Koszmarna pomoc!

CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Koszmarna pomoc!

Post autor: CoB »

Witam! Zamieszczam w tym miejscu ogłoszenie dla wszystkich forumowiczów i czytelników Tawerny, także dla redaktorów pozostałych kącików (szczególnie erpegowych podkącików). Potrzebuję waszej pomocy przy stworzeniu Kącika Gier Fabularnych w numerze 101 Tawerny RPG - dokładniej: potrzebne mi teksty, grafiki, ilustracje, scenariusze związane z horrorem w RPG. Wszystko jedno do jakich systemów ;)

Planuję zrobić duży numer Kącika Gier Fabularnych poświęcony tylko i wyłącznie grozie, lecz sam tego nie zdołam zrobić.

Poza tym chciałbym przeprowadzić małą ankietę wśród mistrzów gry preferujących sesje grozy, ale także takich, którzy czasami tylko w nie pogrywają - im was będzie więcej, tym lepiej. Proszę, piszcie w temacie, będę rozsyłał ankiety na pw ;) I najlepiej zacząć wszystko już teraz ;)

pozdrawiam
CoB
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Tori »

Yyyyy, chodzi o zdjęcia/cytaty z podstawek/dodatków?
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Force »

Zgłaszam gotowość ankietową.

Co do ilustracji, dnd też sie wykazało na tym polu. lustracje są za free.
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/ag/20051014a może nie szczególne ale :P Jakby ktoś chciał to mam też skany z Mage: Ascension. Ilustracje nie cały podr więc nie gadać o piractwie pełna gębą.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: CoB »

Nie, nie, nie :D Chodzi mi o Wasze teksty i Waszą pomoc ;) Bez przesady - prawa autorskie obowiązują :P Więc? ... :)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Seth »

Ankietkę poproszę :)
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Tevery Best »

Na żywca raz prowadziłem sesję w tej konwencji, choć scenariusz nie był mój. Całkiem nieźle mi to wyszło, choć IMHO to głównie zasługa scenariusza... Czy to się kwalifikuje?
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Alucard »

nooo... w sumie jeżeli Cię to usatysfakcjonuje, to mogę podesłać scenariusz w konwencji horroru/Thrillera... No i ankietę proszę ;D

Aha... i mam sporo (jakieś 20 kfiatków z horrorów... też postaram się zebrać, bo w jakimś zeszycie miałem)
Napisz, czy jesteś zainteresowany i na kiedy ew. to chcesz
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: CoB »

Alucard & Seth - ankietki podeślę, jak skończę prace nad KGF-em do setnego numeru, więc cierpliwości ;) Kwiatki z sesji -owszem! ale to chyba do Falki :P Za to scenariusz prosiłbym bardzo - im szybciej, tym lepiej. Co do daty - może tak do 20 listopada?

Tavery Best - do czego się kwalifikuje? ^^ Do ankiety? Oczywiście. Jeśli chcesz przesłać scenriusz, to jednak lepiej, coby był Twój :P

Acha, na różnorakie bestie i krótkie pomysły na grrroźne sytuacje też jestem skory ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Alucard »

Spoko. scenariusz będzie wcześniej. Na konwencie w Krakowie mówili, że bardzo ciekawy...
Zaraz biorę się do zapisywania...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Force »

Generalnie wyraziłem che do zrobienia ankiety a nie dostałem :D Prosze o podesłanie.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Tevery Best »

No, to ja też proszę ankietę. Bardzo chętnie wesprę inicjatywę. Jak tylko wymyślę coś, co NIE jest sztuczką do NS, a wiąże się z horrorem na sesji, dam znać.
Drzewiec
Marynarz
Marynarz
Posty: 247
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 19:44
Numer GG: 9008864

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Drzewiec »

Co do ankiety to mogę pomóc ;). Jako, że zaczynam mistrzować w Zew Cthulhu myślę o scenariuszach, więc jeśli wymyślę coś ciekawego (czyt. oryginalnego i wyróżniającego się z tłumu) to dam znać. Jak nie... to może choć wspomogę ankietą :P
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Alucard »

I nie wyrobiłem się. Natłok spraw na uczelni, prawo jazdy.

Strasznie mi głupio, że zdeklarowałem się i nie dałem rady.Przepraszam. nie miej CoB o mnie złego zdania:(
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
CoMrad
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:30
Numer GG: 2356839
Lokalizacja: Polkowice
Kontakt:

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: CoMrad »

Polecam obejrzec film Stay Alive. (horror o grze komputerowej)

Moze sie do czegos przyda, a ze film jest stosunkowo niedawny, to i mozna cos o nim napisac.

Swoja droga, pogralbym w taka gre ^_^

pozdrowienia CoMrad
Konrad 'CoMrad' Sławecki
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: CoB »

Ankieta: (Odpowiedzi zamieszczajcie w temacie, możecie je komentować. Dla wstydliwych pozostaje mój pw ;) )

1. W jakim systemie rozgrywasz sesje grozy? - możliwe kilka odpowiedzi
a) Dungeons and Dragons
b) Warhammer
c)Neuroshima
d) Monastyr
e) Zew Cthulhu
f) Gasnące Słońca
g) Inny - jaki?


2. Jaki rodzaj sesji grozy preferujesz? - jedna odpowiedź

a) Klasyczny horror (stopniowe odkrywanie tajemnicy; stonowanie efektów; niedoinformowanie)
b) Thriller (wyścig z czasem; poczucie ciągłego zagrożenia)
c) Gore (duża ilość efektów w najróżniejszych, obrzydliwych postaciach)
d) Oniryczna (groteska lub szaleństwo; brak oparcia na racjonalnych zasadach funkcjonowania rzeczywistości)


3. Czym osiągasz nastrój grozy na sesji? - pytanie otwarte

4. Czy korzystasz z rekwizytów podczas sesji grozy? Jeśli tak, to z jakich? - pytanie otwarte

5. Który z pisarzy grozy wydaje ci się najciekawszy? - jedna odpowiedź

a) Starker
b) H. P. Lovecraft
c) Graham Masterton
d) Dean Koontz
e) Stephen King
f) Inny - jaki?


6. Ulubiona lektura/film grozy? - pytanie otwarte

7. Z czym kojarzy ci się strach najbardziej? - jedna odpowiedź

a) fobie i lęki
b) dezinformacja i niedopowiedzenia
c) izolacja
d) obrzydzenie
e) sytuacje bez wyjścia
f) śmierć
g) potwory i bestie
h) Inne - co?


8. Czy lubisz się bać? - oczywiste, że jedna odpowiedź :P

a) Uwielbiam
b) Lubię
c) Okazyjnie
d) Nie wiem
d) Niezbyt
e) Nie znoszę


Ostatnie dwa pytania są raczej natury filozofucznej, nikogo nie będę zmuszał do odpowiedzi na nie. Lecz jeśli ktoś chce, byłbym szczerze wdzięczny. A oto i one:

9. Czym są dla ciebie sesje grozy?

10. Czy kiedykolwiek się bałeś swoich sesji?
----------------------------------------------

Oto moje odpowiedzi:

1. a); b); c); e)

2. b)

3. Sesje grozy rozgrywałem głównie wieczorami, w miejscach odosobnionych - raczej nie wyobrażam sobie ich prowadzenia w ciepłym i przytulnym mieszkanku. Poza tym nie stronię od opisów i stopniowania napięcia. Lubię szybką i wartką akcję w połączeniu ze stopniowym (a to może być nawet bardzo wolne) odkrywaniem kart przed graczami. Dlatego na moich sesjach zwykle ginie wiele BN-ów (styl a'la Obcy: Ósmy pasażer Nostromo)

4. Tak, korzystam. Głównie świeczki, do tego dochodzą listy, stare mapy i wycinki z gazet. W przyszłości mam zamiar poeksperymentować z muzyką.

5. b) - oczywiście :P

6. Lektura - tom "Coś na progu" z opowiadaniem "Cień spoza czasu". Film - "Obcy - Ósmy pasażer Nostromo"

7. a)

8. c)

9. Sesje grozy są dla mnie po pierwsze sprawdzianem moich umiejętności jako MG - lubię wzbudzac strach, a kiedy mi się to udaje, jestem z siebie dumny. Po drugie uważam je za przerywniki w monotonii innego, lżejszego klimatu oraz sprawdzian dla graczy.
Po trzecie lubię klimaty horroru.

10. Tak. Kilka razy trzęsłem się później w domu jak osika. Dlaczego tak się działo? Ano przeszywało mnie poczucie strachu, bardzo silne emocje, pochodzące z kotłującej się wyobraźni. Myślę, że odczuwałem "dojmującą pustkę grozy wszechświata, zupełnie obcego i nieznanego dla umysłu ludzkiego".
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Tevery Best »

1. W jakim systemie rozgrywasz sesje grozy? - możliwe kilka odpowiedzi
c) (NS) i e) (Zew Cthulhu).

2. Jaki rodzaj sesji grozy preferujesz? - jedna odpowiedź
A - klasyczny horror.

3. Czym osiągasz nastrój grozy na sesji? - pytanie otwarte
Cóż, przede wszystkim dobrym opisem i scenariuszem. Jeżeli tych dwóch warunków się nie spełni, to nie ma zmiłuj, nawet siedząc w rozkopanym grobie gracze nie przestraszą się wcale. Nie zmienia to faktu, że swoją najlepszą sesję grozy zagrałem w malutkim domku, prawie szopie, na działce. To chyba też miało jakieś znaczenie...

4. Czy korzystasz z rekwizytów podczas sesji grozy? Jeśli tak, to z jakich? - pytanie otwarte
Z żadnych, albowiem ich nie posiadam.

5. Który z pisarzy grozy wydaje ci się najciekawszy? - jedna odpowiedź
B, Lovecraft, - z tym, że tutaj muszę się przyznać, iż z horrorów czytałem tylko jego książki...

6. Ulubiona lektura/film grozy? - pytanie otwarte
Brak.

7. Z czym kojarzy ci się strach najbardziej? - jedna odpowiedź

B - niedopowiedzenia i dezinformacja.

8. Czy lubisz się bać? - oczywiste, że jedna odpowiedź :P

C - okazyjnie...

Ostatnie dwa pytania są raczej natury filozofucznej, nikogo nie będę zmuszał do odpowiedzi na nie. Lecz jeśli ktoś chce, byłbym szczerze wdzięczny. A oto i one:

9. Czym są dla ciebie sesje grozy?
Sesją jak każda inna. Jest przyjęta koncepcja, gracze, kostuchy, Kostucha i MG. Czyli nic nadzwyczajnego...

10. Czy kiedykolwiek się bałeś swoich sesji?
Tak. Raz, po sesji na działce, musiałem iść zamknąć bramę, znajdującą się ładny kawałek dalej. Trzeba było wyjść przez furtkę i iść kawałek między dwoma szpalerami drzew. Idąc w kompletnej ciemności, wciąż jeszcze mając w pamięci zdarzenia na sesji, widziałem w każdym cieniu bandytę, szaleńca albo coś w ten deseń. Genialne przeżycie.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Koszmarna pomoc!

Post autor: Alucard »

1- W JAKIM SYSTEMIE ROZGRYWASZ SESJE GROZY
b) Warhammer
d) Monastyr
e) Zew Cthulhu

2-JAKI RODZAJ GROZY PREFERUJESZ
d) Oniryczna (groteska lub szaleństwo; brak oparcia na racjonalnych zasadach funkcjonowania rzeczywistości)

3-CZYM OSIĄGASZ NASTRÓJ GROZY NA SESJI
Najkrócej mozna to ujać wymieniając 3 elementy składowe. Jeden- scenariusz, bo jak wiadomo, z pustego nawet Salami nie naleje. Dwa-elokwencja MG. Jeżeli Mistrz potrafi modulując głosem i wysilając mózgownicę stworzyć ciekawe opisy, dialogi, oddac każdy szmer,to mamypół sukcesu. Trzy- stworzenie ogólnego klimatu. Głucho, ciemno... czasami stosuje prosta metodę. Jak mamy grać horror w nawiedzonym domu, to puszczamy sobie jakismocny horror na DVD (np. Amityville) a potem idziemy do lasku i gramy. Uwierzcie mi, że to działa niesamowicie. Kolejność elementów nieprzypadkowa

4. Czy korzystasz z rekwizytów podczas sesji grozy? Jeśli tak, to z jakich? - pytanie otwarte
Raczej nie, chociaż czasami ktoś przyniesie nóż czy latarkę. Bardzo ciekawie można czasami oddać gestem to, czego słowa nie ujmią

5. Który z pisarzy grozy wydaje ci się najciekawszy? - jedna odpowiedź
Ej no... nieuczciwe :D King i Lovecraft to zupełnie inny styl. Ale niech będzie. Me serce bliższe chwilowo Kingowi

6. Ulubiona lektura/film grozy? - pytanie otwarte
Ulbiona lektura grozy- Desperacja Kinga. Scenariusz po dobrą sesją (gore połączone z grąpsychologiczną i ciągłym poczuciem zagrożenie+ walka z czasem. Taki miszmasz)

Ulubiony film grozy- Aktualnie Amityville. Jest tam kilka prześwietnych mitywów.

7-Z CZYM CI SIE KOJARZY STRACH
h) Inne - co?
Brak poczucia silnej spoistości z tym swiatem i uciekanie do własnego urojonego świata. Wszelakie choroby umysłowe, wizje et cetera (Jeżeli nie wiesz o co mi chodzi, to obejrzyj "Linie zycia". Tam było to świetnie ukazane)

8-Czy lubisz się bać? - oczywiste, że jedna odpowiedź :P
c) Okazyjnie

9. Czym są dla ciebie sesje grozy?
Trudne pytanie. Skłamałbym mówiąc, że traktuję horrory na równi z innymi rozgrywkami. Ujmę to może bluźnierczo, ale RPG to rozrywka, sesje-horrory to sztuka. Sztuka słowa, klimatu. Sztuka aktorska. Wystarczy jedno potknięcie, a wszystko runie jak domek z kart. Udany horro daje mi o wiele więcej satysfakcji niz skończona kampania w DnD

10. Czy kiedykolwiek się bałeś swoich sesji?
A to juz dziwne pytanie. Raz tylko, kiedy zacząłem wplatac do misternie złożonego scenariusza wątki religijne. W pewnym momencie zapytałem sie "Stary, odbiło Ci? Rozumiem psychodeliczny klimat, ale upadły anioł owinięty skrzydłami z drutu kolczastego to juz nieco chore, co nie?".
Mimo to uważam kreację owego anioła za moja najlepszą.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Zablokowany