasyki, ale teksta jakiegoś podeśle jutro bo ferie = mnóstwo czasu którego chwilowo mi brak.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Nekonushi »

... Ja bym się zastanowił, gdyby nie 'zbliżonych tematyką do fantastyki' bo ostatnio gram w dużo FPSów, a mniej gier tego typu :/

Ale za to chętnie udzieliłbym się w zapowiedziach, nowościach i felietonach. Przyda mi się, bo dawno nic nie pisałem...

Tak więc - zgłaszam chęć. Czy jest coś konkretnego, co powinienem podesłać, czy po prostu coś napisać i wysłać?
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Pita »

Jak dla mnie taki F.E.A.R., Shocki, HL, Quake, UT, Halo czy nawet jedna automatowa wersja CSa łapią się pod to ;)
Har Har Har
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: borg »

Świta mi, że jest wersja CSa z Warhammerowymi postaciami i magią... kolega kiedyś coś opowiadał :>

Piszczcie, piszcie, wysyłajcie :)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Pita »

To mod, jest też mod Diablo i kilka innych fanatsy modów. Wersja na automaty CSa jest sci-fic wiec w zasadzie się łapie ;)
Har Har Har
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Nekonushi »

@Pita: A Crysis? Jest wątek z obcymi :wink:

@borg: ok, napiszę jakąś zapowiedź, ew. felieton, który miałem napisać 6 miechów temu :]
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Keyhell »

Zgłaszam się. Jako zapalony gracz i wielki fan fantastyki. Mógłbym recenzować gry na xbox'a 360 i komputer. Pierwszym krokiem byłby Assassin's Creed ;) . Wysłać jakąś przykładową recenzję? Coś w ten deseń? Już piszę :P

EDIT: Kurcze. Już jest recenzja Assassina. A ponieważ mam już sporo napisane, dokończe pisać i wyśle. Tylko po to, żeby pokazać co potrafię. Jeśli zostanę zaakceptowany zrobie coś czego nie było.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: borg »

Dzięki za zgłoszenie!

To, że jakaś recenzja już była nie ma większego znaczenia. Taki Wiedźmin ma dwie recki i dwa felietony na ten przykład. Także nie ma co się martwić, tylko pisać :)
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Nekonushi »

Kończę felieton, zaczynam zapowiedź. Recki - hmm... problem jest taki, że współpracuję też z innym serwisem i mogą się pogryźć prawa autorskie... no cóż, tym się będę martwił później :]
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Oso »

Zacytuję tu odpowiedź na moje zgłoszenie do Tawerny :) Dotyczy, oczywiście tekstów.
Przyznam szczerze, ze wolimy mieć na nie wyłączność, ew. pierwszeństwo polegajace na tym, ze tekst, który ukazał się u nas, gdzie indziej pojawi sie minimum cztery miesiace po premierze numeru TRPG z danym tekstem.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: Nekonushi »

... no to na ten drugi serwis zostawię sobie tylko videorecki :P Inna sprawa - czy jest taka możliwość, by wsadzić na Tawernę obok/pod recenzją streama z tego drugiego serwisu?
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podserwis Gry Komputerowe - zapraszamy do współpracy

Post autor: krucaFuks »

Przyznam szczerze, ze wolimy mieć na nie wyłączność, ew. pierwszeństwo polegajace na tym, ze tekst, który ukazał się u nas, gdzie indziej pojawi sie minimum cztery miesiace po premierze numeru TRPG z danym tekstem.
Hehe... teraz już rozumiem strategię redakcyjną - pozostawać niezauważonym w sieci aż temat przestanie być aktualny. Czyli na przekór temu, co robią inne serwisy. Sprytne... skoro bowiem tzw. web 2.0 jest nic nie warte, to robiąc zupełnie odwrotnie niż wszyscy, osiągniemy lepsze efekty! taka logika za tym stoi? :D
Obrazek Obrazek
Zablokowany