Nabór Moderatorów

MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Nabór Moderatorów

Post autor: MAd Phantom »


Jak w temacie, potrzebujemy nowych moderatorów i dla odmiany postanowiłem spróbować innej metody rekrutacji. W niniejszym temacie możecie zgłaszać swoich faworytów jak i własne kandydatury - argumenty mile widziane. Aha, przy czym uwaga: ten wątek ma moc tylko "sugestyjną" - nie mamy przymusu wybrania kogokolwiek przezeń zasugerowanego.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: CoB »

Zgłaszam swoją kandydaturę 8) Codziennie zaglądam na forum, język polski znam na znośnym poziomie i mogę nawet przeczytać regulamin forum :!:
Tak z innej beczki - na czym właściwie ma polegać moderacja, oprócz poprawiania błędów i usuwania spamu?
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: corvus »

CoB pisze:Tak z innej beczki - na czym właściwie ma polegać moderacja, oprócz poprawiania błędów i usuwania spamu?
Gdyby polegała tylko na tym to sama chętnie bym się zgłosiła (chociaż nikt pewnie nie wziął by tego pod uwagę).
W sumie... To mogę spróbować się zgłosić.
Lubię poprawiać błędy ;), offtopu/spamu nie lubię, co być może niektórzy zauważyli (bardzo fajna ta opcja "zgłoś post" :P), a na forum (o ile mam Internet i dostęp do kompa - czyli w sumie codziennie) zaglądam, że niekoniecznie zawsze coś napiszę - inna sprawa.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: Deep »

Jak będzie mało chętnych to ja w sumie jestem na forum codziennie ;)
.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: MAd Phantom »


Prawa/obowiązki/powinności/.itp/.itd moderatorów opisane są w tym temacie:
http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtop ... =10&t=4760
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: RXA »

Jeśli staż nie stanowi żadnej bariery, to też zgłosiłbym kandydaturę. Żeby nie było nieporozumień mówię od razu, że nie kieruje mną chęć zostania Modem, tylko ewentualne pragnienie pomocy, gdyż Wy (Administracja, Moderacja, userzy zgłaszający posty) macie już i tak dużo roboty, a odciążony system działa sprawniej. Na błędy jestem uczulony od urodzenia, a błąd ortograficzny zrobiłem ostatnio w I klasie liceum (jedyny i celowy). Forum odwiedzam średnio 8 razy dziennie i chętnie wsparłbym jakoś tą wielką machinę, bo ostatnio cierpi na niedobór siły roboczej lub przesadną litość. Żeby nie zaśmiecać tematu z regulaminem moderacji, zapytam tutaj.
1. Czy zakres poprawiania błędów ogranicza się do ortów czy do wszelkich błędów (interpunkcyjnych, składniowych, logicznych, językowych)? Regulamin wspomina tylko o ortach, a poprawiane są czasami inne.
2. Czy korekta jest absolutna? Bo jakieś 60% ogółu postów zawiera literówki (co zrozumiałe), ortografy (co mniej zrozumiałe), a przynajmniej jeden jest małą tragedią na polu ortograficzno-interpunkcyjnym.
3. Co powinno się robić w przypadku "dzieci neo", które piszą z błędami, bo inaczej nie potrafią? (to pytanie jest na poważnie)
To na razie wszystkie pytania. Mam nadzieję, że zbyt bardzo od tematu to nie odchodzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: corvus »

RXA, ja myślę, że poprawiać też trzeba, a w razie czego potem upominać na PW etc. A co do błędów to wydaje mi się, że przede wszystkim te najbardziej rażące, potem te mniej, a na końcu te najmniej (czyli literówki - chyba, że ktoś zupełnie przestawia wszystkie litery w wyrazie).

Swoją drogą, bo edytować się nie da, podtrzymuję swoje zgłoszenie, a nóż widelec coś z tego wyjdzie.
Mogę dodać jeszcze, że mam jako takie doświadczenie jako moderator, byłam już na bodaj dwóch forach moderatorem (nie były tak duże jak Tawerna ale forum to forum, wszędzie trafią się tacy, których trzeba pilnować i poprawiać ;)).
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: Deep »

Swoją drogą, naprawdę mógłbym zostać moderatorem, skoro wam brakuje. Po tylu latach siedzenia na TRPG wreszcie bym się jakoś przysłużył, po tym jak obiecałem pisać do zinu a wysłałem chyba tylko dwa arty, z czego tylko jeden się przyjął.
.
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: jokemaster »

WOW. Niby forum dycha ale możliwość zostania moderatorem wywołała niesamowitą ( jak na ostatnie czasy ) lawinę postów.
Zgłaszam ba.zyla
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: Deep »

Brzoza powinien mieć możliwość edytowania postów, bo zazwyczaj ma te swoje jednosłówkowe riposty, na które szkoda osobnego posta ;)
.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: MAd Phantom »


Jedno zgłoszenie zostało już rozpatrzone pozytywnie, pozostałe wciąż przetwarzam ;p
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: CoB »

Ja sobie jednak odpuszczę wyścig :D - ze względu na "rozkręcanie" dyskusji w danych działach ;) (Na to raczej czasu nie znajdę). Gratuluję nowym modom ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: KuKi »

To i ja się się zgłoszę. Poprawianie pisowni i tępienie ludzi piszących "tu piszę",miast "tu jest napisane" jest zgoła moją powinnością wobec mojego profilu, (dziennikarski). A nuż okaże się i wyznacznikiem... ;-)

ale podpiszę się pod,iż ubolewam nad coraz częstszym NIE odwiedzaniem Forum - w końcu taki kawał historii...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: Deep »

KuKi pisze:Poprawianie pisowni i tępienie ludzi piszących "tu piszę",miast "tu jest napisane" jest zgoła moją powinnością wobec mojego profilu, (dziennikarski).
Sorry, nie mogłem się powstrzymać:
KuKi pisze:wszyscy chleją ochydną wódę!
.
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: KuKi »

I myślisz,że gubiąc ogonki nie mam świadomości,że popełniłem błąd...?
Czy ta pomyłka zawadziła na całkowitej nielogiczności tego zdania?
Please...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: Deep »

Tylko zwróciłem uwagę na to, że chcąc poprawiać innych sam byś mógł też pamiętać o poprawnej pisowni. Nie mówiłem o ogonkach tylko o błędach ortograficznych.

Na wszelki wypadek, poprawnie powinno to brzmieć "wszyscy chleją tę ohydną wódę"
.
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Nabór Moderatorów

Post autor: KuKi »

Deepciu,zrozum:
pisząc posta zwracam uwagę na pisownię. Ale czasami śpiesząc się nie zauważam,że przez przypadek popełniłem błąd (tym bardziej,że nie został podkreślony).
Deep pisze: Nie mówiłem o ogonkach tylko o błędach ortograficznych.
to nie był błąd ortograficzny...
Zablokowany