Kącik WFRP

Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Kącik WFRP

Post autor: BLACKs »

Jest temat o kąciku NS w TRPG, to chyba SzPiPM (Szanowni Panie i Panowie Moderatorzy), nie zabronią tematu o kąciku WFRP :P.
[Szanowna Pani i Panowie Moderatorzy jak coś... Jam jest jedyna kobieta trzymająca władzę na tym szowinistycznym forum ;) - dop. FLK]
[Mogę Ci pomóc, za drobną opłatę. Poza tym potrzebuje płci żeńskiej w moim planie przejęcia władzy nad TRPG.

PS. I tak wiem, że jesteś facetem i grasz w Mario - dop. BLACK]


[Zaraz polecą bluzgi za Grzybostwora]

Co sądzicie o kąciku? Coś przydałoby się w nim zmienić? :) (Nie odpowiadajcie, że redaktora naczelnego :lol:)
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 września 2006, 19:01 przez BLACKs, łącznie zmieniany 2 razy.
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Mi to bardzo odpowiada ponieważ jest to moim zdaniem najlepszy system jaki powstał. :) Bardzo chętnie ujarzałbym taki kącik..
Czerwona Orientalna Prawica
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Muszę cię uświadomić, Hose - ten kącik już w TRPG istnieje. ;)
Obrazek
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Hehe..Nie wiedziałem..ale dzięki za informacje..
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

A ja muszę pogratulować nowemu współpracownikowi Makkowi, który pisze na poziomie, a jego artykuły możecie znaleźć oczywiście w moim kąciku (jak i NS :) ). Kącik się rozrasta, Szefuncio cieszy i wszystko jest pięknie :).

A jak Wam się podoba?
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Jako juz świeżo upieczny redaktor działu Warhammera chciałbym przedstawić pewnien apel do wszystkich fanów Młotka.

Jak na_razie widać nie ma gdzie umieszczać komentarzy o publikacjach w naszym kąciku, a jak pojawi sie temat oceny nowego numeru Tawerny to nieliczni tylko coś odpowiedzą. Dlatego też w poniższym dziale moglibyście umieszczać wasze opinie o poziomie tekstów, o tym co wam się podoba a co nie. Dlaczego czytacie nasz dział, lub dlaczego tego nie robicie. Co brakuje i co chcielibyście zobaczyć. Czy więcej przygód, może dłuższa kampani, rozszerzenia do bestiariusza lub zasad. Razem z Blackiem wspomagamy się dzielnie swoimi wypocinami ale z chęcią pozamy wasze opnije które pozwolą nam tworzyć, zaskakiwać was artykułami z naszego młotkowego świata. Piszcie tu ślijcie maile to Blacka lub do mnie, lada dzień powinna moja skrzynka ruszyć. Nie bądzcie bierni i razem z nami twórzcie świat Warhammera.

Druga sprawa to nowi autorzy. Jak wspominał Bazyl, nasz kącik również jest otwarty na nowych twórców, maniaków Staroświatowych i tych którzy chcą spróbować swoich sił i zaprezentować swe prace u nas. Jesteśmy dostępni i z chęcią wspomożemy w miarę naszych skromnych możliwości. Nieważne czy macie ciekawego BN, szkic scenariusza, potworka lub coś innego przyślijcie, razem z Blackiem ocenimi, pogdybamy, znająć również życie poplujemy ale postaramy się odpisać z konstruktywną oceną, co należało by poprawić lub nad czym jeszcze popracować lub produkcja tak nas zachwyci i od razu trafi do nowego numeru. Nie bójcie się słów krytyki i nie obrażajcie na nie, każdy z nas zaczynał od zera i słuchał co bardziej doświadczenia mają do powiedzenia o naszych produkcjach. Chcielibyśmy utrzymać wysoki poziom redagowania i by w wasze ręce z każdym miesiącem trafiały fajne i ciekawe materiały.

Tak więc jeszcze raz apeluję o sensowne słowa krytki które pomogą nam pracować nad stylem i jakością artykułów oraz na słowa pochwały jeżeli coś wam się podoba ponieważ to pozwoli nam poznać wasze gusta i pisać dla was.

Z wyrazami szacunku

Tawerniany Zabójca Trolli

Makk
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Łukasz
Marynarz
Marynarz
Posty: 212
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 17:38
Numer GG: 8500364
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Łukasz »

Poproszono mnie o wypowiedź więc pisze. Pojawiam sie tu od święta i aż dziwie sie że gracze z mojej sesji jeszcze nie podziękowali mi za nią, więc nie wiem czy moje zdanie w ogóle sie liczy ale...
Jestem za jeśli chodzi o kąciki o tematyce warhammera, miło poczytac jakieś ambitne prace na temat swojego systemu. Jeżeli makk chciałby to mógłbym spróbować napisać tekst na temat warhammera, ale to zależy wyłącznie od niego.
Zdyzgrafiony Wolfik
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Wolfik, gdybyś chciał spróbować, kieruj wszelkie teksty na mój mejl lub złap mnie na gg, chętnie porozmawiam. Szukamy świeżej krwi, ciekawych artykułów nigdy za wiele. Widzę, że ludzie zapominają kto jest szefem kącika :(. Każda nadesłana praca przechodzi przez nasze ręce i gwarantujemy, że odpowiemy, wytkniemy wszystkie wady i zalety. Wystarczy być przygotowany na konstruktywną krytykę i nic więcej...
Makk pisze:Piszcie tu ślijcie maile to Blacka lub do mnie, lada dzień powinna moja skrzynka ruszyć. Nie bądzcie bierni i razem z nami twórzcie świat Warhammera.
Tak, to apel do wszystkich fanów Młotka czytających TRPG. Nie bądźcie bierni, to czy kącik istnieje zależy w dużej mierze od Was, przecież nie piszemy tego dla siebie. Gdyby nie było fanów i ludzi tak samo oddanych RPGom jak my, kącika już dawno by nie było :). Ostatnio na łamach kąciku zadebiutował Mistrz Miecza wraz ze swoim Kotem Bretońskim, teraz czekamy na Was :).

Kiedyś ktoś do mnie na mejla napisał, że hańbą jest to, że kącik nie ukazał się w którejś TRPG. Jeżeli chcecie co miesiąc czytać artykuły poświęcone Staremu Światu, czasami nam pomóżcie, zamiast oczekując tylko naszej pracy.
Makk pisze: Tak więc jeszcze raz apeluję o sensowne słowa krytki które pomogą nam pracować nad stylem i jakością artykułów oraz na słowa pochwały jeżeli coś wam się podoba ponieważ to pozwoli nam poznać wasze gusta i pisać dla was.
Tak, chcemy usłyszeć, co myślicie o naszym kąciku, czego byście w nim chcieli. Wiem, że ukazuje się w nim póki co mało przygód - ostatnio Makk to nadrobił i przysłał mi świetny scenariusz, który ujrzycie już niebawem. Ja pracuję nad obszerną, trzyczęściową przygodą poświęconą alchemikom, ale owoce mojej pracy zobaczycie bardzo późno...

Pozdrawiam i czekam na artykuły
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Ja nie w sprawie kącika ale w sprawie postów na forum. Coś analfabetyzm się szerzy wśród redaktorów tawerny :twisted: a to zła rzecz. A ten temat zostaje przeniesiony tam gdzie jego miejsce.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Post autor: hyjek »

Wiem, że ukazuje się w nim póki co mało przygód - ostatnio Makk to nadrobił i przysłał mi świetny scenariusz, który ujrzycie już niebawem. Ja pracuję nad obszerną, trzyczęściową przygodą poświęconą alchemikom, ale owoce mojej pracy zobaczycie bardzo późno...
I to jest wlasnie to na co chcialem ponarzekac :) U mnie sprawa z sesjami wyglada tak, ze jak juz jakas ma sie odbyc, to zawsze brakuje do niej MG i wlasnie przygody. Mysle, ze wieksza ich ilosc (ale bez przesady, jedna na numer wystarczy) nie zaszkodzila by kacikowi. Na nic wiecej w sumie nie moge narzekac, z racji tego, ze tylko czytam wszystkie artykuly, ale pomyslow/BN-ow/lokacji/innych nie wykorzystuje, z powodu wspomnianego powyzej niskiego wskaznika regularnosci :)

Co do zasilania kacika tekstami: jakbym tylko mial pomysl na napisanie czegos ciekawego, tworczego zaraz bym to zrobil i przeslal do was. Niestety, na razie taka sytuacja nie miala miejsca :(
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Kącik Warhammera prezentuje się naprawdę nieźle. Co jakiś czas przeglądam go w różnych numerach TRPG. Kilka razy miałem zamiar coś napisać ale nigdy mi nie wychodziło. Póki co jest mało przygód ale te które są są naprawdę dobre. Osobiście czekam na pojawienie się nowych potworków(w tym miejscu pragnę wspomnieć że Kot Bretoński został naprawdę dobrze napisany i bardzo mi się podoba).
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Seto pisze:Kącik Warhammera prezentuje się naprawdę nieźle. Co jakiś czas przeglądam go w różnych numerach TRPG. Kilka razy miałem zamiar coś napisać ale nigdy mi nie wychodziło. Póki co jest mało przygód ale te które są są naprawdę dobre. Osobiście czekam na pojawienie się nowych potworków(w tym miejscu pragnę wspomnieć że Kot Bretoński został naprawdę dobrze napisany i bardzo mi się podoba).
Pisz tak jak potrafisz. Wraz z Makkiem nie uważamy się za mega profesjonalnych wyjadaczy (chyba że o czymś nie wiem? ;>), dlatego jesteśmy otwarci na artykuły, szczególnie od mniej doświadczonych osób - pomagamy, wytykamy błędy, mówimy co poprawić, co jest złe, a co dobre. Niektórym ludziom rzeczywiście to się przydaje, bo zdają sobie sprawę, co jest tak, a co nie i jakoś to pomaga im ukształtować swój styl i przestają popełniać rażące błędy. Ja sam pamiętam jak Falka na początku odrzuciła cztery moje artykuły, ponieważ nie były dobre pod względem stylistycznym i ortograficznym. Najważniejsze to się przełamać i coś do mnie wysłać :).
I to jest wlasnie to na co chcialem ponarzekac Smile U mnie sprawa z sesjami wyglada tak, ze jak juz jakas ma sie odbyc, to zawsze brakuje do niej MG i wlasnie przygody. Mysle, ze wieksza ich ilosc (ale bez przesady, jedna na numer wystarczy) nie zaszkodzila by kacikowi. Na nic wiecej w sumie nie moge narzekac, z racji tego, ze tylko czytam wszystkie artykuly, ale pomyslow/BN-ow/lokacji/innych nie wykorzystuje, z powodu wspomnianego powyzej niskiego wskaznika regularnosci Smile
Swego czasu opisywałem Bohaterów Niezależnych w kąciku. Prawie w każdym z nich był jakiś opisany, np. Nordin, Jurgen, Hieronymus Kaltenbach - co o nich sądzicie? Jeśli były naprawdę dobre, to mogę powrócić do pisania o BNach.

Odnośnie przygód - Makk pisze na poziomie i przede wszystkim szybko. Jak ja mam napisać scenariusz trwa to ok. 2 miesięcy, ale efekt jest później zniewalający ^^. A do pisania szkiców nie mam talentu...

Lokacje i pomysły... Hmmm... Hyjek, może Twoje życzenie zostanie spełnione w kolejnym kąciku. Makk wspominał coś o opisie zamku wraz z planami... ;>

Póki co mogę Wam zdradzić, że w kolejnym numerze między innymi ujrzycie recenzję Rycerzy Graala. To póki co jedyny pewniak z mojej strony.

Dziękuję za wszelkie wypowiedzi fanów Młotka w tym temacie i te nadesłane Makkowi. Nie wiecie jak bardzo pozytywne słowa wpływają na naszą pracę. Dzięki temu wiemy, że nie piszemy tylko dla siebie, a to dla nas jest najważniejsze.
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Post autor: Gisher »

Od niedawna mam podręcznik do Warhammera, więc jak przemogę lenia i będę miał fany pomysł, to napiszę. Tylko że mam I edycję, więc chyba będzie pozmieniać statystyki, nie? Jeśli tak, to zgłoszę się z tym do któregoś z redaktorów lub szefa podkącika :) .
Hakuna matata!
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Od niedawna mam podręcznik do Warhammera, więc jak przemogę lenia i będę miał fany pomysł, to napiszę. Tylko że mam I edycję, więc chyba będzie pozmieniać statystyki, nie? Jeśli tak, to zgłoszę się z tym do któregoś z redaktorów lub szefa podkącika
Nie masz się co martwić, że masz pierwszą edycję. W przygodach nie zawsze daje się staty bn, potworów, niech MG sami sobie dobierają, mają bestiariusze i swoje pomysły. A jeżeli będą niezbędne to coś poradzimy.

Już ruszyła ma skrzynka więc teksty do mnie lub Black'sa.

makk@tawerna.rpg.pl
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Gisher pisze:Od niedawna mam podręcznik do Warhammera, więc jak przemogę lenia i będę miał fany pomysł, to napiszę. Tylko że mam I edycję, więc chyba będzie pozmieniać statystyki, nie? Jeśli tak, to zgłoszę się z tym do któregoś z redaktorów lub szefa podkącika :) .
W nazwie kącika jest co prawda WFRP 2ed, ale to tylko tak kosmetycznie. Mimo wad 1ed nadal cieszy się rzeszą fanów, więc czemu nie? :)
Megara
Marynarz
Marynarz
Posty: 240
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 16:23
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Megara »

Mam mało czasu więc będę się streszczać :D.

A więc tak...Kącik Warhammera w TRPG bardzo mi się podoba, widać ze BLACKs i Makk (a także Ci, którzy pobieznie go współredagują) dokładają starań by wszystko stalo na wysokim poziomie. I to się czuje. Ostatnia przygoda jaką Makk zaprezentował w TRPG w lutym bardzo mi się podobała i czekam na więcej jego przygód, gdyż oczywistym jest (przynajmniej dla mnie) że jest dobry w ich pisaniu...

Poza tym z chęcią widziała bym w Kąciku różnorakich BN-ów parających się nieszablonowymi profesjami, nowe przygody, recenzje dodatków do Młotka (BLACKs daje radę ze sowimi reckami), opisy ciekawych miejsc w Starym Świecie, może jakieś szersze opisy bogów innych ras (podręcznik w tej kwestii wymięka) itd.

W sumie sama mogłabym coś napisać, bo w końcu dziennikarstwo studiuję, ale czasu zawsze za mało a obowiązków dużo (praca dla dwóch gazet). Ostatnio zaczęłam pisać przygodę "Zgliszcza Wolfenburga" i jeśli finalnie sama ocenię ją jako dobrą, wtedy podeślę Makkowi (bądź Tobie BLACKs :D) do oceny. Póki co nadal będe śledzić TRPG bo to co robicie, to kawał dobrej roboty!

Pozdrawiam!
Twoje życie będzie miało taki sens, jaki Ty sam mu nadasz.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Poza tym z chęcią widziała bym w Kąciku różnorakich BN-ów parających się nieszablonowymi profesjami.
Trudno coś takiego wykombinować czasami, możesz podać przykład? Rozumiem to stwierdzenie różnorako. BNi będą się ukazywać w kąciku i będą na takim samym poziomie, jak ich poprzednicy. Naszedł mnie dziś pomysł na pewien zamek jako lokację i nowego potworka do Chaosu, dlatego póki co mam ręce pełne roboty. Na szczęście są teraz ferie i można się totalnie zagłębić w świat fantazji, dlatego kolejny kącik powinien być czymś jeszcze lepszym - powinno znaleźć się więcej tekstów i możliwe, że będą ilustrowane przez fanatycznego Makka! :))
Zablokowany