Kącik Dungeon & Dragons

makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Kącik Dungeon & Dragons

Post autor: makk »

Witam wszystkich fanów D&D. Od dzisiaj zostałem nowym redaktorzyna owego kącika. Nigdzie nie znalazłem tematu więc wpisałem nowy.

Kącik Lochów i smoczków ukazywał się bardzo nie regularnie lecz mam nadzieję, że to się zmieni i uda mi się postawic go na nogi.

Lecz niestety sam nie dam rady, więc rozgłaszam to do was szanowni gracze, mistrzowie, fani i maniacy o waszą współpracę. Czekam na teksty, czekam na oceny przyszłych artykułów w poniższym temacie. Czekam na zarzalenia i na słowa tego co byście chcięli ujrzeć w kąciku. Jeżeki chcecie by wasz kącik istniał i byście co miesiąc mięli co poczytać, a nie patrzeć tylko z zazdrością na młotkowców (którym również jestem :wink: ), których dział stał się regularny, piszcie. Piszcie jeżeli potrzebujecie pomocy z waszymi tekstami, obrazkami i wszystkim co dotyczy D&D, mam nadzieję, że moja wiedza i zdolności pozwolą mi wam pomóc.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Ja bym chciał widzieć w tym dziale rozbudowane przygody ;) No to chyba tylko tyle... BN-ów i Bestii mamy w zasobach internetowych od zatrzęsienia, ale może warto by było pisać arty także do d20?
PS. Makk, ja na Ciebie nakieruję po feriach pewnego chłopca, mam nadzieję, że się przyjmie :P
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

No to moge na łamach tego kącika szerzyć moją pasje do Eberronu? :wink:
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

NIE WIERZĘ!

Makk nie no, gratulacje odziedziczenia kącika D&D :). Ja chciałbym osobiście ujrzeć tam teksty nie tylko poświęcone Lochom i Smokom - może warto ten kącik przekabacić na kącik d20? Wtedy na pewno znalazłbyś rzeszę ludzi piszących arty.

Ja osobiście mógłbym podesłać Ci moje wypociny do systemu Star Wars d20 - od niedawna mam podręcznik i chętnie nabrałbym doświadczenia w pisaniu o SW. Mógłbym co jakieś dwa miesiące podrzucać rozbudowaną przygodę i ucieszyć CoBa :).
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Moze cos podesle, ale to raczej bedzie krytyka tego, co sie znajduje w tym systemie. Na razie mysle nad wzieciem pod lupe wag przedmiotow, ktore bardzo czesto wziete sa z kosmosu, wiele zas osob bierze je na powaznie

W ogole przydala by sie seria artykulow na temat roznych nielogicznosci w systemie i ewentualnych sposobach na ich naprawienie.
Rand
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2006, 18:05

Post autor: Rand »

Naprawianie nielogiczności w systemie może być, ale pamiętajcie, żeby zbytnio się nie silić na realizm (zbytnio, czyli tam gdzie nie jest to konieczne) W końcu to RPG, wszystko się może zdarzyć. I jeszcze zadbajcie, żeby te naprawy nie przekształcały sesji w masowe rzucanie kostkami. :)
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

W ogole przydala by sie seria artykulow na temat roznych nielogicznosci w systemie i ewentualnych sposobach na ich naprawienie
Hmm...musiałbym wiedzieć o jakie nielogiczności chodzi. Osobiście również myślałem na podaniu kilku kombosów jakie można uzyskać dopbierając odpowiednio czary, atuty itd.
Ja osobiście mógłbym podesłać Ci moje wypociny do systemu Star Wars d20 - od niedawna mam podręcznik i chętnie nabrałbym doświadczenia w pisaniu o SW. Mógłbym co jakieś dwa miesiące podrzucać rozbudowaną przygodę i ucieszyć CoBa .
Oczywiście sprawa jest otwarta i można się pokusić o ogólnie rozumiane gry d20 i dodawać do kącika wspomniane SW, d20 Modern, choć w nich mam małą znajomości, do czego się przyznaję. Black's dla Ciebie wszstko :oops:
PS. Makk, ja na Ciebie nakieruję po feriach pewnego chłopca, mam nadzieję, że się przyjmie
Oczywiście nowe osoby mile widziane.
No to moge na łamach tego kącika szerzyć moją pasje do Eberronu?
Nie ma sprawy, ja osobiście czytałem troszkę FR i GH ale propagowanie innych światów jest również mile widziane. Może nawet fani pokuszą sie o skonstruowanie własnego świata.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Rand pisze:Naprawianie nielogiczności w systemie może być, ale pamiętajcie, żeby zbytnio się nie silić na realizm (zbytnio, czyli tam gdzie nie jest to konieczne) W końcu to RPG, wszystko się może zdarzyć. I jeszcze zadbajcie, żeby te naprawy nie przekształcały sesji w masowe rzucanie kostkami. :)
Jesli miecz wazy 7,5 kg, to jest to spory przesadyzm i trzeba ludzi uswiadomic, ze tak nie jest. To juz nawet nie chodzi o sam system, ale o ogolnikowa wiedze - na forum wiele osob podaje takiego didika jako zrodlo swojej wiedzy.... Szkoda, ze to zrodlo jest czesto bledne, czego powodem byl brak wiedzy tworcow systemu.

Najbardziej to sie rzuca przy wadze przedmiotow (chyba wychodzili z zalozenia, ze jak sztylet wazy pol kilo, to miecz musi wazyc 7,5) i przy rysunkach zbroi (ktorymi wiele osob sie kierowuje). Pancerz plytowy wyglada jak wspomagany _-_


No i jeszcze jedna rzecz w didiku jest zabawna. Tam nawet chlop z zapyzialej dziury potrafi czytac ^_^
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Jesli miecz wazy 7,5 kg, to jest to spory przesadyzm i trzeba ludzi uswiadomic, ze tak nie jest.
Ba, były nawt funkcjonalne miecze dwuręczne których waga wynosiła ok 2 kg...
Pancerz plytowy wyglada jak wspomagany _-_
No to są błedy z podręcznika gracza. Fakt że nie poprawione w kolejnych wydaniach, ale w innych publikacjach WotC naprawia swój błąd. (Nie mówiac już o tym że w Eberronowa zbroja płytowa ze średniowiecznym panceżem ma tylko wspólna nazwe i materiał z którego jest wykonana...)
Tam nawet chlop z zapyzialej dziury potrafi czytac ^_^
E, tam. Zależy od settingu. :wink:
D20 zamiast D&D? Jak najbardziej dobry pomysł :wink:
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Makk, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale porwałeś się na kącik 'dnd i d20' - czyli SW d20 też się łapie :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Visius
Majtek
Majtek
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 14:09
Numer GG: 3705860
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Visius »

Czyżby Bazyl wspomniał coś o Gwiezdnych Wojnach? Lepiej nie przy Visiusie, bo mu się japa nigdy nie zamknie. :wink:

Jeśli chodzi o Twój awans, Makk, to serdecznie gratuluję. To jedne z pierwszych kącików, które czytam. Mam nadzieję, że pod Twoją władzą będą reprezentować bardzo wysoki poziom. Zapowiada się doskonale.
Obrazek
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Makk, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale porwałeś się na kącik 'dnd i d20' - czyli SW d20 też się łapie
Lubię wyzwania, a stały kącik D&D w KGF napewno sciągnie fanów, no i dwie czołowe gry świata rpg'owego będą na stałe w Tawernie.
Jeśli chodzi o Twój awans, Makk, to serdecznie gratuluję. To jedne z pierwszych kącików, które czytam. Mam nadzieję, że pod Twoją władzą będą reprezentować bardzo wysoki poziom. Zapowiada się doskonale.
Dziękuje bardzo, postaram się by było co czytać na poziomie.

Widzę również, że już zawiązała się dyskusyja o błędach D&D, bardzo fajnie więc mam nadzieję, że może Craw zbierzesz to do kupy i podeślesz jako gotowy artykułek.

SW znam głównie ze strony książek i filmu, a nie od strony gry rpg ale pomoc w postaci oceny, podpowiedzi merytorycznych mogę udzielić, postaram się również pomęczyć Blacksiora by mnie wprowadził w systemik.

Jeżeli macie swe teksty ślijcie na razie na Riven_Soulfly@interia.pl, gdy ma skrzynka tawerniana ruszy poinformuje o tym.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Właśnie sprawdziłem - makk@tawerna.rpg.pl, makk@trpg.pl - obie działają.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Właśnie sprawdziłem - makk@tawerna.rpg.pl, makk@trpg.pl - obie działają.
Aha, dobra dzięki wielkie, więc teraz już wiecie gdzie słać teksty, podpisujecie tylko, że to materiały do D&D lub d20, ponieważ również czekam tam na arty do warhammera.

I jeszcze jedno zapytanie, są może chętni rysownicy by wspomóc swymi rysunkami działy.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Rysunki powiadasz... hmm no mam jakieś stare czarnobiałe prace. Prześle jak zeskanuje. Bo jak narazie skany po 90 MB, nie jestem głupi neostadą bedzie mi to dukać przez 3 godziny :D Mam jeden mniejszy skan miejmy ze da sie przesłać.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Wysłałem, oceń czy nadaje sie na współpracownika ;)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Strateks
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 10 lutego 2007, 14:01
Lokalizacja: Tu Też Byłem Ciapy: Tak
Kontakt:

Post autor: Strateks »

O, dobrze trafiłem.
Jestem jak najbardziej za postawieniem kącika na nogi, również z moim udziałem. Od dłuższego czasu mam gotowe lub prawie gotowe materiały - głównie autorskich BNów, lokacje, przedmioty i zaklęcia - oryginalne, żadne kule ognia i stożki mrozu. Pomysły na arty i felietony okołosystemowe. Nawet zajawki własnego settingu. Krótko mówiąc - Strateks zainteresowany współpracą.
Coś już nawet przesłałem - chorowitego maga z dokładną rozpiską statystyk, historii, charakteru itd. Miesiąc temu. Co prawda BAZYL odpowiedział że owszem, przeczytają, ale... Wy naprawdę nie możecie chwili czasu znaleźć i sprawdzić? :lol:
Zablokowany